Rüyada Diş Kırılması | Güzellik Çarşısı

Rüyada Diş Kırılması

Rüyada kendi dişinin kırıldığını görmek ne anlama gelir?, Rüyada dişinin yarısının kırılması ne anlama gelir?, Rüyada diş parçalanması ne demek?, Rüyada üst ön dişin kırılması ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Rüya Yorumları > Rüyada Diş Kırılması
26 Kasım 2020
1.049 okunma
Rüyada Diş Kırılması

Rüyada diş kırılması aynı zamanda sağlık konusunda sıkıntı yaşanacağına delalettir. Dişin yarım ve tam kırılması, acısı veya kanlı diş görmek de kötü bir hastalığın habercisi olabilir. Rüyada aynaya bakarken dişinizin kırık olduğunu fark etmeniz de bilinmeyen bir hastalığınızın olabileceğini göstermektedir.

Rüyada çürük dişin kırılması; çürük dişin kırılması, kötü bir durumdan, sıkıntı ve elemden kurtulacağınıza işaret eder. İş, aşk ve ailenizle olan sıkıntılarınızın çözüme ulaşacağını göstermektedir. Sizi kullanan veya arkanızdan iş çevirenlerin de ortaya çıkacağını, gerçek yüzlerini göreceğiniz işaret etmektedir.

Rüyada Kanlı Diş Görmek

Rüyada kanlı dış görmek ve dişin kırılmasına şahit olmak, istemediğiniz bir olayın içinde kalacağınızı ve iftira atılacağına delalet etmektedir. Caferi Sadık ( r.a) keder, zarar ve ziyan olarak yorumlamıştır. Rüyada diş kırılması ve ağızdan kan gelmesi pişmanlık, birine zarar vermek ve kötü lafın yayılması anlamına gelir.

 • Hakkınızda kötü söylemlerin olmasına
 • Dedikodu ve iftiraya maruz kalacağınıza
 • İstemediğiniz bir durum içinde kalacağınıza
 • Yalana, iftiraya ve nankörlüğe de delalet etmektedir.

Rüyada diş kırılması görmek; düzeltilmesi gereken kafa karışıklığının ve güvensizliğin oluştuğu anlamını taşırken, dişin birisi tarafından mı kırıldığı, kendinizin mı kırdığı, kırılan dişin nasıl göründüğü, hangi dişin kırıldığı, nasıl kırıldığı, kadın rüyası mı erkek rüyası mı olduğu gibi birçok kriter, yorumlamaları değiştirir.

Rüyada diş kırılması; alimler tarafından da yorumlanmış ve rüyada kırık diş görmek; yıkıcı zorlukların ve stresin temsilcisi olarak görülürken; İbn-i Sirin (r.a.) tabirine göre; bir kişi rüyasında dişinin kırıldığını görürse ve dişi düştüğü yerde bulursa, rüyanın sahibinin hayırlara vesile olacağını söylemiştir.

Rüyada Ayna Karşısında Kırık Diş Görmek

Bir kişinin rüyasında ayna karşısında kırık diş görmesi, çok da olağan dışı bir durum değildir. Ayna hayal edilen kişinin kimliğini ve duygularını sembolize ederken, gerçek hayatta ayna; kişinin kendi yönlerini yansıtır. Kişi rüyasında ayna karşısında kırık diş görüyorsa bu durum, kişinin hayatındaki değişikliklere olumlu baktığı ve tüm değişikliklere hazırlıklı olduğunu gösterir.

Rüyada Ufalanan Diş Görmek

Rüyada diş kırılması, dişin ufalanması şeklinde de görülebilir. Rüyada ufalanan diş görmek; kişinin geçirdiği değişimin, yavaş şekilde gerçekleştiği anlamını taşır. Kişinin hayatında, fiili olarak meydana gelen bir şey; kişinin belirsiz ve korku duyguları arasında ayırım yapması gerektiğinin işareti olarak görülür. Rüyada ufalanan diş görmek; rüyayı gören kişinin, kontrol altına alamadığı bir değişimden korktuğu anlamına gelir.

Rüyada Diş Kırdığını Görmek

Rüyada diş kırılması; en yaygın şekliyle yıkıcı zorlukların ve stresle yüzleşmenin olacağı anlamına yorulur. Câferi Sâdık (r.a.) yorumunda ise rüyada diş görmeyi 6 farklı şekilde anlatır.

