Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir? | Güzellik Çarşısı

Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir?

En iyi göğüs silikonu markası hangisi?, 400 cc silikon Kaç Beden?, Mentor protez nedir?, Mentor silikon ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir?
08 Nisan 2022
1.045 okunma
Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir?

Estetik dünyasındaki fikirlerin artması, yöntemlerin çoğalmasıyla birlikte insanlar istedikleri görünüme kavuşabilmek için birden fazla seçeneğe sahip olabilmektedir. Seçim fazlalığı bireyleri kendileri için hangi seçeneğin daha iyi olduğunu araştırmaya yönlendirmektedir. Meme estetiği de hastalara uygulayabilecekleri birden fazla alternatif sunmaktadır. En çok akla gelen sorulardan biri de ‘memede en çok tercih edilen protez hangisidir?’ sorusudur. Çünkü bireyin yapısına uygun olmayan bir işlem kendisini memnun etmeyeceğinden konu ile ilgili ince eleyip sık dokumaları gerekmektedir.

Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir; Meme protezleri kaça ayrılır?

 • Yuvarlak Protez
 • Damla Protez

Yuvarlak Protezin Sağlayacağı Avantajlar:

 • Kadınların yapıları gereği göğüslerin üst kısmında yer alan boşlukta yuvarlak göğüs silikonun o kısmı daha iyi doldurarak daha iyi bir görüntü vermesini sağlamaktadır. Böylelikle kadınların bu işlemi yaptırdıktan sonra destekli sütyen giymelerine gerek kalmamaktadır.
 • Göğüs yapıları kaslı ve derileri kalın olan kadınlar yuvarlak protezi tercih ederlerse göğüs dekoltesi içeren bir kıyafeti daha iyi taşıyacaklardır.
 • Meme protezini yeniletmek isteyenler için yeniden protez takıldığında mevcut alanı daha iyi kapladığı gözlemlenmiştir.
 • Memede sarkma nedeniyle deri toplama işlemi yapılacaksa yuvarlak protezin tercih edilmesi daha doğru olur, görünüş açışından daha düzgün ve orantılı durmaktadır.

Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir


Memede En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir; Damla Şeklindeki Protezin Sağlayacağı Avantajlar:

 • Hastanın memesinde sarkma varsa ve toplatma işlemi istemiyorsa damla şeklinde protez meme bölgesini toparlayacağından daha güzel bir görünüm elde edilir.
 • Hastanın göğüs kafesi yapısı uzun ise görüntü daha doğal duracağından damla şeklindeki protez tercih edilebilir.
 • Göğüs derisi ve kası daha inceyse hastanın kazanacağı görüntü de bir o kadar doğal olur.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde daha çok yuvarlak protez tercih edilmektedir. Meme küçüklüğü birçok kadın için görüntü açısından memnuniyetsizlik oluşturmaktadır. Hastaların kendi yapılarını bilerek en doğru protezi seçmeleri iyi sonuçlar almalarına sağlamaktadır. Yapılan işlem neticesinde bir ameliyat kesik izi oluşacaktır. Fakat çoğu uzmanlar bunu meme altındaki doğal kıvrımı kullanarak yaptığından kişiler açısından görüntü bozukluğu yaratmadan silikonlarını kullanabileceklerdir.

Meme büyütme operasyonu yapılırken ‘memede en çok seçilen protez hangisidir?’ sorusunun yanı sıra hastaların merak ettiği en önemli sorulardan biri operasyon yapılmadan önce kişilerin hangi özellikleri baz alınarak karar verildiğidir.

Uzmanlar Hastaların Şu Özelliklerine Bakarak Meme Büyütme Operasyonuna Karar Verirler:

 • Hastanın boyu ve kilosu
 • Memedeki sarkma oranı
 • Kişinin kendi fikri ve görüşü
 • Gövdenin ve omuzun genişliğine bakılarak meme büyütme operasyonuna karar verilmektedir.

Dış ülkelerde ‘memede tercih edilen protez hangisidir?’ sorusunun cevabı ise damla protez şeklindedir. Ancak genel kanı, ortalamanın yuvarlak protez tercih ettiğidir. Ayrıca; Avrupa ülkelerinde daha küçük boyutta silikonlar tercih edilirken, bizim ülkemizde kadınlar daha büyük boyutta silikon taktırmayı tercih etmektedirler.