Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz? | Güzellik Çarşısı

Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz?

Meme küçültme hangi durumlarda yapılır?, Meme küçültme ameliyatı kolay mı?, Göğüslerin küçülmesi için ne yapmalıyım?, Göğüs küçültme ameliyatı ağrılı mıdır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz?
08 Nisan 2022
780 okunma
Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz?

Memeler için yapılan estetik işlemlerin artış göstermesinden sonra, uzmanlar neden bu kadar çok ihtiyaç duyulduğu konusunda araştırma yapmaktadırlar. Genellikle kadınların kendilerini daha iyi hissetmeleri, vücut oranlarını sağlamaları ve özgüvenlerini kazanmaları için yapılan meme estetiği son derece pratik bir işlemdir. Neden meme küçültme ameliyatı yaptırıyoruz? Sorusunu yönelten bireylerin ise birbirinden farklı problemleri vardır. Bazı kadınlar küçük göğüslerinden şikayet ederken bazıları ise büyük memeleri nedeniyle önemli sağlık sorunları yaşayabilirler.

Kötü Görüntüden Kurtulmak

Meme küçültme işleminin yaptırılmasındaki en temel nedenlerden bir tanesi kötü görüntüden kurtulmaktır. Büyük göğüslere sahip kadınlar kendilerine uygun sütyen ve kıyafet bulma konusunda son derece zorluk çekebilirler. Bu durum ise daha sonrasında psikolojilerinin bozulmasına neden olabilir.

  • Yapılan meme küçültme ameliyatı sonrasında ise bireyler daha orantılı bir vücuda sahip olabilirler.
  • Diğer kadınlar gibi normal görünün göğüsleri sayesinde kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler.
  • Özellikle minyon kadınların büyük göğüslerinden kurtulmaları toplum içerisinde de kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olur.
  • Kilo alımına bağlı olarak meme büyüme problemi de arttığı için, estetik operasyon geçirmek bireylerin sağlıkları açısından son derece önemlidir.

Diğer estetik müdahalelere göre meme küçültme operasyonu kadınlar için sağlık problemleri nedeniyle bir zorunluluk haline dönüşebilir.

Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz


Neden Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırıyoruz; Sırt Ve Boyun Ağrılarına Kesin Çözüm

Görünüm dışında, memeleri büyük olan kadınlar sırt ve boyun ağrılarından da şikayetçi olabilirler. Özellikle vücutlarının orantılarına göre 2 ya da 3 katı daha büyük göğüslere sahip olan bireyler, bir süre sonrasında baş ve boyun ağrıları ile kendilerini kötü hissedebilirler. Ancak en fazla 1 saat içerisinde gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı sonrasında daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak mümkündür. Neden meme küçültme ameliyatı yaptırıyoruz? Diye merak eden kadınların temel sebepleri arasında önemli sağlık problemleri yer alır.

Meme küçültme işlemi: Şırınga ya da kesik izleri ile yapılabilen meme küçültme ameliyatı sayesinde kadınların göğüslerinin içerisinde bulunan fazla yağlı doku alınır. Daha sonrasında meme derisi yeniden şekillendirilerek daha dik ve yuvarlak bir hale getirilir. Belirtilen süreç sonrasında en az 15 gün dikkatli hareket etmek gerekir.

Vücut Orantısı Sağlamak Adına Önemli

Meme küçültme işleminin yapılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi vücut orantısını sağlamaktır. Bireyler büyük göğüsleri nedeniyle orantısız ve şekilsiz vücut hatlarına sahip olabilirler. Bu durum ise kendilerini kötü hissetmelerine zemin hazırlar.

  • Yapılan işlem sonrasında kadınların kalça, bel ve göğüs orantıları daha normal bir hale gelir.
  • Dış görünüşlerine önem veren bireyler açısından böyle bir işlem son derece önemlidir.
  • Özellikle genç kadınlar meme küçültme operasyonu sayesinde kendilerini daha mutlu hissedebilirler.

Meme küçültme ameliyatı neden yaptırıyoruz? Araştırmasında olan bireyler, yukarıda belirtilen bilgiler doğrultusunda hemen bir uzmandan yardım alarak kendilerini daha gençleşmiş ve seksi hissedebilirler.