 • Akrabalık ve aile fertleri
 • Mal mülk
 • Zarar ziyan
 • Gam keder
 • Akrabalardan uzaklaşma
 • Menfaat

Rüyada diş kırılması hem iyi hem de kötü anlamda birçok yorumu bulunur. Hayatta oluşabilecek talihsizlikler anlamına da yorulan rüyada diş kırdığını görmek, kararlılık ve denge eksikliği olarak yorumlanırken, güvenle ilgili sorunların da başlangıcı olarak tabir edilir. Tutulmayan sözlerden duyulan pişmanlığın da ifadesi olan rüyada diş kırdığını görmek; gerçekleştirilen davranışlara, rüyayı gören kişinin iç gözüyle bakmasına yönelik bir mesaj olarak da yorumlanır.

Rüyada Yontulmuş Diş Görmek

Rüyada diş kırılması farklı şekilde yorumlanırken; rüyada yontulmuş diş görmek arasında çok ince bir çizgi vardır. Kırık bir dişin kaybolma olasılığı oldukça yüksek olduğu gibi, yontulmuş bir diş hala yerindedir ve işlev görür. Bu ikisi arasındaki fark ise, yorumcuya göre değişkenlik gösterir. Rüyada yontulmuş diş görmek; kişinin hala bitirmediği ya da bitirmekten korktuğu ilişkilerine yorumlanır. Aynı zamanda rüyayı gören kişi ya ilişkisini bitirecek ya da yontulmuş diş misali, bu ilişkiye katlanmaya devam edecektir.

Rüyada Dişleri Kaybettiğini Görmek

Rüyalar harika olsa da bazen rüyada diş kırılması, dişlerin kaybedilmesi, çürük dişler gibi, bazen insana anlamsız gelen yansımalar görülebilir. Rüyada dişleri kaybettiğini görmek de bunlardan bir tanesidir.

Rüyada dişleri kaybetmek;

 • Güvensizliğe
 • Korku ve endişeye
 • Utanç duymaya
 • Başkalarına karşı bir şeyleri örtbas etmeye
 • Kontrol eksikliğine
 • Değerli bir şeyi kaybetme korkusuna yorulur.

Rüyada diş kırılması yanında dişlerini kaybettiğini görmek, içsel anlamda bir kaybın yansıması olabilir. Rüyanın gidişatına bağlı olarak anlamı değişebilir. Aynanın önünde dişin kaybedildiği bir yansıma durumunda; bir zamanlar yakın olan ve şimdi hayatınızda olmayan bir yakını ya da kaybedilen bir nesneyi ifade edebilir.

Rüyada Elde Kırık Diş Görmek

Rüyada diş kırılması görüldüğünde; dişin nerede olduğu, kaybolup kaybolmadığı, elde kalıp kalmadığı gibi faktörler de önemlidir. Rüyada elde kırık diş görmek; hayatın akışı içinde bazı değişikliklerin olacağı ya da bu değişikliklerin olmaya başladığı anlamına gelir. Bu durum, verilen kararların gözden geçirilmesinin tam zamanı olabilir. Rüyada elde kırık diş görmek; olmaya başlayan ya da olacak değişimleri ifade ederken, bu değişim iyi ya da kötü olduğu, tamamıyla rüyayı gören kişiye bağlıdır. Bunun anlamı ise; rüyaların yalnız kendi başınıza yapılan eylemlerin bir yansıması olduğudur.

Rüyada Ön Dişlerin Kırılması

Rüyada diş kırılması; rüyayı gören kişinin nerede gördüğüne, nasıl gördüğüne, ne zaman gördüğüne gibi farklı faktörlerle değişik yorumlara yol açabilir. Rüyada ön dişlerin kırılması; rüyayı gören kişinin, miras sorunları yaşayacağına yorulur. Yine rüyada ön dişlerin kırılması; rüyayı gören kişinin, anne ve babasından herhangi bir yardım almayacağına yorumlanır. Yani kişi kendi yağında kavrulacağını, ailesinden çok, başkalarından yardım alarak, hayatında bazı değişiklikler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Takma Dişin Kırıldığını Görmek

Rüyada diş kırılması sadece kendi asıl dişin kırıldığı görmek olarak yansımaz. Çoğu zaman rüyada takma dişin kırıldığı görmek de mümkündür.  Rüyada takma diş kırıldığını görmek; rüyayı gören kişinin başına kötü olayların geleceğine yorulur. İşlerinin ters gideceği, birçok badire atlatılacağı, karanlık günlerin çok yakında olduğu ve bu olaylar esnasında epey yıpranmanın gerçekleşeceğine yorulur.

Rüyada Kaplama Dişin Kırılması

Rüyada diş kırılması, farklı şekillerde gerçekleşebilir. Rüyada kaplama dişin kırılması da bunlardan biridir. Rüyada dişin kırılması durumunda neler yapıldığı, nerede olunduğu, kiminle olunduğu da önem taşır. Rüyada kaplama dişin kırılması; kişinin imkânlarıyla alakalıdır. Rüyayı gören kişi; varlıklıysa ya da işinde kariyer sahibiyse, imkânların yok olacağına yorulur.

