Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır?

270 cc silikon Kaç Beden?, Silikonlar ne zaman aşağı iner?, 200 cc silikon Kaç Beden?, 85 beden silikon kaç cc? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır?
04 Nisan 2022
356 okunma
Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır?

Son derece hızlı ve kaliteli bir işleyişe sahip olmanın yanı sıra meme büyütmede operasyon nasıl yapılır sorusu da farklı cihaz kullanımlarına göre değişebilmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki meme büyütme operasyonları sonrasında ortaya çıkacak protezin büyüklüğü, şekli ve duruşu üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir. Bundan dolayı operasyon öncesinde son halin görülmesini sağlanırken değişikliklerde yapılabilmektedir.

Meme Büyütme İşlemleri

Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saat arasında sürmesi beklenen operasyonlar genel anestezi altında gerçekleşmekle birlikte plastik cerrahi doktorlar tarafından yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde yapılması gerekli durumlar;

-Mamografi ve ultrason tetkikleri yapılmakla birlikte tetkik sonuçlarına göre işlemler yapılmaktadır.

-Anestezi kontrolünde kan tahlilleri gerçekleştirilmektedir.

-Meme büyütme operasyonu için aç bir şekilde gelinmesi gereklidir.

-Ailenizde kanser tedavisi görmüş ya da görmeye devam eden kişilerin bilgisi de doktorlarla paylaşılmalıdır.

Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır

Meme Büyütmede Operasyon Nasıl Yapılır; Meme Büyütme Operasyonu

Operasyon farklı yerlerden olabilirken koltukaltı işlemlerinde hastanın temiz bir şekilde gelmesi önemlidir. Aynı zamanda operasyon sırasında süt emzirme kanallarına hiçbir şekilde müdahale olmamaktadır. Bundan dolayı doğum sonrasında süt emzirmede problem yaşanması söz konusu değildir.

Doktor ile birlikte tercih edilmesi belirlenen implantın yerleştirilme aşamasında bir kesi açılmaktadır. Bundan dolayı yaklaşık bir yıl boyunca iz kalması normal bir durum olurken hiçbir olumsuz yanı yoktur. Meme büyütmede operasyon nasıl yapılır özelinde işlemler sıralanabilirken plastik cerrahi anlamda uzman olan doktorlar tarafından yapılan işlemlerde kesi sonucunda protezin yerleştirilmesi sağlanırken kapatma işlemi için gerekli olan iplerin zaman içinde kaynayarak yok olması da imkân dahilindedir. Gerek operasyon öncesinde gerekse operasyon sonrasında yaşanabilecek durumların bilinmesi de birçok yönden avantaj sayılmaktadır.


Meme Büyütme Operasyon Püf Noktaları

Son derece kolay bir şekilde yapılan göğüs büyütme işlemlerinde bir sorunla karşılaşılması söz konusu olmadığı gibi sonrasında alışma dönemi olacağı da unutulmamalıdır.

-Göğüs büyütme işlemlerinde belirleme aşamasında ise sutyen numarasına göre tercih yanlış olacaktır. Çünkü büyüme işlemleri farklı bir ölçüye göre düzenlenirken 6 ve 12. Aylarda hissizlik yaşanması da kuvvetle muhtemeldir.

-Ameliyat sonrasında yapılan kontroller neticesinde birkaç saat için taburcu olunması sağlanmaktadır.

-Ameliyat sırasında yapılan kesi yerlerinde flaster bantlar bulunmakla birlikte belirli aralıklarla kontrole gelinmesi de doktorlar tarafından istenmektedir.

-Operasyon sonrasında asgari dinlenme süresi 3 ile 4 gün arasında olmaktadır.

-Protezlerin kullanımına çok kısa süre içinde alışma sağlandığı gibi istenildiği zamanda çıkarılması mümkün olmaktadır.

-Ameliyat sonrasında birkaç gün boyunca göğüs bölümünde ağrıların olması normal bir durum olurken birkaç hafta hassaslık olması da söz konusudur.

Meme Büyütmede operasyon nasıl yapılır sorusuna ait tüm hususların kişi tarafından bilinmesi de birçok yönden iç ferahlatıcı olmaktadır.

-Ameliyat sonrasında doktor tarafından belirtilen sürelerde dinlenilmesi gerekli olurken kişinin kendini zorlaması veya çok hızlı anlık hareketlerde bulunması da ağrıların çok daha yoğunlaşmasına neden olabilmektedir.

-Ameliyatın hemen ardından göğüslerin kontrol edilmesi sırasında morluk, şişlik ya da hissizlik gibi durumların görülmesi de normal işlemler arasında bulunmaktadır. En erken üç sonra banyo yapılabilirken bu süre zarfında sıcak suyla temas edilmemesi önem taşımaktadır.