Selahattin Dönmez Diyeti | Güzellik Çarşısı

Selahattin Dönmez Diyeti

7 günde 4 kilo nasıl verilir?, 5 günde 5 kilo nasıl verilir?, 5 günde 3 kilo nasıl verilir?, 1 haftada 5 kilo nasıl verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Selahattin Dönmez Diyeti
21 Temmuz 2015
1.314 okunma
Selahattin Dönmez Diyeti

Selahattin Dönmez diyeti, fark etmeden diyet ya da son dakika diyetleri şeklinde farklı programlarda zayıflamaya yardımcı oluyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere özel olarak hazırlanan beslenme uzmanı Selahattin Dönmez diyetleri sağlıklı kilo vermeye yardımcı oluyor.

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken beslenme uzmanı hem zayıflatan hem kronik hastalıkları önleyen hem de kalıcı yağ kaybını sağlayan özel diyet ile sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor.

Zayıflamak isteyenler ya da dirençli kilolara sahip olanlar hatta obezler için sürekli diyet yapmak hem motivasyonu olumsuz yönde etkiliyor hem de zorlu süreç psikolojik anlamda yoruyor.

Fark Etmeden Diyet

Bilinçsiz bir şekilde zayıflamaya çare aramak ya da açlık diyetleri uygulamak zayıflama yerine metabolizmanın tamamen bozulmasına neden oluyor. Beslenme tarzını değiştirerek sağlığı korunmak ve böylelikle zayıflamak önemli.

İnsanlar kilo verirken hayat boyu sağlığını korumak, dinç olmak ve genç kalmak için öncelikli olarak yeme alışkanlıklarını değiştirmeli. Sağlıksız yapılan diyetler sonucu ortaya çıkacak hastalıkların oluşumunu önlemek için sağlıklı beslenme öneminin altı çizilmektedir.

Selahattin Dönmez diyeti uzman gözüyle mutfakta fark yaratacak önerileri ortaya koymaktadır. Yapılan bilimsel çalışmaların sonucunda bazı besin gruplarının kalp ve damar hastalığı ile yüksek tansiyon gibi birçok hastalığın önlenmesinde önemli bir role sahip olduğunu kanıtlamaktadır. Dolayısıyla sağlıklı beslenme ve zayıflamada bu besinlerin tüketiminin etkili olduğu görülüyor.

Türkiye’nin önemli beslenme uzmanlarından Selahattin Dönmez’in son dönemlerde yayınladığı her diyet büyük beğeni topluyor. Selahattin Dönmez diyeti diğer diyetlere göre çok daha fazla ince noktaya temas etmesinin yanında, aç bırakmadan bir aylık süreden az bir zamanda 5 kilo verilmesini mümkün hale getiriyor. Bu da Selahattin Dönmez diyetlerinde önemli bir yer tutan glisemik indeks içermesine bağlı olarak gerçekleşiyor. İçerdiği besin öğeleri bakımından Akdeniz diyetlerini çağrıştıran bu diyet programı 4 hafta sürerken, ana hatlarıyla şu aşamalardan oluşuyor:


  • İlk hafta kahvaltıda süt ve yanında tahıl gevrekleri yenilebilirken, ikinci hafta süt bırakılarak; 1dilim tahıl ekmeği, peynir, 4 adede kadar zeytin, domates ve salatalık yanına üçüncü ve dördüncü hafta yumurta da ekleniyor.
  • Selahattin Dönmez diyeti öğle öğünlerinde ilk hafta domatesli makarna ve yanında salatalık yenebilirken, diğer haftalarda Akdeniz salatası ve zeytinyağlı enginarlı salata ön plana çıkıyor.
  • Akşam öğünlerinde ilk hafta sebze garnitürlü zeytinyağlı enginar ve yanında 4 kaşığa kadar kuru baklagilden oluşan yemeğin yanında 1 dilim tam tahıllı ekmek yenilebilirken, ikinci ve üçüncü haftalar bunun yerine ızgara balık ya da tavuk, son hafta da istenildiği takdirde üç adede kadar köfte de yenebiliyor. Izgaranın yanında ikinci hafta 3 kaşığa kadar bulgur pilavı, daha sonra da az miktarda patates püresi ve az zeytinyağlı salata yenebiliyor.
  • Ara öğünlerde kurutulmuş meyvelerin yanında, süt ve taze meyve tüketimi açlık hissini tamamen ortadan kaldırıyor. Bu yönleriyle Selahattin Sönmez diyeti özellikle yağlara veda ettiren görünümüyle şimdiden vazgeçilmez diyet listeleri içine girmeye aday gözüküyor.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/bit-icin-bitkisel-cozumler/
https://guzellikcarsisi.com/1400-kalorilik-zayiflama-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-bakim/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-nasil-yok-edilir/
https://guzellikcarsisi.com/kavun-maskesi/