Aynı zamanda rüyada kaplama diş kırıldığında;

 • Hayallerin gerçek olacağına
 • Girdiği her işte başarılı olunacağına
 • Zenginliğin daha da artacağına
 • Yaşam enerjisinin yerinde olacağına yorulur.

Rüyada diş kırılması ve kırılan dişin kaplama olması çoğu yorumcuya göre; kişinin elindeki tüm imkânları farklı bir işte harcayacağına, sıkıntı ve problem yaşanacağına, zor günlerin geleceğine yorumlanır.

Rüyada Azı Dişin Kırıldığını Görmek

Ağız içinde farklı birçok diş türü vardır. Rüyada diş kırılması, bu farklı diş türlerinde, gerçek hayatta yaşanılan bazı sıkıntıların, rüyada yansıması olarak görülür. Rüyada azı dişin kırıldığını görmek; rüya sahibinin, akrabalarıyla olan münasebetine yorulur.

Aynı zamanda rüyada azı dişin kırıldığını görmek; rüya sahibinin akrabalarından biri hakkında, kötü bir haber alacağına delalet eder. Anne tarafı ya da baba tarafından olan bu akraba hakkında, çoğunlukla hastalık üzerine alınan kötü haberlerin geleceğine yorumlanır. Rüyada diş kırılması durumunda; rüyanın gidişatına göre bu yorum maddi ya da manevi anlamda zarar yaşayacak bir akraba anlamına da gelebilir.

Rüyada Alt Dişlerin Kırıldığını Görmek

Rüyada diş kırılması; farklı diş türlerinin kırılması şeklinde olabileceği gibi, üst ya da alt dişlerin kırıldığını görmek şeklinde de olabilir. Eğer rüyayı gören kişinin, alt dişleri kırılıyorsa; annenin ya da anne tarafından birinin, bir hastalıkla ciddi şekilde uğraşacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada alt dişlerin kırıldığını görmek; bir dönem şanssızlıkların olacağına, kazançta azalma olacağına yorumlanır. Bunun anlamı ise, rüyayı gören kişinin, sıkıntılı ve zor günler yaşayacağıdır.

Rüyada Diş Dolgusunun Kırılması

Rüyada diş kırılması gerek modern yorumculara göre gerekse alimlerin yorumlarına göre farklılık gösterir. Rüyaların yorumlanmasında;

 • Rüyanın nasıl hissettirdiği
 • Rüyanın gerçek hayattaki bağlantısı
 • Rüyayı gören kişinin hayatında hangi olayların olduğu gibi bazı faktörler etkiler.

Aynı zamanda rüyada diş kırılması sadece sağlam dişlerde değil; kaplama dişlerde, çürük dişlerde, porselen dişler şeklinde de olabilir. Rüyada diş dolgusunun kırılması; genel olarak işlerin bozulacağına ve bazı sıkıntıların yaşanacağına yorulur. Rüyada diş kırılması konusunda diş dolgusunun kırılması bazı yorumculara göre daha farklı yorumlanır. Kimi yorumcuya göre; hayatın akışının değişeceği, iş hayatının daha başarılı olacağı, sıkıntılı dönemde, yakın dostlardan yardım alınacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çürük Dişin Kırılması

Rüyada diş kırılması; sadece sağlam diş kırılması olarak değil, çürük dişin kırılması şeklinde de görülür. Rüyayı gören kişinin, zor ve sıkıntılı günler yaşayacağına yorulur. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, etrafında olan kötü insanlardan da kurtulacağının, rahata ereceğinin de işaretidir. Rüyada diş kırılması; kötü ve zorlu günlerin olacağına yorulsa da çürük dişin kırılması şeklinde rüya gören bir kişi, etrafını saran hainlerden kurtulacak, dostu düşmanı ayıracak anlamına da gelir. Aynı zamanda sosyal yaşantısının düzene gireceği, şansının ve talihinin güleceğine de dalalet eder.

Rüyada Dişin Yarım Kırılması

Rüyada diş kırılması, çoğunlukla tam kırılma olarak görülse de bazen dişin yarım kırılması olarak da görülebilir. Rüyada diş kırılması, birçok farklı şekilde yorumlanırken, rüyanın nasıl hissettirdiği de önem taşır. Dişlerinizden gurur duyup duymadığınız, rüyada diş kırılması gördüğünüzde korkup korkmadığınız gibi faktörler, rüyanın olumlu ya da olumsuz olarak yorulmasına olanak tanır.

