Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur | Güzellik Çarşısı

Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur

Meme estetiği sonrası nasıl yatılmalı?, Meme protezi sonrası neler yapılmalı?, Meme ameliyatından sonra ödem ne zaman iner?, Meme ameliyatından sonra ne yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur
05 Nisan 2022
347 okunma
Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur

Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur; Cerrahi işlem sonrasında yaşanacaklar hastalar için önem teşkil etmektedir. Hasta operasyona karar vermeden önce bu bilgilere de sahip olmak ister.

Operasyon Sonrasında Yaşananlar

 • Cerrahi bölgeye bandaj ve gaz ile pansuman yapılmaktadır.
 • Cilt altına küçük bir iki adet sıvı boru yerleştirilmiştir. Bu sıvı boruların konulmasının nedeni içerde sıvı birikiminin önlenmesidir. Bu borular da doktorun karar vereceği 1. ya da 2. gün çıkartılmaktadır.
 • Bandajların çıkartılması 2. günü ya da en geç 3. günü bulmaktadır.
 • Operasyon sonrası ağrılar olabileceğinden verilecek olan ağrı kesicilerle bu durumu minimuma indirgemek hedeflenmektedir.
 • Birkaç hafta süresince cerrahi sütyen takılması istenmektedir.
 • Herhangi bir apsenin, iltihabın oluşmaması için cerrahi bölgedeki dikişli kısımlar kuru tutulmaya özen gösterilmelidir.
 • Meme estetiği operasyon sonrasında neler olur sorusunun yanıtına devam edecek olursak, operasyon sonrası yaşanacak cilt kuruluğu için antibiyotikli krem kullanması tavsiye edilmektedir.
 • Ameliyatının ertesi günü rahatlıkla ayağa kalkacak olan hasta, 1 aya yakın ağır işler yapmaktan uzak durmalıdır.
 • Mevcut işine veya tüm sosyal hayatına hasta 2 hafta içinde dönebilmektedir.
 • Spor yapılmak istenirse muhakkak sıkı sütyenler kullanılmalıdır.
 • Herhangi bir şişlik veya ağrı olması durumunda doktorla irtibata geçilmelidir.
 • Göğüslere 2 ay kadar süre hassas davranmak gerekmektedir.

Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur


Görüldüğü üzere meme estetiği operasyon sonrasında ne olur sorusunun yanıtı operasyon yaptırmadan önce detaylıca bilinmesi gerekilen bir konudur. Büyük çapta bir ameliyat olmasa bile yine tüm prosedürlere, hijyene ve tüm talimatlara hastanın dikkat etmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında hastaların sadece hastane bir gün kalması yeterli olmaktadır.

Sporcu sütyenleri takılarak hastalar kolaylıkla taburcu edilebilmektedirler. Hasta kontrolleri hem birinci hafta da hem de ikinci hafta da tekrarlanarak yapılır. Dikişler genellikle ikinci haftada alınmaktadır. Operasyon sonrasında duş almak isteyen hastalar 4 gün beklemelidir. Bir hafta bir dinlenmenin ardından hasta sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Operasyon sonrasında duyulan ağrılar için buz uygulaması da yapılabilmektedir. İstirahate çekildiklerinden itibaren göğüste hafif sızlama,batma ve yanma hissi 6 ile 12 ay arasında görülebileceğinden hastalar telaş yapmamalıdır. Sporcu sütyeni 1 ay kullanılarak hastaların kendilerini güvende hissetmeleri söylenir.

Meme Estetiği Operasyon Sonrasında Neler Olur; Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği operasyon sonrasında neler olur sorusunu cevaplarken aslında bütüne baktığımızda hastaların meşekkatli yollardan geçildiği zannedilir. Halbuki en ufak bir operasyon geçirilse iyi kötü bir kontrole gitmek, ilaç kullanmak ve tedbir almak gerekecektir.

Bu nedenle hastalar meme estetiği operasyon  sonrası sürece takılmak yerine istedikleri görüntüye kavuşmanın hayalini kurmaları kendilerini daha mutlu hissetmelerine neden olacaktır. Meme estetiği sadece görüntü nedeniyle yapılan bir operasyon olmayıp hayatı etkileyen fiziki nedenler nedeniyle de başvurulabilinmektedir. Her şeyin insanlar için olduğu unutulmamalıdır. Kişinin kendi hakkında verdiği kararlar kendi mutluluğu ve sağlığı ile ilgili olduğu sürece hayatı hakkında en doğru kararları almış olur.