Rüyada Tuvalet Görmek | Rüyada Tuvalete Girdiğini Görmek | Güzellik Çarşısı

Rüyada Tuvalet Görmek | Rüyada Tuvalete Girdiğini Görmek

Rüyada kendini tuvalette görmek ne demektir?, Rüyada dışarıda tuvaletini yapmak ne anlama gelir?, Büyük tuvaletini yapmak ne demek?, Büyük abdest bozmak ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Rüya Yorumları > Rüyada Tuvalet Görmek | Rüyada Tuvalete Girdiğini Görmek
26 Kasım 2020
1.271 okunma
Rüyada Tuvalet Görmek | Rüyada Tuvalete Girdiğini Görmek

Rüyada tuvalet görmek / rüyada tuvalete girdiğini görmek ne demek merak edenlere hem olumlu hem de olumsuz olacak şekilde birkaç yorumdan söz edilir. Rüyada tuvalet gören kişinin:

 • Hane içerisinde ufak çaplı sıkıntılar yaşayacağına işaret edebilir.
 • Rüya sahibinin hakkı ile kazandığı bir paraya ve mala yorumlanır.

Tuvaletin temin olması kişinin sorumluluk sahibi bir yapıda olduğunu gösterir. Tam tersi pis bir tuvalet görmek ise para olarak ele alınır. Yani rüya sahibinin yakın zamanda kazançlı çıkacağı bir işe adım atacağına alamet eder. Aynı zamanda hayırlı bir şekilde gelecek mala ya da mülke işaret eden rüyalar arasında gösterilir.

Rüyada Tuvalet Nasıl Yorumlanır?

Rüyada tuvalet görmek / rüyada tuvalete girdiğini görmek farklı şekillerde değerlendirilir. Tuvalet görmek yerine girmek yabancı bir yere gidileceğine işaret eder. Rüya sahibinin hiç tanımadığı kişilerin evlerine konuk olacağı ve yeni birileri ile tanışacağı olarak yorumlanır.

Farklı olarak rüya sahibinin günahlarından kaynaklı duyduğu pişmanlığa da delalet eder. Hatta bu pişmanlığa karşı uyarı niteliğinde olan rüyalardan bir tanesidir. Öyle ki pişmanlığın artık son bulması adına adım atması gerektiğine işaret eder. Bu şekilde rüya sahibinin rahatlayacağı anlamına gelir.

Freud’a göre; rüyaların gerçek dünyayla derin bağlantıları olduğu ve günlük hayatta önem taşıdığını söyler. Bunun yanında sembolik temsiller gibi, rüyalarda da koşullara bağlı olarak olumlu ya da olumsuz yansımalar algılanabilir. Rüyada tuvalet görmek de bu durumlardan bir tanesidir. Birçok insan yaygın olarak rüyada tuvalet görmek yansımalarına utanç duymak olarak bakarken; rüyada tuvaletin nasıl görüldüğü, nasıl bir tuvalet olduğu, neler hissettirdiği, gerçek hayatla herhangi bir bağlantı yansımasının olup olmadığına göre farklı yorumlar oluşabilir.

İmamı Nablusi (r.a.) rüyada tuvalet görmek konusunda yaptığı yorumunda; rüyayı gören kişinin ailesinin, keder ve sıkıntılarına, kişinin çalışarak gayret göstermesine ve aile halkının nafakasını kısmasına dalalet eder demiştir. Yine Nablusi yorumuna göre rüyada tuvalet görmek, kadına işaret eder ve tuvaletin temiz ve kokusuz olması, rüyayı gören kişinin hanımının iyi huylu ve geçinilecek biri olduğuna işaret eder demiştir.

Rüyada Kirli Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek; kirli ya da temiz olduğuna göre yorumlanır. Rüyada kirli tuvalet görmek; etrafınızdaki kişilerde ve hayatınızda çözülemeyen duygusal çatışmalara yorulur.

Farklı alimlerin yaptığı yorumlarda ise;

 • Pis tuvalet hayra alamettir ve temiz tuvalet sıkıntılara ve zorluklara yorulur.
 • Kirli tuvalet, rüyayı gören kişinin hayırlı bir işe gireceğine dalalet eder.
 • Rüyada pis tuvaleti temizlemek, sorunların biteceğine yorulur.

Aynı zamanda rüyada tuvalet görmek; bilinçaltında baskılanan sorunların çözülmesi gerektiği anlamına gelir. Rüyada kirli tuvalet görmek, tuvaletin ne kadar kirli olduğuna da bağlı olarak; hiç kullanılamayacak kadar kirli olması, aslında bilinçaltı olarak, rüyanızda olumlu yönde gelişmeniz açısından bir işaret olarak da belirtilir.

Rüyada Kırık Tuvalet Görmek

Gerçek hayatta kırık tuvalet görmek; kaynak sıkıntısı çekildiğinin göstergesidir. Bu durum rüyada tuvalet görmek için de aynı yansımaya dalalet eder. Sifonun çekilmediği bir tuvalet gibi beklenmedik bir olay nasıl tahmin edilemezse; hakkınızda yapılan dedikoduları da tahmin etmeniz, neredeyse mümkün değildir.

