Türkiye’de Göğüs Estetiği | Güzellik Çarşısı

Türkiye’de Göğüs Estetiği

Meme ameliyatı ne kadardır?, Kaç cc silikon takılmalı?, Göğüs büyütme ameliyatını devlet karşılıyor mu?, Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Türkiye’de Göğüs Estetiği
07 Nisan 2022
920 okunma
Türkiye’de Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği, kadınların fiziksel olarak memnun olmadıkları, fiziksel açıdan onları rahatsız eden ya da öz güvenleri açısından sıkıntı yaratan duruma estetiksel bir dokunuş olarak ifade edilebilir. Türkiye’de göğüs estetiği alanında gelişen kulvar içinde önemli adımlar atılmış olup son teknoloji ile üretilen çözümler sunuluyor. Sadece ülkemizde değil dış ülkelerden de özellikle estetik operasyon ile ilgili ziyaretçi akını bir hayli fazladır.

Türkiye’de göğüs estetiği operasyonlarına olan bu talep yoğunluğunun temelinde elbette alınan olumlu sonuçlar gelmektedir. En çok tercih edilen göğüs büyütme estetik operasyonunda hastanın isteği ile doğru orantılı çözümler sunulurken aynı zamanda vücut kitlesi ve fiziksel tüm özellikleri hesaplanarak gerekli ölçüm önerileri de sunulabiliyor.

En Çok Tercih Edilen Göğüs Estetiği Operasyonu Hangisidir?

Yapılan bu göğüs estetiği operasyonları içinde en çok tercih edilen meme büyütme operasyonudur. Silikon ya da protezin yanı sıra hastanın yağ dokusu alınarak yapılan meme büyütme operasyonları da bulunuyor. Aynı zamanda iki uygulamanın da yer aldığı operasyon uygulamaları da yer alıyor.

Meme büyütme operasyonunda kullanılan dolgular içinde yuvarlak ve damla şekline bulunan silikon şekilleri yer alıyor. Damla şeklinde olan dolgu daha doğal bir göğüs sunarken yuvarlak dolgulu olan silikon ise göğsün hem alt hem de üst kısmında dolgunluk sunar. Hastanın genel tercihine göre seçim yapması mümkün olup yuvarlak olan silikon malzemesinde daha dolgun göğüs tercih edenler için uygun olup damla şeklinde olanlar ise doğal bir göğüs şeklini seçenler için uygundur.


Türkiye’de göğüs estetiği uygulamalarında en çok tercih edilen uygulama aslında dünya genelinde de tercih edilen ile aynıdır. Göğüs büyütme operasyonu dışında göğüs estetiği alanında başka operasyonlara da yer verilir.

Türkiye’de Göğüs Estetiği

Türkiye’de Göğüs Estetiği; Diğer Göğüs Estetiği Operasyonları

Göğüs estetiği açısından yapılan operasyonlarda meme büyütme operasyonu kadar meme küçültme yada meme dikleştirme operasyonlarına da yer veriliyor. Meme küçültme operasyonu büyük göğüsse sahip olan bayanların hem sosyal yaşantılarında hem de fiziksel açıdan rahat etmelerini sağlayacak olan bir operasyondur. Büyük göğüs zaman içinde sırt ve boyunda sıkıntı yaşanmasına sebep olup aynı zamanda meme altında da pişik oluşumu sonrasında iltihaplanmaya kadar uzanan birçok zorluğu beraberinde getirebiliyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak ve ideal göğüs büyüklüğüne sahip olmak isteyen bayanlar meme küçültme estetiği operasyonuna yer verebilirler.

Göğüs estetiği operasyonlarında yer alan diğer estetik dokunuş ise meme dikleştirmedir. Meme dikleştirme hamilelik ve emzirme sonrası sarkan ve deforme olan memelerin eski dokusunu kazanmasında, aşırı kilo kaybı ya da yaşlılık sebebi ile yaşanan sarkmalarda tercih edilir. Meme dikleştirme operasyonu ile beraber meme küçültme ya da meme büyütme estetik operasyonlara da yer verilebilir. Göğüs estetiği operasyonlarında hastanın ruhen hazır olması da oldukça önemlidir.