Ev Yapımı Göğüs Dikleştirme Jeli | Güzellik Çarşısı

Ev Yapımı Göğüs Dikleştirme Jeli

Göğüslerimi nasıl Dikleştirilir?, Göğüs Toparlayici krem evde nasıl yapılır?, Göğüslerim çok sarktı ne yapabilirim?, Göğüs büyütme evde nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Ev Yapımı Göğüs Dikleştirme Jeli
27 Temmuz 2015
1.100 okunma
Ev Yapımı Göğüs Dikleştirme Jeli

Ev yapımı göğüs dikleştirme jeli, dik göğüslere sahip olmak isteyen kadınların kendi yöntemleriyle tercih ettiği bir durumdur. Göğüs dikleştirme jeli, göğüsleri sıklaştırdığı gibi dikleştirme adına da oldukça olumlu etkiler oluşturur. Göğüs derisi ile meme dokusu arasında bulunan ipliksi bağlar, göğüslerin dik durması adına yardımcı olur. Yaş ilerlemesi ile birlikte dik olan göğüslerin sarkması, buradaki ipliksi bağlarım yumuşamasından dolayı kaynaklanır. Yumuşaması ile birlikte göğüsler sarkar.

Evde Göğüs Dikleştirme Jeli Nasıl Yapılır?

Ev yapımı göğüs dikleştirme jeli için çeşitli ürünler bulunur. Bunların karışımı, uygulama biçimi farklılık sağlar. Göğüs dikleştirme jelinin hazırlanması için ilk olarak ;

 • 1 adet yumurta akı
 • Fizyoloji serumu
 • Aloe vera jeli
 • Ayva çekirdeği

Ve son olarak aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz ginseng tozunu, karışım haline getirmelisiniz.

Tamamen karışıp kıvamını aldıktan sonra jel haline gelebilmesi için ginseng tozunu karışım içine sonradan ilave etmelisiniz. Jel haline gelmiş olan karışımı, göğse yavaş yavaş uygulamalı. Uygulandıktan sonra yarım saat kadar beklenilmesi yeterlidir. Ilık suyla temizleme gerçekleşmeli. Haftada belirli günler içerisinde uyguladığınızda, göğüslerinizin dik ve sıkı bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz.

Sıkı ve dik göğüslere sahip olmak tüm bayanların birincil önceliğidir. Göğüs dikleştirme jeli bu yönde çok pozitif etkiler verse de, esas olarak yumuşak dokulardan oluşan göğüsleri dik tutan göğüs derisi ile meme dokusu arasındaki ipliksi bağlardır. Yaş ilerledikçe sarkmaya başlayan insan derisine göğüs derileri de katılır. Buna bağlı olarak da göğüs derisi aşağı sarktıkça göğüsler de bağlantılı olarak aşağıya sarkmaya başlar. Ayrıca göğüsler ne kadar büyükse ağırlıkları da o kadar fazla olacağından yerçekiminin aşağıya doğru oluşturduğu etki neticesinde göğüslerin dikliği kaybolabilir. Son olarak da göğüslerin hızla büyüdükten sonra tekrar küçülmesi de sarkmalara neden olabilmektedir. Bunların haricinde şehir efsanelerinin aksine bebek emzirmek, sutyen takmamak gibi nedenlerden dolayı göğüs sarkmaları yaşanmamaktadır.

Bu tarz problemlerde kullanılması tavsiye edilen göğüs dikleştirme jeli Afrika menşei Aloe vera bitkisinden elde edilen, içerisinde bol miktarda vitamin, aminoasit ve mineral barındıran bir jeldir.

Göğüs dikleştirme jeli hazırlanışı:

 • 1 adet yumurta akı
 • 2 yemek kaşığı fizyoloji serumu
 • 1 yapraktan elde edilmiş Aloe vera jeli
 • 1 adet ayva çekirdeği
 • Yeteri kadar ginseng tozu (aktarda kolayca bulunabilir)

Tüm malzemeleri derin bir kaseye alıp tahta kaşıkla iyice karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra karışımın jel haline gelebilmesi için ginseng tozunu yavaş yavaş karışımın içine dökün. Jel haline gelmiş karışımı göğüs bölgenize sürüp yarım saat bekleyin. Haftada 3 kez uygulayacağınız bu jel sayesinde göğüslerinizin ciddi anlamda dikleştiğini göreceksiniz.

Göğüs dikleştirme ameliyatı riskli mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatı her ameliyatın risk taşıdığı kadar risk taşır. Cerrahi işlemler olduğu için elbette risk taşır. Genel anlamda konforlu işlemler olarak tanımlanır. Göğüslere silikon takma yöntemi veya toparlama şeklinde yapılan ameliyatlardır. Silikon takımı ile göğüslerde kaybolan form sağlanır. Büyük göğüslerde küçültme yapılarak daha dik ve toparlanmış göğüsler elde edilir. Ameliyat öncesi ve sonrasında uyulması gerekenler ile kısa sürede iyileşme sağlanır. Ancak doktor seçimi önemlidir.

