Erkeklerde Meme Küçültme | Güzellik Çarşısı

Erkeklerde Meme Küçültme

Erkeğin memesi neden büyür?, Jinekomasti spor yaparak geçer mi?, Erkeklerde meme büyümesi nasıl tedavi edilir?, Brenol işe yarıyor mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Erkeklerde Meme Küçültme
27 Mart 2022
339 okunma
Erkeklerde Meme Küçültme

Erkeklerde Meme Küçültme; Erkeklerde meme büyüklüğü erkeklerde olması gerektiğinden fazla meme dokusu bulunmasına denilen rahatsızlıktır. Bu durum jinekomasti olarak da adlandırılır. Jinekomasti, ilerleyen yaşla daha da artar. Günümüzde cerrahi tedaviden başka çözüm yolu yoktur.

Erkeklerde Meme Büyüklüğü Sebepleri

Bu durum doğuştan meme dokusunun yapısından kaynaklanan bir sıkıntı olabilir.

  • Bireydeki östrojen ve testesteron hormonlarının dengesizliği jinekomastiye sebep olabilir.
  • Yanlış beslenme ve fazla fast-food kullanımı da erkeklerde meme büyümesine yol açabilir.
  • Alkol, bazı antidepresan ve vücut geliştirme ilaçları jinekomastiyi tetikleyen faktörlerdendir.

Erkeklerde meme büyüklüğü, bireyin özellikle yazları denize, havuza girerken utanmasına, kendini mahcup hissetmesine ve bu mahcupluğun karşı cinsle konuşmasını etkilemesine sebep olur. Bu durumlar özgüvensizlik ve kişilik sorunları ortaya çıkmasında etkilidir. Fakat şöyle de bir durum vardır. Her meme büyümesi jinekomasti değildir. Yağ birikimi sebebiyle oluşan büyümeler yalancı jinekomasti olarak adlandırılır.

Eğer fiziksel olarak sağlıklıysanız, kilonuz boyunuza göre normalse, hayattan ve ameliyattan beklentilerinizin farkındaysanız, meme büyümeniz artık sizin bir uzvunuz haline gelmişse ve bu durumdan her yerde rahatsız olup artık sizi utandıran bir hale dönüşmüşse ameliyat sizin için oldukça uygundur.

Erkeklerde Meme Küçültme

Erkeklerde Meme Büyüklüğünün Tedavisi

Öncelikle meme büyüklüğüne sebep olan etken araştırılmalıdır. Yani çeşitli kan ve hormon testleri yapılmalı, kullanılan ilaçlar sorgulanmalıdır. İleri yaş jinekomasti hastalarında bazı durumlarda memede tümör olasılığına karşı tüm tetkikler yapılmalıdır.


Tedavisi ise cerrahidir. Günümüzde cerrahi tekniklerinin modernleşmesiyle tedavi hızlı, güvenilir ve etkili olmaktadır. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı yalnızca yağ dokusunun alınmasından ibaret değildir. Memenin vücutla orantılı olması ve iki memenin simetrik olması operasyonun amaçlarındandır.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı hafif veya orta dereceli hastalarda liposuction yöntemi ile yapılabilir. Ve ameliyat sonrası alınan sonuçlar oldukça başarılıdır. Bazı durumlarda hem liposuction, hem de dokuyu kesip alma operasyonu gerekebilir. Bu da hastanın jinekomasti seviyesiyle alakalı bir durumdur.

Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler

Hasta, erkeklerde meme küçültme ameliyatı sonrasında eğer kendini iyi hissediyorsa aynı gün hastaneden taburcu edilebilir. Tabii doktorun tavsiyesine göre de değişen bu taburcu süresi bir gece de olabilir.

Ameliyattan sonra ağrılar gerçekleşebileceği için, ameliyatı uygulayan cerrah duruma göre hastaya hafif ağrı kesiciler ve enfeksiyon oluşmasını önlemek için antibiyotik verir.

İlk gün anestezinin etkisiyle hissedilmeyen ağrılar, sonrasında kendini gösterebilir.

Ameliyattan sonra kesikler bandajla sarılacaktır. Bunun amacı şişlikleri en aza indirmek ve bölgeyi desteklemektir.

Ameliyat sonrasında operasyon uygulanan bölgeye dikkat etmek ve sakınmak gerekir. Bölgeyi baskı altına almak için hastaya korse verilir. Bu korse 4-6 hafta arasında kullanılmalıdır.

Ameliyat sonrası ilk kontrolden sonra hasta günlük yaşamına dönebilir.

Tüm bu aşamalardan sonra artık hasta beslenmesine dikkat etmeli, meme büyüklüğüne sebep olan faktörleri hayatından çıkarmalıdır. Düzenli spor yapmak da kilonuzu korumanız için önemli bir aktivitedir. Bu ameliyat artık utanmadan denize girebilmenize, istediğiniz dar kalıp gömlekleri giymenize vesile olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/3d-erkek-memesi-kucultme/

https://guzellikcarsisi.com/arkadasligin-bitmesi-gerektigini-gosteren-isaretler/