Rüyada Evlenmek | Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir? | Güzellik Çarşısı

Rüyada Evlenmek | Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendinin evlendiğini görmek neye çıkar?, Rüyada evlenmek ne demek Diyanet?, Rüyada bir erkekle evlenmek ne demek?, Rüyada evlenmek mutlu olmak ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Rüya Yorumları > Rüyada Evlenmek | Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?
07 Haziran 2021
696 okunma
Rüyada Evlenmek | Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, yani işinin rüyada evlendiğini görmesi genel olarak iyi olaylara vesile olarak yorumlanmaktadır. Ancak bu rüyanın tamamen olumlu manalar ile tabir edilebilmesi için görülen detayların birlikte değerlendirilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde, rüyanın yanlış yorumlanabilme ihtimali de bir hayli yüksektir.

Kişinin Rüyasında Evlendiğini Görmesi

Rüyadan bağımsız olarak evlilik, normal yaşantımızda da bizler için büyük bir değişiklik hatta yeni bir hayata geçiş olarak yorumlanmaktadır. O yüzden kişinin rüyasında evlendiğini görmesinin anlamı da buna benzer şekillerde tabir edilmekte yani kişinin elde edeceği büyük başarılara yorulmaktadır.

Fakat bu her zaman, başarı, olumlu yöndeki bir değişiklik olarak da tabir edilmemektedir. Rüyada kişinin nasıl evlendiği, kiminle evlendiği, bekar bir kişinin evlenmesi gibi detaylar bu tür rüyaların yorumlanması açısından son derece farklı anlamlar içermektedir. O yüzden rüyada görülen her bir detay küçük ama etkili ayrıntıları gözler önüne serebilir. Bu yüzden tabir esnasında kişinin önemli detayları hatırlaması ve bunları birlikte değerlendirebilmesi, gerçek bir yorumlama için gereklidir diyebiliriz.

Sonuç olarak rüyalarımız bizlere hayatımız ve bilincimiz ile ilgili detayları yansıtmaktadır. Bu sebeple rüyada evlenmek, yeni kararlar alacağınız, büyük değişiklikler yaşayacağınız şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada evlenmek genel olarak yorumlandığı takdir de yüksek bir makama erişileceğine delalet eder. Rüyada evlenmek olumsuz bir şekilde yorumlandığı takdirde de rüya sahibinin bir borç yatağına buluşacağına ve yüzünün bundan sonra hiç gülmeyeceği anlamlarını da gelmektedir. Rüyada evlenmek, İmamı Gazali Hz. tabirine göre ise kişinin yüksek bir başarı elde etmek için oldukça fazla çabalayacağına ve sonrasında da yüzünün güleceği anlamlarına da gelir. Aynı zamanda rüyada evlenmek, rüyayı gören kişinin durumuna, rüyayı görme biçimine göre de farklı olumsuz durumları da ifade edebilir.

Rüyada Ölmüş Biriyle Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek fakat rüyada ölmüş biriyle evlenmek kişinin hiç beklemediği bir anda tamamen ümitsizliğe düştüğü bir anda beklediği bir durumun gerçekleşmesi anlamına gelir. Rüyada ölmüş biriyle evlenmek, rüya sahibinin hayalini kurduğu, çabaladığı ancak ümitsizliği düştüğü bir beklenti sonrasında beklediğine değecek durumun gerçekleşmesi olarak yorumlanır.

Rüyada Tanımadığın Biriyle Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, rüyayı gören kişinin rüyada evlendiği kişiyi tanımadı durumda farklı yönlere çevrilir. Rüyada tanımadığın biriyle evlenmek rüya tabircileri ve rüya yorumcuları tarafından olumlu bir şekilde yorumlanır.

