Meme Sarkması Neden Olur? | Güzellik Çarşısı

Meme Sarkması Neden Olur?

Sarkık meme nasıl belli olur?, Genç kızlarda meme sarkması neden olur?, Sütyen takmayınca sarkma olur mu?, Sarkan memelere ne iyi gelir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Meme Sarkması Neden Olur?
07 Nisan 2022
747 okunma
Meme Sarkması Neden Olur?

Uzun süredir kadınların meme sarkması problemi en çok üzerinde durulan problemlerden bir tanesidir. Estetik cerrahlarında araştırma yaptıkları meme sarkması, birbirinden farklı durumlarda ortaya çıkabilir. Meme sarkması neden olur? Sorusunu yönelten kişiler, doktorlarından yardım alabilirler. Bazı kadınlar belirtilen durumdan şikayetçi değilken bazıları ise bir an önce daha dik ve kalkık göğüslere sahip olmak istemektedirler. Bu noktada ise estetik operasyon yaptırmak son derece avantajlıdır. Kısa sürede daha iyi göğüslere sahip olan bireyler özgüvenlerini de yeniden kazanma imkanı bulabilirler.

Hızlı Bir Şekilde Kilo Alıp Verme

Kadınlarda ortaya çıkan meme sarkması durumunun en temel sorunlarından bir tanesi, hızlı bir şekilde kilo alıp vermektir. Meme sarkması neden olur? Şeklinde araştırma yapan bireyler, daha çok bireylerin kilolarında meydana gelen değişimler sonucuna ortaya çıktığını öğrenirler.

  • Kilo alan kadınların göğüsleri daha büyük ve dikkat çekici bir hale gelir.
  • Ancak kilo verildiğinde memelerin içerisinde bulunan yağ dokusu da azaldığından dolayı, genişleyen deri yer çekimi nedeniyle sarkma gösterecektir.
  • Göğüslerinin sarkıklığından rahatsız olan kişiler ise bir süre sonrasında depresyona girerek kendilerini daha kötü hissetmeye başlayabilirler.
  • Böyle bir sorun yaşanmaması adına estetik cerrahlardan yardım almak önemlidir.
  • Kısa sürede meme dikleştirme işlemi yapan doktorlar, göğüslerin olduğundan daha seksi gözükmesine de yardımcı olmaktadırlar.

Meme Sarkması Neden Olur


Emzirme Durumu

Kadınlarda ortaya çıkan meme sarkması sorunun bir diğer sebebi ise emzirmedir. Doğum yapan ve çocuklarını beslemek zorunda olan kişiler bir süre sonrasında göğüslerindeki süt kanalları boşaldığında sarkma problemi ile karşılaşabilirler. Türkiye’de yaşayan kadınların neredeyse çoğunda böyle bir problem olması, bireylerin kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Sarkık meme sorunu sporla bir yere kadar düzeltilebilir. Ancak bu noktada da istikrarlı olmak önemlidir.

Meme dikleştirme: Neredeyse pek çok birey tarafından gerçekleştirilen meme dikleştirme operasyonu 1-2 saat içerisinde tamamlanır. Kişiler operasyon sonrasında daha toparlanmış göğüslere sahip olabilirler. Dış görünümüne özen gösteren biri açısından ise bu durum oldukça avantajlıdır.

Meme Sarkması Neden Olur; Genetik Faktörler

Kilo alma ya da emzirme durumları dışında, bazı bireylerde meme sarkması, genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilir. Genç kızlar meme sarkması sorunu ile kendilerini kötü hissetmeye başlayabilirler.

  • Meme dokularının zayıf olması nedeniyle 20’li yaşlardaki bireylerin memeleri sarkık olabilir.
  • Her ne kadar spor yapılsa ve sağlıklı beslenilse bile belirtilen durum değişmez.
  • Bu noktada hormonal gelişimini tamamlayan bireylerin estetik cerrahlardan yardım almaları, dikleştirme ve toparlama operasyonu geçirmeleri faydalarına olacaktır.
  • 18 yaşının altındaki bireylerin henüz daha memeleri gelişim gösterdiği için böyle bir işlem yapılması önerilmez.
  • Meme sarkması neden olur? Konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kadınlar, doktorları ile görüşerek kısa zamanda görünümlerini değiştirebilirler.

Bireylerin ruh sağlığının yanı sıra, kendilerini iyi hissetmeleri ve toplumdaki arkadaşları ile sosyalleşmeleri açısından da estetik işlemler önemlidir.