Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme | Güzellik Çarşısı

Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme

Tübüler meme nasıl düzeltilir?, Tubular Breast nedir?, Tübüler ne demek?, Reabsorbsiyon nedir ne demek? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme
07 Nisan 2022
1.064 okunma
Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme

Kadınların memelerinde yaşanan şekil bozuklukları, müdahale edilmediğinde en çok sorun yaratan konulardan bir tanesidir. Hem görsellerine önem veren hem de daha orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteyen bireyler, memelerinin görünümlerinden sıkıldıklarında estetik işlemler ile düzeltme fırsatına sahiplerdir. Estetik cerrahların ve uygulanan yöntemlerin sayısının artması, bireylerin daha başarılı sonuçlar almalarına destek verir. Tüberöz ( tüp şeklinde) meme günümüzde pek çok kadında görülmektedir. Böyle bir meme yapısına sahip olunmasının birbirinden farklı sebepleri bulunmak ile birlikte estetik işlemler ile kısa süre içerisinde düzeltilebilir.

Genetik Faktörler Önemli

Tüp şeklinde meme oluşmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi genetik faktörlerdir. Ailesinde ya da akrabalarında benzer sorunlar olan kişiler, böyle bir problem yaşayabilirler. Herhangi bir sağlık problemi oluşturmayan Tüberöz (tüp şeklinde) meme yalnızca görsel açıdan kötü bir görünüme sebep olur.

  • Uygulanan estetik müdahaleler ile bireyler, belirtilen meme görünümünden kısa süre içerisinde kurtulabilirler.
  • Genel anestezi uygulanmakta ve memeler daha doğal bir görünüme kavuşturulmaktadır.
  • Benzer sorunları yaşayan kişilerin ilk olarak bir estetisyen ile görüşmeleri ve detaylı bilgi sahibi olmaları önemlidir.
  • Meme dokularında yaşanan hacim yetersizliği ile birlikte ortaya çıkan tüp şeklinde görünüm özellikle genç kızları daha fazla rahatsız edebilir.

Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme


Tüberöz (Tüp Şeklinde) Meme; Memeleri Toparlama İşlemi

Tıp alanında oluşturulan gelişmeler sonrasında, kadınların memeleri ile ilgili yaşadıkları tüm problemler kısa süre içerisinde sonuca kavuşturulmaktadır. Bu noktada tüp şeklinde meme sorunu nedeniyle evlenmek ya da erkek arkadaş edinmek istemeyen bireyler problemlerinden kısa sürede kurtulabilirler. Memelerin toparlama işlemi sonrasında kadınlar son derece sağlıklı ve alımlı göğüslere sahip olabilirler. Hızlı bir şekilde yapılan operasyon ise genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirildiği için herhangi bir ağrı oluşturmaz.

Meme toparlama süreci: İlk olarak meme uçlarından kesikler açılmakta ve içlerindeki fazla yağ tabakası boşaltılmaktadır. Daha sonrasında ise memelerin sarkık görünümleri düzeltilmekte ve daha dik bir hale getirilmektedir. Tüm bu işlemlerin ise en fazla 1-2 saat içerisinde tamamlanması son derece avantajlıdır.

Daha Dik Ve Kalkık Göğüslere Sahip Olma İmkanı

Tüp şeklinde memeleri nedeniyle göğüslerinin sarkık olmasından şikayetçi olan kişiler, estetik işlemler sonrasında kendilerini daha iyi hissedebilirler. Tüberöz (tüp şeklinde) meme görüntüsü günümüzde son derece kolay bir şekilde tedavi edilebilir.

  • Bireyler daha kalkık ve dik göğüsleri ile kendilerini iyi hissedebilirler.
  • Tüberöz meme görüntüsünden kurtulan kişilerin iyileşme sürecinde dikkatli hareket etmeleri gerekir.
  • Estetik işlem yaptırmadan önce kişilerin doğru bir uzman tercih etmeleri son derece önemlidir.
  • Süreç öncesinde ayrıntılı muayene yaptırmak, operasyon sonrasında meme görüntüsünün nasıl olacağı konusunda konuşmak, bireylerin daha başarılı sonuçlar elde etmelerine zemin hazırlar.

Keçi memesi olarak da bilinen tüp şeklindeki göğüslerden kurtulan kadınlar ise kendilerine olan özgüvenlerini yeniden kazanabilirler.