Modern yorumculara göre rüyada kırık tuvalet görmek;

 • Kişinin bir çocuğu varsa, bu çocuk sayesinde bereketleneceğine
 • Rüya sahibinin, kendisine karşı bir düşman yetiştirdiğine dalalet eder.
 • Rüyayı gören kişinin dini bütün biri olduğuna, borçlarına sadık olduğuna, maddi olarak güçleneceğine yorulur.

Rüyada kırık tuvalet görmek; hakkınızda yapılan dedikodulara karşı, duygusal açıdan yıpranacağınıza ve bu insanlara karşı dikkatli olmanız gerektiğine yorulur. Aynı zamanda, pişman olduğunuz ve bununla yüzleşmek zorunda olduğunuz bir durumu, rüyada görme olasılığınız da yüksektir. Bunun anlamı ise kırık tuvalet görüldüğünde, hayatınızdaki olaylara bağlı olarak, yaşamaya devam etme arzunuzu temsil eder.

Rüyada Uzun Süreli İşediğini Görmek

Rüyada tuvalet görmek konusunda birçok yorum yapılırken, rüyada uzun süreli işediğini görmek konusunda İmamı Gazali (r.a.) demiştir ki; rüyayı gören kişinin, uzun süredir devam eden kara günlerinin sona ereceği ve rahata kavuşacağıdır. Rüyada tuvalet görmek, tuvalette ne kadar süre kalındığına göre de yorumlanabilir. Rüyada uzun süreli işediğini görmek; uzun yoldan beklenmeyen bir misafirin geleceğine işaret eder. Bu misafir, rüyayı gören kişiye çok mutlu edecek ve rüya sahibi kişinin, uzun süredir devam eden sıkıntılarından kurtulacağına yorulur.

Rüyada Tuvalete Düşerken Görmek

Rüyalar, gerçek hayatta karşılaştığımız ve bilinçaltına sakladığımız birçok olayın yansımasıdır. Rüyada tuvalet görmek hem olumlu hem de olumsuz yorumlanır. Rüyada tuvalete düşerken görmek; rüyayı gören kişinin, istemeden kötü ve sıkıntılı durumlara düşeceğini gösterir.

Alimlere göre tuvalete düştüğünü görmek;

 • Helal yoldan sapmaya, gayri meşru ilişkiler içinde olmaya yorumlanır.
 • Haram mal ve paraya dalalet eder.
 • Haram yiyerek ve hatalar yaparak, toplumdan dışlanmaya yorulur.

Rüyada tuvalete düşerken görmek; genellikle kirli yer olduğu için olumsuz yorumlanır ve rüya sahibinin kötü yola düşeceğine, yanlış insanlarla beraber olacağına yorulur.

Rüyada Eskimiş Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek; genel anlamda tuvaletle ilgili rüyalar görmek, şansla alakalıdır. Tuvalet içerikli rüyalar önemlidir ve size anlatmaya çalıştığı, vermeye çalıştığı mesaja önem vermek gerekir. Rüyada eskimiş tuvalet görmek; rüyayı gören kişinin, hiç de hoşlanmayacağı durumlarla karşı karşıya kalacağı anlamına gelir. Rüyada eskimiş tuvalet görmek; kişinin zarar göreceği biriyle tanışacağı anlamına gelirken; olumlu olarak yorumlama yapılırsa, çevresindeki ikiyüzlü insanlardan kurtulacağına ve kişiler arasında rahatlıkla ayırım yapabileceğine yorulur.


Rüyada Temiz Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek, kirli ya da temiz olmasına göre değerlendirilir. Sadık olan ve sabretmeyi bilen kadın anlamına yorulan rüyada temiz tuvalet görmek, evin sahibi olarak kadını anlatır. Ağırbaşlılığı, hanımefendiliği anlatan rüyada temiz tuvalet görmek, kadının cefakâr olduğunu gösterirken, herkesin imrenerek baktığı ve herkesin örnek insan olarak gösterdiği biri olarak nitelendirilir.

Rüyada Tuvalet Temizlediğini Görmek

Rüyada tuvalet görmek; tuvaletin nasıl görüldüğüne, kirli ya da temiz oluşuna, alaturka ya da alafranga oluşuna göre de yorumlanır. Rüyada tuvalet temizlediğini görmek; gerçek yaşamınızdaki negatif enerjiyi üzerinizden atmayı simgeler.

 • Başa çıkılması gereken olumsuzlukların sıraya koyulmasının gerektiği
 • Rüya sahibini rahatsız eden düşünce ve davranışlardan kurtulmak gerektiğini
 • Hayırlı bir işe vesile olunacağı anlamına yorulur.

Çoğu yorumcuya göre rüyada tuvalet temizlediğini görmek; alçak gönüllülüğü, başkalarına yardımcı olmaya çalışmayı, bir hata yapılmışsa, hatanın bedelinin gerçek hayatta ödeneceğine yorulur.

