Meme Küçültme Operasyonu İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir? | Güzellik Çarşısı

Meme Küçültme Operasyonu İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Göğüslerin küçülmesi için ne yapmalıyım?, Meme küçültme ameliyatı sigorta karşılar mı?, Devlet hastanelerinde meme küçültme operasyonu yapılıyor mu? Meme küçültme ameliyatını hangi doktor bakar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Küçültme Operasyonu İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?
06 Nisan 2022
966 okunma
Meme Küçültme Operasyonu İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Meme küçültme operasyonu önemli bir ameliyattır, bu nedenden ötürü ‘meme küçültme operasyonu için en uygun adaylar kimlerdir?’ sorusunun iyi irdelenmesi gerekmektedir.

  • Meme boyutlarının günlük fiziki aktivitelerini kısıtladığını düşünenler
  • Boyun,omuz ve sırt ağrısı yaşayanlar
  • Durum itibariyle kıyafet seçmekte zorlananlar
  • Omuzlarda erken çökme yaşayanlar
  • Uygun ölçüde sütyen bulma zorluğu yaşayanlar
  • Memelerin karına yaslanmasından ötürü oluşan kızarıklık ve pişikler nedeniyle rahatsızlık duyanlar
  • İstemeden de olsa durumun yaratmış olduğu ruhsal bıkkınlığa sahip olanlar
  • Büyük göğüsleri nedeniyle şişman göründüğünü düşünenler
  • Kaldırılan ağırlık nedeniyle sütyen askısı izi ve oluşturduğu şekiller nedeniyle kişiler meme küçültme operasyonu olmak istemektedirler.

Operasyon estetik kaygısından çok kişilerin rahatlığa kavuşması için yapılmamaktadır, yapılan ameliyatlarla onların konforu hedeflenmektedir. Göğüslerin gelişimini tam olarak tamamladığı durumlarda ameliyat önerilmez. Ancak erken yaşta büyük problemleri olan kişiler bıçak altına yatırılmalıdır. ‘meme küçültme operasyonu için en uygun adaylar kimlerdir?’  sorusu bu yüzden çok önemlidir. Bu durum hastanın konfor alanını daraltıyor mu, hastayı fiziken engelliyor mu gibi sorular da sorulmalıdır. Ayrıca fazla büyük göğüsler sadece fiziki açıdan zorluk yaratmamakla birlikte görünüş açısından da bireyleri zorlamaktadır. Hastalar meme orantısının vücuda uygunluğunu önemsemektedirler. Bu soruna sahip olan bireyler istediği gibi spor yapamaz veya kıyafet seçerken kıyafet alma alanları daralmaktadır. Operasyondan sonra kişi doktorun belirlediği zamanı atlattıktan sonra fiziki aktivitelerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.


Meme Küçültme Operasyonu İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir

meme küçültme operasyonu için en uygun adaylar kimlerdir?’ sorusundan yola çıkarak meme boyutları ciddi sorun içeren her kişi bu ameliyatı gönül rahatlığıyla yaptırmalıdır. Üstelik tıp teknolojisi oldukça yenilikçi kapılar açtığından hastaların artık bir operasyon için günlerce hastanede yatması gerekmemektedir. Operasyon süreci iki saat olup, hastaların büyük çoğunluğu akşamına taburcu olabilmektedirler. Ameliyat sonrası hastalar vücut temizliklerine ve beslenmelerine önem vermeleri gerekmektedir. Ayrıca, göğüs yükü yüzünden duruş bozukluğu yaşayan hastaların çoğu ameliyattan sonra zamanla rahatlıkla diş duruş pozisyonuna geçebilmektedir. Böylelikle kişi özgüvenini de geri kazanmış olmaktadır.

Doktor Tavsiyeleri Nelerdir: Hastanın ameliyatını güvendiği ve emin olduğu bir doktor tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır. Doktor tarafından ameliyat sonrası verilen tavsiyelere eksiksiz uyulması durumunda iyileşme süreci hızlanmaktadır. Sigara içen hastalar sigaralarını azaltarak da bu sürece katkıda bulunmuş olacaklardır. Ameliyat sonrası göğüs bölgesinin ödemli ve şiş olması normal kabul edilmektedir. Korkulacak bir durum olmamakla birlikte mevcut ödemler 4 hafta içerisinde kendiliğinden inecektir.

Operasyondan Sonra Göğüslerin Son Şekli Ne Zaman Oluşur?

Göğüslerin, 6 ile 12 ay arasında bir sürede son şeklini alması beklenmektedir. Operasyon sonrasında dikişlerde açılma ve göğüs içinde kanama olmaması adına göğüs kaslarının kesinlikle zorlanmaması gerekmektedir. Bir ay boyunca doktorun tavsiye ettiği sporcu sütyeni kullanılarak hem göğüslerdeki ağrıyı azaltmak hem de göğüslerin şekillenmesine yardımcı olmak hedeflenmektedir.