 • Rüyada evlenmek henüz bekâr bir kişinin rüyada tanımadığı biriyle evlenmesi oldukça güzel bir evliliğin olacağı anlamına gelir.
 • Rüyada tanımadığın biriyle evlenmek, rüya sahibi evli biri ise fakat rüyasında tanımadığı başka biriyle tekrardan evlendiğini görmüşse burada da çocukları, eşi ile birlikte mutlu ve huzurlu bir hayatının olacağını, evliliğinde beklediklerini bulabileceği ve birçok istediği durumun gerçekleşeceği anlamlarına gelir.

Rüyada evlenmek, fakat evlenen kişinin farklı birisi olması manevi açıdan da olumlu bir şekilde yorumlanır.

Rüyada Hamile Bir Kişinin Evlenmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, genel olarak rüya tabircileri tarafından olumlu ya da olumsuz şekillerde yorumlanabilir. Fakat rüyada hamile bir kişinin evlenmesi çocuğunun bir kız çocuğu olacağı anlamlarına gelir. Bu rüya olumlu ve hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Fakat bazı rüya âlemcilerinden İmamı Nablusi Hz bu konuda olumsuz durumunda yaşanabileceği anlamını delalet eder. Yani hamile bir kadının rüyada evlendiğini görmesi, çocuğunun ölü bir çocuk olarak yorumlanmasına da tabir eder. Rüyada evlenmek, rüyayı gören kişinin hamile, evli ya da bekâr olma durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat rüyada hamile bir kişinin evlenmesi rüya sahibinin psikolojik durumuna göre de farklı şekilde yorumlanabilir.

Rüyada İkinci Kez Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, rüya sahibinin erkek ya da kadın olmasına göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyayı gören kişi evli bir adam ise ve yeniden evlendiğini görmüşse;

 • Burada kar elde edeceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada ikinci kez evlenmek evli bir adam için işinde ve eşi ile birlikte oldukça zengin bir yaşantısının, onu beklediğini gösterir.

Fakat rüyada, rüya sahibi bir kadın ise ve ikinci kez farklı bir adam ile evlenmişse;

 • Rüyada evlenmek burada da zarar olarak yorumlanır. Yani rüyada ikinci kez evlenmek bir kadın için evliliğinin zor duruma gideceği ve huzursuz bir yaşam sürdüreceği anlamına gelir.
 • Bunun beraberinde eşi ile birçok kez tartışma yaşayacak anlamlarını göster.

Rüyada evlenmek ancak rüyada ikinci kez evlenmek, kadın ve erkek için olumlu ya da olumsuz şekliyle yer alır.

Rüyada Bekâr Bir Kişinin Evlenmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek, rüya sahibi için medeni durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Rüya sahibi bekâr bir kişi ise evlendiğini görmek;

 • Rüyada bekâr bir kişinin evlenmesi, yaşadığı bir olay karşısında endişe duyacağını ve bu olaydan sonra da halen endişeleneceği anlamlarına gelir.
 • Yani rüyada bekâr bir kişinin evlenmesi ve bu kişi rüyanın sahibi ise bir olay, durum karşısında fazlasıyla endişe göstereceği gösterir.
 • Rüyada bekâr bir kişinin evlenmesi, ve bu durumdan da etkileneceği anlamlarını delalet eder.

Rüya sahibi evli ise;

 • Rüyada evlenmek eşi ile bir yolculuğa çıkacağı ve beraberinde yeni insanlarla tanışacağını gösterir.
 • Farklı bir yoruma göre ise evli bir kişinin evlenmesi kazancı ifade eder.

Rüyada Eski Sevgiliyle Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eski sevgiliyle evlenmek bekâr olan bir kişi için;

 • Yeni bir başlangıç yapacağına,
 • İş ortamında karşısında birinin çıkabileceğine,
 • Eski sevgililerinin yeniden ona geleceğine,
 • Yakın bir arkadaşının onu beğenmesine,
 • Yeni biriyle tanışacağı anlamlarına gelir.

