Doğum Sonrası Meme Problemleri | Güzellik Çarşısı

Doğum Sonrası Meme Problemleri

Emzirme sonrası sarkan meme icin ne yapilir?, Göğüslerim çok sarktı ne yapabilirim?, Meme ucu nasil temizlenmeli?, Meme ucu bakımı nasıl olmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Doğum Sonrası Meme Problemleri
26 Mart 2022
275 okunma
Doğum Sonrası Meme Problemleri

Kadınlar için son derece önemli olan göğüslerin, düzgün bir şekle sahip olmaları ve dik görünmeleri son derece önemlidir. Ancak doğum yapan anneler, hızlı kilo verme ve çocuğunu emzirme sürecinde memelerinde bazı deformasyon sorunları ile karşılaşabilirler. Bu durum başlarda üzerinde durulmayan bir konu olsa da zaman içerisinde kadınların kendilerini daha kötü hissetmelerine neden olabilir. Doğum sonrası meme problemleri ile başa çıkmak isteyen kişilerin kalıcı çözümler alabilmek için estetik doktorlardan yardım almalarında fayda vardır. Uygulanan birbirinden farklı işlemler ile daha dikkat çekici göğüslere sahip olunabilir.

Sarkma Sorunu

Annelerin doğum sonrasında yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi sarkma sorunudur. Emzirme ve hızlı bir şekilde kilo verme nedeniyle memeleri sarkan kişiler, aynada gördükleri görünümlerinden rahatsız olabilirler. Bu noktada ise estetik operasyon gerçekleştirmek son derece kolaydır.

  • Memelerinde sarkma sorunu yaşayan kişiler, birkaç işlem ile birlikte daha dik ve kalkık göğüslere sahip olabilirler.
  • Gerçekleştirilen birbirinden farklı yöntem sayesinde acı ve ağrı hissetmeden estetik olunabilir.
  • Bu noktada doktorun kaliteli olması ve uygulanan işlem son derece önemlidir.
  • Doğum sonrasında kendilerini bakımsız hisseden anneler, küçük müdahaleler ile güvenlerini yeniden kazanabilirler.
  • Sarkma sorununun tekrar ortaya çıkmaması adına dikkatli hareket etmek ve hızlı kilo alıp vermemek gerekir.

Doğum Sonrası Meme Problemleri


Doğum Sonrası Meme Problemleri; Meme Ucu Düşüklüğü

Doğum yapan anneler, düzenli olarak çocuklarını emzirdikleri için meme ucu düşüklüğü sorunu yaşayabilirler. Emzirme işlemi öncesinde annenin göğüsleri süt ile dolduğu için son derece gergin ve diktir. Ancak emzirme sonrasında süt kanalları boşaldığından dolayı, sarkma meydana gelebilir. Çocuğun çok fazla emmesi durumunda ise meme ucu yer çekimine yenik düşer. Belirtilen durum herhangi bir sağlık problemine neden olmasa da görünüm açısından kötüdür. Anne olduktan sonra kendilerine daha çok dikkat etmek isteyen bireyler kötü görünüm nedeniyle özgüvenlerini kaybedebilirler.

Meme estetiği: Meme dikleştirme, meme ucu kaldırma, küçültme ya da büyütme olarak birbirinden farklı yapılan işlemlere meme estetiği adı verilir. Pek çok estetik cerrah tarafından yapılan uygulama sonrasında bireyler, daha genç ve güzel görünen göğüslere sahip olabilirler. Doğum sonrası meme problemi yaşayan bireyler açısından bu tür işlemler son derece faydalıdır.

Meme Dikleştirme İşlemi

Kadınların doğum sonrasında en çok tercih ettikleri operasyonlardan bir tanesi meme dikleştirme işlemidir. Bu noktada çok büyük göğüslere sahip olan bireyler, meme küçültme operasyonu da geçirebilirler.

  • Meme dikleştirme işleminde göğüslerin içerisinde bulunan fazla yağ dokusu alınır ve yeniden şekillendirilir.
  • En fazla 45 dakika ile 1 saat arasında süren dikleştirme operasyonu, kişinin göğüslerine göre değişiklik gösterebilir.
  • Doğum sonrasında meme problemleri araştırıldığında bireylerin en çok dikleştirme operasyonu geçirdikleri görülür.

Uzun süre kullanılabilen ancak kalıcı olmayan işlem sonrası bireylerin kilo alımına dikkat etmeleri, göğüslerini darbelere karşı korumaları son derece önemlidir.

 İlginizi çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/gogus-diklestirme-jeli/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-yaglanmasinin-nedenleri/

https://guzellikcarsisi.com/3d-erkek-memesi-kucultme/