Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Vitiligo İçin 2 Kolay Bitkisel Tedavi

07.12.2014
487
Vitiligo İçin 2 Kolay Bitkisel Tedavi

Deriye rengini vermekte olan hücreler görevini yapamadığı zaman görülen cilt hastalığıdır.  Vitiligo bu nedenle deride renk düzensizliğine yol açar. Vücudun her noktasındaki cilt üzerinde görülebilen hastalık için bitkisel tedavi yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

Vitiligo Bitkisel Tedavi Yöntemi 1

  • 1 litre – su
  • 15 gr – yulaf samanı

Vitiligo İçin 2 Kolay Bitkisel Tedavi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Su kaynatılarak işlem başlatılır. Kaynayan suyun içine yulaf samanı koyulur. Tencerenin kapağı kapatılarak sonra ocağın altı kısık seviyeye alınır. 3 dakika kısık ateşte kaynayan karışım ocaktan alınarak ılık olması için kenara konulur. Ilık hale geldiğinde de süzülerek pamuk yardımıyla lekelerin üzerine sürülür.

Sürme işlemi tamamlandığında 2 saat durulamadan beklemeniz en önemli şartıdır. Haftada 3 kez işlemin aynısını yapmaya devam etmeniz gerekir. Düzenli kullanımda lekeleriniz zaman içinde kaybolacaktır. Kürü uygulanmadan önce ellerinizi mutlaka 2 dakika ılık su içinde bekletmelisiniz. Bu sayede kürün cilde nüfuzunu daha etkili hale getirebilirsiniz.

Not: Yulaf samanının yeşilken kurutulmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Sarardıktan sonra toplanarak kuru olarak satılan yulaf samanı kullanmanız işe yaramayacaktır.

Vitiligo Bitkisel Tedavi Yöntemi 2

  • 1 tane – elma kabuğu
  • 1 tane – portakal kabuğu
  • 1 çay bardağı – su

Vitiligo İçin 2 Kolay Bitkisel Tedavi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Su ateşte kaynatılır ve ardından ocağın altı kısılarak içine portakal kabuğu konulur. 5 dakika kaynatılır ve daha sonra da içine elma kabuğu eklenir.

3 dakika süreyle kaynattıktan sonra da ocağın altı kapatılarak ılık hale gelene kadar beklenir. Ilık olan karışım süzülür ve lapası alınır. Lapa vitiligo bölgelerine yerleştirilerek 15 dakika bekletilir. On beş dakika geçtikten sonra da lapayı bölgeden alarak cildi yıkamadan 1 saat beklemeniz gerekir. Süre sonunda bölgeyi su ile arındırmanız yeterlidir. Haftada 3 defa kürü uygulayabilirsiniz.

Not: Bu kür hastalığın başlangıç aşamasında olan kişiler için uygundur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.