Meme Protezi Hangi Bölgeye Yerleştiriliyor? | Güzellik Çarşısı

Meme Protezi Hangi Bölgeye Yerleştiriliyor?

Meme silikonu nereye konur?, Kas altı silikon kayar mı?, 250 cc silikon Kaç Beden?, Silikonlu Memede ağrı neden olur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Protezi Hangi Bölgeye Yerleştiriliyor?
06 Nisan 2022
726 okunma
Meme Protezi Hangi Bölgeye Yerleştiriliyor?

Kadınlar meme büyütme operasyonu yapmak istediklerinde derinlemesine bir araştırma yaparlar. Çünkü verecekleri karar görünüşün büyük ölçüde etkilendiği bir karardır. Ayrıca kişinin memesinin değişmesiyle temel duruşu bile değişmektedir. Hangi protezin yapılacağı sorusunun akabinde önemli olan bir diğer soru da meme protezi hangi bölgeye yerleştiriliyor? Sorusudur.

Muhakkak bu karar kişinin uzmanla birlikte enine boyuna bir fikir ve bilgi alışverişi yapıldıktan sonra verilmesi gerekmektedir.

Protez Hangi Bölgede Yer Almaktadır?

  • Bu durum talebe ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle tercih edilen uygulama meme altındaki doğal kıvrımın ordan silikonun yerleştirilmesidir. Hastalar için en doğru seçenek bu olmaktadır.
  • Bu şekilde yapılan uygulama, daha doğal durmaktadır. Ameliyat izi kıvrıma denk getirildiğinden belirgin olmamaktadır.
  • Protez koltuk altından da yerleştirilmektedir. Bu şekilde yerleştirilen protezlerde, koltuk altında iz kalacağı için kolsuz ya da askılı giyilmesi durumunda gözükeceğini hasta baştan kabul etmelidir.
  • Meme kıvrımı altından yerleştirilen protezler, ameliyat kesiği açısından hem kötü durmadığı gibi hem de silikonun iki meme orantısının sağlanıp yerleştirilmesi açısından daha avantajlı olmaktadır. Böyle bir memenin diğer memeden daha küçük ya da daha büyük gözükme ihtimali de tamamen ortadan kalmış olmaktadır.
  • İşlem yapılırken meme ucu çevresinin kullanılmaması daha doğru olmaktadır. Yapılacak herhangi bir işlemde süt bezlerinin zedelenmesi söz konusu olabilir.
  • Meme protezinin kas altında olması kol hareketleri ile memenin oynamasına neden olmaktadır. Kas üstünün görünümü daha doğaldır fakat kas zarının altı bahsedilen her iki bölgenin avantajlarını taşıması açısından daha iyi bir bölgedir.

Meme Protezi Hangi Bölgeye Yerleştiriliyor

meme protezi hangi bölgeye yerleştiriliyor? sorusunun cevabı görüldüğü üzere büyük önem taşımaktadır. Meme protezinin daha sonra kullanım açısından da rahatlık oluşturması için hasta her ihtimali bilinmeli ve hastanın kararını bilgiler ışığında vermesi sağlanmalıdır. Jel dolu silikonlar hem avrupada  hem de ülkemizde daha çok tercih edilen bir silikon biçimidir. Jel silikonun tercih edilmesinin nedeni memede daha iyi bir görünüm elde edilmesi ayrıca daha uzun süre kullanım imkanın olmasıdır. Yerleştirilen eski protezlere oranla komplikasyon ve deformasyon riski de neredeyse yok denecek kadar azdır. Hareket yapıldığında, spor yapıldığında memelerde sallanma hissi olmamaktadır.

Görüldüğü üzere meme protezi hangi bölgeye yerleştiriliyor? sorusundan tutun da meme protezinin cinsi, nasıl bir madde ile kaplı olduğu ve nereden takıldığı gibi konuyla alakalı birden fazla unsur bulunmaktadır. Meme protezi sonrasında kadınlar destekli sütyenden tamamen kurtulmuş olmanın rahatlığını yaşamaktadırlar. Protez için operasyon geçirmek önemli bir karardır.

Kişinin kendisini mutlu etmesi, kendisini mutlu hissetmesi her şeyden önemlidir. Çünkü kendi mutlu olmayan kişi, etrafını da mutlu edememektedir. Dolayısıyla meme protezi kadınların kendilerine yaptıkları en önemli yatırımlardan biridir. Kişinin kendini iyi hissettiği her şey kendisine kardır. Önemli olan profesyonel ellerde meme protezi işleminin yapılmasıdır. Bununla ilgili de kadınların operasyon öncesinde araştırmaları yapmaları kendilerine büyük avantaj sağlayacaktır. Günümüzde işinin ehli olan çok iyi uzmanlar bulunmaktadır.