Meme Estetiği Cerrah | Güzellik Çarşısı

Meme Estetiği Cerrah

Genel cerrah meme estetiği yapar mı?, Meme ameliyatı hangi doktor yapar?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu?, Meme ameliyatında Diren takılır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Estetiği Cerrah
05 Nisan 2022
350 okunma
Meme Estetiği Cerrah

Göğüs estetiği kadınların memnun olmadıkları beden ölçüsünde değişim yapmalarının yanı sıra deformasyonun giderilmesi içinde uygulanabiliyor. Göğüs estetiği operasyonun yer açılarak istenen vücut görselliği kısa zamanda elde edilmektedir. Meme estetiği cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir estetik dokunuştur.

Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi operasyonların yer aldığı bu uygulamada hastanın isteğinin yanı sıra meme estetiği cerrah tarafından sunulan tavsiye de önemlidir. Göğüs estetiği operasyonlarında tercih edilecek olan uygulamada hastanın arzu ettiği bende ölçüsü ile beden yapısı ölçümleri yapılır ve uyumluluk saptanır. Buna göre hayal edilen vücut ölçüsüne kavuşulması sağlanır.

Meme Estetiği Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Meme estetiği cerrah tarafından yerine getirilip genel olarak uygulama çeşidine göre farklılık gösterir. Meme büyütme, meme küçültme ya da dikleştirme operasyonlarının yanı sıra hastanın genel durumu ve tepkisi de meme estetiği operasyonunun süresinde etkili olur. Bunun yanı sıra genel olarak kabul gören ölçüm ise meme estetiği operasyonlarının bir illa iki buçuk saat arasında tamamlandığıdır.

Meme estetiği operasyonlarında genel anestezi uygulanarak hastanın tamamen baygın olması sağlanır. Uygulamada genel anesteziye yer verilmesinde sebep hem operasyonun uzun sürmesi hem de hastanın acıya dayanamama durumları göz önüne alınır.

Meme Estetiği Cerrah


Meme Estetiği Cerrah; Meme Estetiğinde Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Meme estetiği operasyonları içinden hangisine yer verilir ise verilsin hastanın operasyon sonrasında dikkat etmesi gereken detaylar vardır. Bu detaylar sonucunda daha sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanır. Özellikle operasyon sonrasında pansumanlarını aksatmaması ve darbe almaktan kaçınması gerekir. Aynı zamanda hekimin önerdiği egzersizlerin yerine getirilmesi de uygulamanın daha iyi ve daha hızlı bir iyileşme sürecine girerek istenen etkinin kısa sürede alınmasına sebep olur.

Meme Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Nedir?

Meme estetiği operasyonlarında ister küçültme ister büyültme ve de ister dikleştirme operasyonu yapılsın hepsi için belli tedavi süreçleri vardır. Genel olarak göğsün istenen forma kavuşması altı ay alırken operasyon sonrasında iyileşme süreci bir yıl kadar devam eder.

Meme estetiği operasyonu sonrasında hastanın bir hafta sürecinde göğsünün üstüne kesinlikle yatmaması tavsiye edilir. Meme operasyonu ciltte kesi açılarak yapılan bir uygulama olup bu operasyon sonrasında iyileşme ve dikişlerin kapanması da iki hafta içinde olmaktadır. Elbette kişilerin genel özellikleri, yaşı ve daha birçok özellikle yaraların iyileştirme sürecinde etki eder. Özellikle sigara kullanan kişilerin tedavileri geç olmaktadır. Bu sebep ile hastanın operasyon öncesi ve sonrasında en az ikişer hafta boyunca sigara kullanmaması önerilir.

Meme operasyonu sonrasında hastanın bir iki ay boyunca ağır yük kaldırmaması, fiziksel aktivitelerden uzak kalması, darbelere karşı kendini koruması tavsiye edilir. Bu önerilerin dikkate alınması ile tedavi süreci daha iyi geçerek dahd a kısalacak ve normal yaşama dönüşte hızlanacaktır.