Bit İçin Bitkisel Çözümler | Güzellik Çarşısı

Bit İçin Bitkisel Çözümler

Bitten en hızlı nasıl kurtulunur?, Saç biti nasıl yok edilir?, Saç biti hangi kokuyu sevmez?, Bit neden bitmez? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Bit İçin Bitkisel Çözümler
23 Temmuz 2015
1.083 okunma
Bit İçin Bitkisel Çözümler

Bit İçin Bitkisel Çözümler

Yaşları ne olursa olsun, özellikle çocukluk döneminde herkesin ömründe en az bir kere yaşadığı bitlenme problemiyle alakalı annelerimizden kalan eski yöntemlerin yanında, günümüzde popüler olan ilaçlar ve bit için bitkisel çözümler ile bitlenme sorunu çözülmeye çalışılmaktadır.

Bu problemle alakalı ilk önerilecek olan tavsiye, saçların her ne kadar temiz tutulması gerektiği olsa da, özellikle çocuklar için dışarıdan gelen etkenler dolayısıyla da bitlenme meydana gelmektedir. Bit için bitkisel çözümler bu problemin kesin çözümünde oldukça etkilidir.

  • Öncelikle bir çok cilt probleminin çözümünde mucizevi etkisi olan elma sirkesi bit için de oldukça etkilidir. İster normal şartlarda haftada bir kere, ister bitlendikten sonra saçlara masaj yaparak uygulanan elma sirkesi, suyla ya da tek başına uygulandığında saçlarda yarım saat kalmalı, daha sonra da saçlar durulanmalıdır.
  • Çamaşır sodası saça uygulandığında saçları biraz sertleştirse de bitlerin hızlı bir şekilde dökülmesi konusunda çok etkilidir.
  • Bu topraklar üzerinde her derde deva olan zeytinyağı birkaç saat dinlendirilmiş halde saça iyice yedirilip ve gece yatarken saç bir naylonla sarılıp sabaha kadar bu şekilde bekletilirse, sabah saçın durulanmasıyla birlikte bitlerin döküldüğü görülecektir.
  • Yarım kahve fincanı zeytinyağı içine aktardan kolaylıkla tedarik edebilecek çay ağacı yağı (20 damla), limon esansı(10 damla), biberiye özü (10 damla) ve lavanta yağı (10damla) karıştırıp, elde edilen kürü saça uygulayıp 2 saat beklettikten sonra iyice durulanıp saç şampuanla yıkandığında çok iyi sonuçlar alındığı görülecektir.
  • Bit için bitkisel çözümler hususunda erkeklerin kullandığı saç köpüğü ve her evde bulunan sarımsak ezildikten sonra saça iyice yedirilip bir saat sonra durulandığında ölü bitlerin döküldüğü görülecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kleopatranin-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/selahattin-donmez-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/sac-dokulmesine-bitkisel-cozumler/
https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-saca-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/adacayinin-cilde-ve-saca-faydalari/