Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
13
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
25
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
42
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
53

Bit İçin Bitkisel Çözümler

23.07.2015
447
Bit İçin Bitkisel Çözümler
REKLAM ALANI

Bit İçin Bitkisel Çözümler

Yaşları ne olursa olsun, özellikle çocukluk döneminde herkesin ömründe en az bir kere yaşadığı bitlenme problemiyle alakalı annelerimizden kalan eski yöntemlerin yanında, günümüzde popüler olan ilaçlar ve bit için bitkisel çözümler ile bitlenme sorunu çözülmeye çalışılmaktadır.

Bu problemle alakalı ilk önerilecek olan tavsiye, saçların her ne kadar temiz tutulması gerektiği olsa da, özellikle çocuklar için dışarıdan gelen etkenler dolayısıyla da bitlenme meydana gelmektedir. Bit için bitkisel çözümler bu problemin kesin çözümünde oldukça etkilidir.

  • Öncelikle bir çok cilt probleminin çözümünde mucizevi etkisi olan elma sirkesi bit için de oldukça etkilidir. İster normal şartlarda haftada bir kere, ister bitlendikten sonra saçlara masaj yaparak uygulanan elma sirkesi, suyla ya da tek başına uygulandığında saçlarda yarım saat kalmalı, daha sonra da saçlar durulanmalıdır.
  • Çamaşır sodası saça uygulandığında saçları biraz sertleştirse de bitlerin hızlı bir şekilde dökülmesi konusunda çok etkilidir.
  • Bu topraklar üzerinde her derde deva olan zeytinyağı birkaç saat dinlendirilmiş halde saça iyice yedirilip ve gece yatarken saç bir naylonla sarılıp sabaha kadar bu şekilde bekletilirse, sabah saçın durulanmasıyla birlikte bitlerin döküldüğü görülecektir.
  • Yarım kahve fincanı zeytinyağı içine aktardan kolaylıkla tedarik edebilecek çay ağacı yağı (20 damla), limon esansı(10 damla), biberiye özü (10 damla) ve lavanta yağı (10damla) karıştırıp, elde edilen kürü saça uygulayıp 2 saat beklettikten sonra iyice durulanıp saç şampuanla yıkandığında çok iyi sonuçlar alındığı görülecektir.
  • Bit için bitkisel çözümler hususunda erkeklerin kullandığı saç köpüğü ve her evde bulunan sarımsak ezildikten sonra saça iyice yedirilip bir saat sonra durulandığında ölü bitlerin döküldüğü görülecektir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.