Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler | Güzellik Çarşısı

Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler

Silikon meme ameliyatı zor mu?, Meme estetiği ne kadar kalıcı?, Göğüste ödem nasıl geçer?, Meme estetiği kalıcı mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler
06 Nisan 2022
871 okunma
Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler

Meme büyütme veya farklı bir işlem için gerekli olan meme estetiği öncesi tavsiyeler, gerek sağlık gerekse sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek olumsuz durumların engellenmesi için bir hayli önemlidir. Meme estetik işlemleri için farklı sebepler bulunabilirken işlemlerde korkmanızı gerektirecek bir husus söz konusu değildir. Bilhassa doğal meme dokusu az kişiler için meme büyütme estetik işlemleri yapılabilirken psikolojik açıdan da özgüven ve mutluluk sağlanan durumlar arasında değerlendirilmektedir.

Meme Estetik İşlem Öncesi

Çok daha sıkı, büyük ya da estetik açıdan kusursuz göğüslere sahip olmak isteyen herkes için uygun olan meme estetik işlemleri farklı şekillerde yapılabilirken öncesinde yapılması gerekli birtakım durumlar bulunmaktadır. Meme estetik işlemleri öncesinde yapılan işleme dair detaylı bilgi verilmekle birlikte üç boyutlu olarak ortaya çıkacak şekilde gösterilmektedir. Büyütme işlemlerinde protezin büyüklüğü, şekli ve duruşu işlem öncesinde görülmektedir.

Bununla birlikte büyüklük belirlenmesinde sutyen ölçülerine göre tercih yapılması bir anlam ifade etmemektedir. Çünkü ölçü değerleri bakımından farklı durumlar bulunmaktadır. Bununla birlikte meme estetiği sonrasında olabilecek durumların bilinmesi de önemli bir yere sahip olurken kişinin gereksiz yere korkması ya da psikolojik anlamda sıkıntı yaşaması da engellenmektedir. Meme estetiği sonrasında sağlıklı bir şekilde günlük yaşama dönülürken aynı gün taburcu edilmektedir. Bununla birlikte bazı büyütme operasyonların birkaç gün dinlenilmesi gerekli olurken ağır işlerin yapılması da tavsiye edilmemektedir. Peki, meme estetiği öncesi tavsiyeler nelerdir?

Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler

İşlem Öncesi Hususlar;

-Kişiye ait kan tahlilleri yapılmaktadır.


-Mamografi başta olmak üzere ultrason çekimleri yapılırken tüm hususlar değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

-Meme büyütme operasyonu için gelinmesi durumunda doktorların arzu ettiği işlemlerin tamamına azami şekilde uyulması da sorunsuz bir işlemi beraberinde getirmektedir.

-Ailede kanser tedavisi görmüş ya da görmekte olan kişilerin bildirilmesi de meme estetiği öncesinde yapılması gerekli durumlar arasındadır.

-alkol, sigara gibi tüketim ürünlerinin kesilmesi gerekebilmektedir.

-kullanılan ilaçların belirtilmesi gereklidir.

Meme Estetiği Öncesi Tavsiyeler; Meme Estetiği Çeşitleri

Meme büyütme operasyonları çok daha kapsamlı olurken memenin estetik açıdan görünümü de çok daha şık olabilmektedir. 1 saat süren operasyonlarda plastik cerrahi uzmanları görev alırken kesi sonucu açılan göğüs içine belirtilen protez yerleşimi tamamlanmaktadır. Bu işlem için lokal anestezi yapılırken operasyon sonrası içinde bilinmesi gerekli birçok unsur bulunmaktadır.

Meme büyütme dışında meme küçültme veya meme dikleştirme gibi meme estetiği operasyonları bulunmakla birlikte meme estetiği öncesi tavsiyeler farklı konu başlıklarında sıralanabilmektedir. Genel itibariyle daha olgun yaşlı kimseler için yapılan meme dikleştirme operasyonları içinde hazırlık gelinmesi gerekli olurken aynı gün taburcu olunabilmektedir.

Fiziksel anlamda çok yoğun bir şekilde sıkıntı yaşanması halinde meme küçültme yapılması gerekli olabilirken öncesinde ölçüler alınmaktadır. Akabinde değerlendirmeye tabi olan memeler hakkında fotoğraf çekimleri yapılırken hesaplamalara göre meme başının yeri de değiştirilebilmektedir. Bu kapsamda hastaya ayrıntılı bilgi verilmekle birlikte tüm işleyişlerde söz sahibi olunması da sağlanmaktadır. Operasyonda komplikasyonların olmaması içinde ideal kiloda olunması gerekli olurken kullanılan ilaçlar veya alkol, sigara gibi durumlara karşı da önlemler alınmaktadır.