Rüyada evli olan bir kişinin eski eski sevgilisi ile evlenmesi;

 • Evliliğinde çatırdamaların yaşanacağı
 • Rüyada eski sevgiliyle evlenmek ve bunun beraberinde evliliğini sorgulayacağı anlamlarına gelir.

Rüyada evlenmek fakat eski sevgiliyle evlenmek bekâr olan bir kişi için rüya tabircilerine göre gerçek aşkı bulacağı ve umudunu yitirmemesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Bu durum evli ya da bekar olan kişiye göre farklı şekillerde yer alır aynı zamanda rüyada evlenmek, rüya sahibinin eski sevgilisiyle ne durumda ayrılıp, nasıl bir ilişki içerisinde olduğuna göre de şekillenebilir.

Rüyada Zorla Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek fakat bu evliliğin zorla evlenmek üzerine görülmesi rüya sahibinin istenmeyen bir olay karşısında uğraşmak zorunda kalacağını gösterir. Rüyada zorla evlenmek oldukça zor süreçlerin kişiyi beklediği ve beraberinde içinde olmadığı bir durumun, istemsizce içinde olacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada zorla evlenmek aynı zamanda evli olan bir kişi için;

 • Eşine karşı duygularında azalma olacağı,
 • Farklı kişilere gönlünün kayacağı,
 • Ve beraberinde kendiyle psikolojik bir savaş içerisinde olacağı anlamlarına da delalet eder.

Rüyada evlenmek ancak rüya içerisindeki evliliğin zorla evlenilmesi kişinin karşısına çıkan kısmetleri beğenmemesi ve çok fazla seçici olması anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada Birinin Evlenmesini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin evlenmesini görmek, rüya sahibinin sürpriz bir olay ile karşılaşıp ardından oldukça mutlu olacağı anlamına gelir. Karşılaştığı sürpriz sonrasında;

 • Rüyada evlenmek hayallerinin gerçekleşeceği,
 • Kısmetinin açılacağı,
 • Yüzünün bundan sonraki yaşantısında güleceğine,
 • Ve oldukça çok paranın eline geçici anlamına gelir.

Rüyada birinin evlenmesini görmek rüya sahibi için;

 • Bekâr ise mutlu bir evliliği,
 • Hamile ise sağlıklı bir çocuğunun olacağına,
 • Evli ise daha da rahat bir evlilik içerisinde olacağını gösterir.

Rüyada evlenmek fakat bu farklı bir kişinin evlendiğini görmek olarak yorumlandığı takdirde herkesin imrendiği bir evlilik içerisinde olunması olarak yer alır.

Rüyada Sevgiliyle Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgiliyle evlenmek, rüya sahibinin bir ilişkisi var ise ve rüyasında sevgilisi ile evlendiğini görmüş ise bu durum kişinin bilinçaltında yaşadığı, istediği durumun rüyaya dönüşme şeklidir. Yani bilinçaltında sevgilisi ile evlenmesi ve mutlu bir hayatının onunla olmasını sürekli bulundurmuşsa, rüyasında da sevgilisi ile evlenmesini görmesi oldukça normal bir durumdur. Rüyada sevgiliyle evlenmek aynı zamanda kişinin güzel bir haber alacağız şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada evlenmek çoğu zaman psikolojik olarak ve bilinçaltında barındırılan durumların rüyada yer alması şeklinde yorulur. Rüyada evlenmek bu durum rüya tabircileri için, rüya âlimleri için ve rüya ile ilgilenen kişilerin de bilinçaltı ile ilişkili olduğunu gösterir.

