Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü | Güzellik Çarşısı

Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü

Göğüslerin sarkık olup olmadığı nasıl anlaşılır?, Memede çöküntü neden olur?, Memelerin küçülmesi neden olur?, Memede asimetri nasıl düzeltilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü
08 Nisan 2022
914 okunma
Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü

Meme dokusunda şekil bozuklukları varsa bu sorunun giderilmesi amacı ile estetik uzmanınızdan yardım alabilirsiniz. Ülkemiz estetik branşında tam bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Hatta dünyanın farklı ülkelerinden ülkemize estetik operasyon geçirmek adına gelen hastaların sayısı da oldukça yüksektir. Estetik konusunda ülkemizin sağlık turizminde büyük bir marka olma yolunda ilerlediği de dikkate alınması gereken detaylardan bir tanesidir. Memede şekil bozukluğu ve çözümü alanında da ülkemizin doktorlarına aklınızda hiçbir kuşku olmadan kendinizi bırakabilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta ise estetiğin uygulanması için reşit olmanız ve operasyonu engelleyebilecek herhangi bir sağlık sorununuzun olmamasıdır.

Anestezi alınarak uygulanacak olan bir operasyon olduğu için her türlü estetik işlemlerinde sağlığınızın bu operasyona uygun olup olmadığı kontrol edilecektir. Bu nedenle operasyonun kusursuz tamamlanma oranının da direkt olarak artacağının belirtilmesi gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta da doktorunuza nasıl bir sonuç istediğinizi net olarak bildirmenizdir. Göğüslerinizde neden şikayetçi olduğunuzu ve nasıl bir görünüme kavuşmak istediğinizi net bir biçimde bildirirseniz operasyon sonucu sizi daha çok tatmin edecektir.

Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü

Memede Şekil Bozukluğu ve Çözümü; Memede Şekil Bozukluklarının Sebepleri Nelerdir?

Memede şekil bozukluğu ve çözümü konusunda ülkemizde oldukça başarılı işler ortaya koyulmaktadır. Memede şekil bozukluğunun sebeplerinin başında kişilerin iç çamaşırı konusunda oldukça özensiz davranmaları gelmektedir. İç çamaşırı seçimi ergenlikten itibaren bilinçli bir biçimde yapılmazsa memede sarkmalara bile sebep olunabilmektedir.


İç çamaşırı seçiminin hm göğüs ölçünüze göre hem de omurga sağlınız için çok dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Memelerde şekil bozukluğunun meydana gelmesinin en büyük sebeplerinden bir diğeri de kişilerin genetik yapısıdır. Her kadının ya da erkeğin muntazam göğüs yapısına sahip olması gibi bir durum söz konusu değildir. Zaten kadınların göğüslerinin biri farklı bir boyutta olurken diğeri hem büyüklük hem de şekil bakımından farklılık gösterebilmektedir.

Hangi Estetik Operasyonlar ile Bu Sorun Giderilebilmektedir?

Memede şekil bozukluğu ve çözümü konusunda uygulanabilecek olan operasyonlardan bazıları;

  • Memelerin ölçüleri arasında farklılık söz konusuysa büyütme ya da küçültme işlemleri ile bu farklılık en aza indirilebilir. Hangi yöntem ile gerçekleştirileceği konusunda kararı siz vermeli ve uzmanınızın da tavsiyeleri ile nihai sonuca ulaşmalısınız.
  • Memede sarkma söz konusu ise dokuların daha diri bir hale getirilmesi ve eğer gerekirse memenin dış deri dokusunda sarkmaya sebep olan ek parçaların da alınması mümkündür.
  • Meme ucunun farklı boyutlarda olması veya farklı yönlere bakması da birkaç adım ile kısa bir süre içerisinde düzeltilebilmektedir.

Bu operasyonların her birinin öncesinde uzmanınız ve tıp ekibi tarafından gerekli olan bütün testler uygulanmalıdır. Sağlık durumunuzun operasyon için uygun olup olmadığı da bu şekilde ortaya koyulmaktadır. Plastik cerrahi ve estetik konusunda ülkemiz büyüyen bir marka olduğu için doktorlara kendinizi emanet etmekten çekinmemelisiniz.