Meme Estetiği Uzmanı | Güzellik Çarşısı

Meme Estetiği Uzmanı

Meme estetiğini hangi doktor yapar?, Meme estetiğinde en iyi doktor kim?, Türkiyenin en iyi estetik cerrahi kimdir?, Meme estetiği neden yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Estetiği Uzmanı
05 Nisan 2022
334 okunma
Meme Estetiği Uzmanı

Göğüs estetiği kadınların fiziksel olarak yaşadıkları sıkıntının giderilmesini sağlarken aynı zamanda sosyal yaşam içinde daha özgüveni yüksek olmasına sebep olur. Göğüs estetiği uygulamalarında meme estetiği uzmanı tarafından sunulan tavsiyeleri dikkate almak önemlidir.

Hastanın genel tercihi ile meme estetiği uzmanı tarafından sunulan önerinin birleşimi ile ideal bir sonucun elde edilmesi mümkün olabilir. Özellikle vücut kitlesi hesabından daha büyük göğüsse sahip olmak istenmesi durumunda meme estetiği uzmanı hastanın bu isteği sonrasında pişmanlık duymaması adına belli bilgilendirmeleri yapar. Bu bilgilendirmeler neticesinde ortak bir karar alınarak göğüs estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir.

İdeal Göğüs Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Meme estetiği uzmanı başvuran hastanın genel durumunu ölçümlemesi sonucunda en doğru sonucun alınarak en ideal büyüklüğün kazandırılmasına destek olur. Vücut için en doğru sonucun alınmasında birçok hesaplamaya yer verilebiliyor. Kilo ve boy oranının yanı sıra vücut ölçüleri alınarak en ideal göğüs ölçüsü hesaplanarak hastaya bilgi verilir. Hastanın uzmanının önermiş olduğu ölçüye uyması ya da daha büyük bir seçime yer vermesi de mümkündür.

Meme Estetiği Uzmanı


Meme Estetiği Uzmanı; Göğüs Estetiği Operasyon Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs estetiği operasyonunda uygulamalar meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme olarak yer alıyor. Büyük göğüsse sahip olan kişiler için meme küçültme estetiği operasyonuna yer verilerek ideal bir göğüs bedenine sahip olması sağlanırken meme büyütme uygulamasında da küçük olan göğsün fiziksel olarak ideal büyüklüğü elde etmesi sağlanır. Her iki uygulamada da beden ölçüsünde değişikliğe yer açılıp kadının hem sosyal hayatında rahat bir tarza adım atması sağlanırken hem de fiziksel açısından rahatlama sağlanarak yaşam kalitesinde yükselme elde edilir.

Meme dikleştirme operasyonu ise meme büyütme ve küçültme operasyonundan biraz daha farklıdır. Fakat bu uygulama içinde de meme büyütme ya da küçültme uygulamalısına yer verilebilir. Kadının göğsünde zaman içinde oluşan sarkmaların giderilmesinde tercih edilen meme dikleştirme operasyonu sonrasında kendine güven tazelenirken aynı zamanda sosyal yaşam içindeki kalitesinde artış yaşanır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi göğüs estetiği operasyonları da kişilerin yaşam kalitesine etki ederek ruhen ve fiziksel olarak rahatlamasına neden olur.

Göğüs Estetiği Operasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göğüs estetiği operasyonu için kadının ergenlik çağını geçerek fiziksel olarak gerçekleşen gelişiminin tamamlanması oldukça önemlidir.

  • Fiziksel gelişimin tamamlanması sonrasında kişi genel olarak hazır olduğu estetik operasyonu yerine getirebilir.
  • Göğüs estetiği operasyonun konusunda uzman ve deneyim sahibi uzmandan destek almak da son derece önemlidir.
  • Göğüs estetiği uygulamalarımızda öncelikle başvuruda bulunan hastanın gelen tahlil ve vücut ölçümleri yapılarak en ideal olan göğüs ölçüsü hesaplanır.

Böylece ideal vücut ölçüsünün elde edilmesi için gerekli olan göğüste belirlenerek hastaya sunulur. Son karar her daim hastaya ait olup ideal vücut için önerileri dikkate alması tavsiye edilir.