Rüyada evlenmek ne demek Diyanet?
Yaradan tarafından yardım ve nimete delalet eder. Şahitler huzurunda evlendiğini gören kişinin, Allah’a kulluk etmek için söz verdiğine yorumlanır. Nikah salonunda gerçekleştirilen bir evlenmede makam ve şöhret geleceğine dalalet eder. Rüyada tanımadığınız kişiyle evlenmek ise hayırlı olurken; hasta birinin evlendiğini gören kişinin, cennet nimetlerine erişeceğine yorumlanır.
Rüyada tanımadığı biriyle evlenmek ne demek?
Rüyayı gören kişinin, tanımadığı biriyle evlendiğini görmesi; kişinin ölüme yaklaştığına ya da başka bir yere taşınacağına dalalet eder. Çoğu yorumcuya göre evlendiğini görmek sanatla haşır neşir olma anlamına gelir. Rüyada şahitlerin huzurunda evlendiğini görmek ise, Allah’ın rıza almak olarak yorumlanır.
Rüyada ikinci evlilik yapmak ne anlama gelir?
Yaradan tarafından bir yardım alınacağına, yüksek mevkilerine gelmek için harcanan emeğe yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise; üzün, keder ve borçlanmaya dalalettir. Tanıdık kadınla evlenmek; kadının kocasından yarar sağlayacağına, tanımadığı biriyle evlenmek ise ev değiştirmeye delalet eder.
Rüyada bekarken evlendiğini görmek ne anlama gelir?
Rüya sahibinin bekarken evlendiğini görmesi; kişinin şansının olacağına ve işlerin yolunda gideceğine, hayallerinin yerine geleceğine yorumlanır. Başka yorumculara göre bekar kişinin evlendiğini görmesi, hemen evleneceğine ve Allah tarafından bir yardım görmeye yorumlanır.
Rüyada kendi düğününü görmek ne anlama gelir?
Rüya sahibi kişinin sorunlu ve güç bir dönemden geçeceğine dalalet eder. Rüya sahibinin değer verdiği ve çok sevdiği birinden üzücü haber almasına yorumlanan rüyada; rüyayı gören kişinin sağlık açısından da tehlikeli zamanlar geçireceğine yorumlanır.
Rüyada evliyken yeniden evlenmek ne demek?
Rüya sahibinin yakın süre içinde, çok istediği evi almak için girişimlere başlayacağına, aile büyüklerinden yüksek miktarda maddi yardım alacağına ve başarılı olacağına yorumlanır. Rüyada eski sevgiliyle evlenmek ise; rüyayı gören kişinin çok miktarda dert edineceğine ve uğursuzluk yaşayacağına yorumlanır.
Rüyada bir erkekle evlendiğini görmek ne anlama gelir?
Rüya sahibinin Allah’tan bir yardım alacağına, zenginliğe yorulur. Başka yorumculara göre; keder, borç ve aynı zamanda mevkiinin yükseleceğine dalalet eder. Rüyayı gören kişi, genç biriyle evlenirse, onun zengin olacağına dalalet ederken, orta yaşlı biriyle evlenmek, çok zenginliğe işaret eder.
Rüyada tanımadığın biriyle öpüşmek ne anlama gelir?
Rüyayı gören kişinin, yakın zaman içinde çok sevineceğine, çok sevdiği kişiyle evlilik hazırlıkları yapacağına dalalet eder. Başka yorumculara göre ise; uzak bir tanıdığından haber almaya, yolculuğa çıkmaya hazırlanmaya yorumlanır. Bazı yorumcular ise; rüyayı gören erkeğin erkek olması durumunda, kısa zamanda aşk evliliği yapacağına yorumlar. Rüyasında başkasını öpen kişi kadın ise; etrafında huyu hoş ve kalbi güzel dostlar edineceğine yorumlanır.
Rüyada tanımadığı biriyle sevişmek ne anlama gelir?
Büyüklerden alınacak tavsiyelerin dinlenmesine, güzel işler yapılmasına ve sevdikleriyle hoş vakitler geçirilmesine yorumlanır. Eski yorumculara göre; güzel haber alıp mutlu olmaya delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin; çok şaşıracağı bir haber almasına, uzun zamandır görmediği biriyle karşılaşmasına da yorumlanır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-para-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-deniz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-altin-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-eski-sevgiliyi-gormek/