Rüyada Tıkalı Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek; temizliğine, tıkalı olup olmadığına, kapağının açık olup olmadığına göre yorumlanır. Rüyada tıkalı tuvalet görmek, gerçek hayatta bir şeylerden geri kaldığınıza yorumlanır. Tuvalet koşullarına bağlı olarak rüyada tuvalet görmek, tuvaletin pis olması durumunda olumsuz yorumlara yol açarken, aslında çoğu yorumcuya göre rüyada tıkalı tuvalet görmek; zihinsel ve fiziksel engellerin aşılması gerektiğine bir işarettir.

Rüyada Tuvaleti Kapalı Görmek

Rüyada tuvalet görmek, birçok farklı yönden yorumlanır. Rüyada umumi bir tuvaleti kapalı görmek; özgüven seviyesinin düşük olduğuna ve benlik imajının düşüklüğüne yorulur.

 • Birden fazla stres kaynağına sahip olunduğuna
 • Problemlerle başka çıkabileceğinize ve bu durumda biraz bunalacağınıza
 • Kişi olarak yeteneklerinizin ve gücünüzün olduğuna yorumlanır.

Rüyada tuvaleti kapalı görmek; gerçek hayatınızda bazı ilişkilerinizin sağlıklı olmadığına da yorulur. Rüyanın verdiği işarete göre, ilişkilerde sıkışıp kalmamanız ve bu hissi içinizden atmanıza yorumlanır.

Rüyada Tuvalette İnsan Görmek

Rüyada tuvalet görmek; farklı yorumlanabilecek birçok nesneyi içerir. Bunlardan biri de insanlardır. Rüyada tuvalette insan görmek, bebekler açısından yorumlanmaktadır. Rüyada tuvalette insan görmek, bebekler üzerinden yorumlanırken, genel olarak; sorunlarla yüzleşirken, dikkatsiz tavırlar sergileneceğine yorulur. Rüyada tuvalet görmek ve tuvalette bir bebek görmek; kendisine bakamayan birine zorunlu olarak bakacağınız anlamına gelir.

Rüyada Tuvalette Hayvan Görmek

Rüyada tuvalet görmek, aynı zamanda tuvalette görülen nesnelere göre de yorumlanabilir. Rüyada tuvalette hayvan görmek de bunlara dahildir. Tuvalette farklı hayvan figürlerine rastlanabilir.

 • Tuvalette balık görmek, kötü ortamlarda olunacağına yorulur.
 • Yılanın tuvalette görülmesi, sırlarınız konusunda daha dikkatli olunmasına gerektiğine dalalet eder.
 • Tuvalette kurtçuklar görülmesi, hayatınızda parazit yapan insanlar olduğuna, bu insanların zayıflıklarınızdan yararlandığına yorulur.
 • Tuvalette fare görmek, ufak tefek rahatsızlıklar geçirileceğine yorumlanır.

Tuvalette hayvan görmek ile alakalı bir köpek görülüyorsa; kişilerin sırlarını size açacağı, ancak bu sırların iyi sırlar olmayacağına yorulur.

Rüyada Küçük Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek; büyük ya da küçük olduğuna, görüş esnasında size neler hissettirdiğine göre de anlamlandırılır. Rüyada küçük tuvalet görmek; özellikle yürümeye yeni başlayan çocuklara yorumlanır. Rüyada küçük tuvalet görmek; başkaları tarafından duygularınızın aşağılandığına, sizi zayıflatmak isteyen kişilerin olduğuna ve toplum içinde kabul edilmediğiniz anlamına gelir.

Rüyada Büyük Tuvalet Görmek

Rüyada tuvalet görmek, boyutlandırmayla da alakalıdır. Bu yüzden rüyada büyük tuvalet görmek, devasa bir tuvalet yansımasıyla karşı karşıya kalmak, çok yakın bir zamanda, birisine hastabakıcılık yapacağınız ya da maddi olarak yardımda bulunacağınıza dalalet eder.Rüyada büyük tuvalet görmek; insanlar tarafından dert dinleyen biri olarak görülmenize, ancak dertlerini anlatarak sizi kullanmaya çalışmalarına yorulur. Rüyada tuvalet görmek konusunda sizin ne hissettiğiniz ise, bu tür insanlara yakın olup olmayacağınıza göre değişkenlik gösterebilir.

Rüyada Cami Tuvaletine Gittiğini Görmek

Rüyada tuvalet görmek; gerçek hayatta başımıza gelen olayların, bilinçaltı yoluyla rüyada yansımasıdır. Genel olarak kötü anlamlara yorulan rüyada tuvalet görmek, rüyada ne tuvaleti gördüğünüze göre değişir. Rüyada cami tuvaletine gittiğini görmek, hayırlara vesiledir. Yani kişi hayırlı bir iş içine girecektir. Rüyada tuvalet görmek, genel olarak kötüye yorulsa da rüyanın görülme durumuna göre farklı yorumlanır. Cami tuvaletine gittiğini görmek; rüya sahibi için iki farklı şekilde yorumlanabilir. Çoğu yorumcuya göre günahlardan arınmaya yorulurken, kimi yorumcuya göre; hayırlı işlerin geleceğine, güzel ortaklıklar yapılırken, kazancın artacağına yorumlanır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-ceviz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-para-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-deniz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-altin-gormek/