Meme Küçültme Zamanlaması | Güzellik Çarşısı

Meme Küçültme Zamanlaması

Meme küçültme ameliyatından sonra iyileşme süreci ne kadar sürer?, Meme küçültme kac saat?, Gögüs küçültme ameliyatı kaç yaşında?, Göğüs küçültme ameliyatı kaç gün hastanede kalınır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Küçültme Zamanlaması
06 Nisan 2022
644 okunma
Meme Küçültme Zamanlaması

Meme küçültme işlemi, son dönemde kadınların en çok yaptırdıkları operasyonlardan bir tanesidir. Memelerinin büyük olmasından şikayet eden, sırt ve boyun ağrıları ile uğraşan bireyler, küçültme operasyonu gerçekleştirerek kendilerini daha iyi hissedebilirler. Bu noktada işlem yaptırmadan önce estetik bir cerrahtan yardım almak ve muayene olmak önemlidir. Her ne kadar basit bir operasyon gibi olsa da meme küçültme işlemlerinde bireylerin sağlık durumlarına dikkat edilmelidir. Belirtilenlerin dışında meme küçültme zamanlaması da oldukça önemlidir. Yaş, hormonal gelişim ve vücut yapısı yapılan işlemin kalıcılığını belirler.

Ergenlik Dönemi Tamamlanmalı

Meme küçültme işlemi yaptırmadan önce ergenlik çağını tamamlamak son derece önemlidir. Bireylerin 15 yaşından itibaren ergenlik dönemleri başlar. Belirtilen durum kadınlarda daha erken ortaya çıkabilir. Bu noktada bireylerin ergenlik sonrasında işlem yaptırmaları kalıcılık sağlanması açısından önemlidir.

  • Meme küçültme zamanlaması doktorlar tarafından daha detaylı bir şekilde hastalara aktarılır.
  • Bireylerin ergenlik dönemlerinde hormonlarında bozukluklar meydana gelmesi, göğüslerinin olduğundan fazla büyümesine neden olabilir.
  • Bu durumun sonucu olarak hastaların kötü görüntüden kurtulmak adına estetik bir işlem yaptırmaları faydalarına olacaktır.
  • Meme küçültme ameliyatının 20’li yaşlardan sonra yapılması kişiler için daha avantajlıdır.
  • Konu hakkında bilgi sahibi olarak hareket etmek, daha sonrasında memelerde sarkma ya da şekil bozukluklarını önlemek açısından faydalı olacaktır.

Meme Küçültme Zamanlaması


Meme Küçültme Zamanlaması; Orta Yaşlı Bireyler İçin Daha Uygun

Estetik bir görünüme kavuşmak, memelerini olduğundan daha küçük bir hale getirmek isteyen bireylerin orta yaşlarda böyle bir işlem yaptırmaları daha faydalı olacaktır. Genellikle 35 yaş üstündeki kadınlara uygulanan meme küçültme işlemi daha kalıcıdır. Meme küçültmenin zamanına dikkat eden bireyler, herhangi bir hormonal bozukluk sorunu ile karşılaşmazlar. Bu noktada meme dikleştirme operasyonu geçirek olan kişilerinde yine aynı şekilde yaş faktörüne dikkat etmeleri gerekir.

Süt kanallarının durumu: Hamile kalmak ya da çocuk sahibi olmak isteyen bireyler, meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yaptırdıklarında süt kanalları zarar görebilir. Bu durum çocuğun büyüme aşamasında annenin problem yaşamasına neden olabilir. Benzer sorunların ortaya çıkmaması açısından dikkatli hareket etmek, faydalı olacaktır.

Detaylı Doktor Muayenesi Önemli

Meme küçültme işlemi gerçekleştirecek olan bireylerin, böyle önemli bir operasyonu yaptırmadan önce doktorlarından yardım almaları faydalarına olacaktır. İyi bir estetisyen ile görüşmek, daha sonrasında da detaylı muayene yaptırmak işlemin daha iyi sonuçlar vermesine yardımcı olacaktır.

  • Memelerini küçültmek isteyen kişiler, herhangi bir rahatsızlıkları varsa belirtmelilerdir.
  • Meme küçültme zamanlaması noktasında yaş faktörü de dikkate alınmalıdır.
  • Doktor seçiminin iyi yapılması, hastanın operasyon sürecinde zarar görmemesine zemin hazırlar.
  • Meme küçültme daha çok genel anestezi ile yapılır ve hastanın meme uçlarından kesikler açılır.
  • Ancak estetik dikişler atıldığı için daha sonrasında iz kalma ihtimali son derece azdır.

Memelerini küçülten bireyler kendilerini daha iyi hissederek vücutları ile barışabilirler.