Rüyada dişin yarım kırılması; dert ve tasanın biteceğine, sıkıntıların son bulacağına yorulurken, rüyada rahatlamak da bunun yansıması olarak ifade edilir. Eğer rüyada diş kırılması yarım şekilde olmuş ve korku hissedilmişse; rüyayı gören kişinin öfkesine yenik düşerek, haksızlık yapacağına, insanlara karşı kötü davranacağına yorulur.

Rüyada Diş Düşmesi Ne Demek Diyanet?

Rüyada diş dökülmesine dair çeşitli alimler tarafından yorumlara işaret edilmiştir. Öncelikle kendi dişinin döküldüğünü gören kişiler için sıkıntılara gönderme yapılır. Mevcut sıkıntıların sona ereceğine alamettir. Bununla birlikte varsa hastalıkların tez zamanda sona ereceğine işaret eder. Yakın zamanda hastalıklara şifa geleceği ve sorunların ortadan kalkacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Protez Dişin Kırılması Ne Anlama Gelir?

Farklı olarak rüyada protez dişlerinizi görebilirsiniz. Protez olan dişlerin dökülmesine karşı ayrı yorumlara yer verilir. Bu sefer geleceğe dair yorumlar yapılır. Şöyle ki rüya sahibinin gelecekte elde edeceği hayırlı bir mala işaret eder. Bu bir para ya da mülk olarak değerlendirilebilir. Hayırlı olacak mal veya mülke kadar hanenin huzur dolacağına alamet eden hayırlı rüyalar arasında gösterilir.

Rüyada Sağlam Dişin Düşmesi Ne Demek?

Rüyada sağlam olan dişlerin teki düşüyorsa dışarıdan gelecek bir akrabaya işaret eder. Uzaklarda gelecek yakın bir dostun da habercisi olabilir. Bunun gibi üst dişlerden birinin düşmesi halinde gurbete delalet edecektir. Rüya sahibinin yakın gördüğü kişileri uğurlayacağına yorumlanır. Sevdikleri ile arasına girecek mesafelere değinilir.

Rüyada Kendi Dişinin Kırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dişlerin kırılması da hayırlara yorumlanan rüyalardan bir tanesidir. Şöyle ki rüya sahibinin mevcut borçlarından kurtulacağına işaret eder. Bir süredir borçlarından dolayı sıkıntıya giren rüya sahibinin rahatlayacağına alamettir. Hayırlı bir şekilde gelecek mal veya mülk neticesinde huzur dolacağına yorumlanır. Bununla birlikte hanenin de refaha ereceğine işaret etmektedir.

Rüyada Dişin Kırılması ve Kanaması Nedir?

Dişlerin kırılması yerine kanamasına tanıklık etmek kötüye yorumlanır. Rüya sahibinin diş kanamasına dair sıkıntılı günler göreceğine delalet eder. Öncelikle manevi açıdan yaşanılacak kötü günlere işaret edecektir. Bununla birlikte maddi anlamda zorlukların habercisi olabilir. Özellikle de yeni bir işe adım atan rüya sahibinin bu işten hayır görmeyeceğine yorumlanır. Hatta maddi kayıplarla karşı karşıya kalacağına alamettir.

Rüyada Dişlerin Dökülmesi Ne Anlama Gelir İslami?

Rüya sahibinin dişleri dökülüyorsa bu durum hayırlı bir şekilde yorumlanır. İslami olarak rüya sahibinin maddi anlamda rahata ereceğine işaret eder. Maddi rahatlığın devamında hane içerisine doğacak güneşe ve ferah günlere de alamettir.

Rüyada Üst Diş Görmek Ne Demek?

Üst dişleri görmek mevcut bir sıkıntıya işaret eder. Ancak sıkıntının uzun vadeli olmayacağına ve tez zamanda çözüme kavuşacağına alamettir. Bunun sıkıntı yapılmaması ve de zamana bırakılması gerektiğine dair uyarı niteliğinde olan bir rüya olarak bilinir. Rüya sahibinin çok fazla sıkıntı çekmeden problemlerini aşacağına yorumlanır.

Rüyada Beyaz Diş Görmek Ne Anlama Gelir?

Hayırlı bir rüya olarak kabul edilir ve rüya sahibinin yeni bir kısmete sahip olacağına yorumlanır. Bekar olan kişinin mutlu olabileceği bir kısmete sahip olacağına delalettir. Hatta devamında evliliğin olacağı bir ilişkiye işaret etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-ceviz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-para-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-altin-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/dislerin-bembeyaz-olmasi-icin-ipuclari/