Göğüs Diklesir mi?

Göğüs dikleştirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Göğüs dikleştirmek için;

 • 1 adet yumurta akı
 • Fizyoloji serumu
 • Aloe vera jeli
 • Ayva çekirdeği

İle bir karışım elde edin. Göğüslerinizin tamamına masaj yaparak sürü. Özellikle dekolte bölgesine ve kasların yönüne doğru masaj yapmanız önerilir. Aşağıdan yukarıya doğru ve omuzlara doğru masaj ile uygulayın. Sürdüğünüz karışımı 30 ila 45 dakika bekletebilirsiniz. Ardından ılık su ile durulayınız.

Göğüs dikleştirme ameliyatında iz kalır mı?

Göğüs dikleştirme ameliyatları cerrahi olan uygulamalardır. Yani kesi açılarak yapılan ameliyatlar olduğu için evet, iz kalır. Koltuk altından girilerek, göğüs ucu çevresi açılarak veya göğsün alt bölgesinde T şekli oluşturularak silikon yerleştirilir. Kesi açılan yerler yeniden dikiş atılarak kapatılır. Her silikon işleminde mutlaka ameliyat izi olur ve kalıcıdır.

Göğüs estetiği kaç günde geçer?

Göğüs estetiği ameliyatları genellikle 3-4 haftada iyileşme sağlar. Ancak bu her kişiye göre değişiklik gösterebilir. İnsanların genel sağlık yapısına, fizyolojik özelliklerine, kiloları ve vücut dengelerine bağlı olarak iyileşme süresinde farklılık görülebilir. Göğüs estetiğinde yapılacak farklı uygulamalar var ise küçültme, toparlama, karın germe gibi birlikte yapıldığı için iyileşme süresi uzayabilir.

Sarkan meme toparlanır mı?

Göğüs estetiği uygulamaları ile toparlanabilir. Sarkıklıkları gidermek için cerrahi işlemler yapılmaktadır. Silikon taktırmak bu çözümlerden biridir.

Memede Yalancı sarkma nedir?

Göğüslerde sarkmanın toparlanması için evde pratik çözümlerde uygulanabilir. Kadınlarda meme sarkması farklı nedenlere bağlı olarak görülebilir. Hızlı kilo alıp verme, hamilelik, emzirmek gibi farklı nedenlere bağlı olarak sarkma görülebilir.

Memede yalancı sarkma, göğüs uçlarının doğru yerde ve yönde olması, göğsün alt kısmında sarkma olmasına denir.

Göğüs Diklestirme egzersizleri işe yarıyor mu?

Göğüslerde toparlama için spor yapmak etkili değil bizzat göğüslerin küçülmesine neden olan etkinliklerdir. Ancak sadece göğüslere yönelik egzersiz yapmak, toparlanmasını ve omuzlardan yukarı doğru sıkılaşmasını sağlar. Kol, omuz ve sırt egzersizleri ile göğüsler dikleşebilir ve ancak mutlaka küçülecektir. Öyle ki göğüsler spor- egzersiz yapıldığında dekolte bölgesinde sonuç elde edilir. Daha erkeksi bir göğüs yapılanması olur. Yani göğüslerin çıkış yerleri daha yaygın bir alanda sıkılaşır. Bu şekilde görmeyi tercih edenler için egzersiz yapılabilir.

Estetik ameliyatında iz kalır mı?

Estetik göğüs ameliyatlarında iz mutlaka kalır. Ancak izin nerde olması gerektiğine siz karar veririsiniz. 3 farklı seçenek sunulmaktadır. Koltukaltlarından girilerek takılan silikonlarda genellikle fazla görünmez. Ancak göğüs ucunun tam çevresi kesilerek veya göğüs ucundan başlayarak aşağı kısma doğru T şeklinde kesi açılarak ameliyat yapılabilir. Tüm ameliyatlarda dikiş izi mutlaka olur.

Dren ne zaman çekilir?

Dren, dış çevre ile karın içi boşluğunun arasındaki fistül oluşumu sağlamak üzere uygulanır. Göğüs estetiği uygulamalarından sonra kullanılır. Dren çıkarılması için ameliyata göre doktorun vereceği karar ile çekilme yapılır. Silikon yerleştirme, göğüs küçültme, karın gerdirme gibi tüm ameliyatların niteliğine göre işlem yapılmalıdır. Dren çekme işlemlerinden önce fazla ağır, acı veya kanama gibi durumlarda mutlaka doktorunuza danışın.

Silikonlar ne zaman aşağı iner?

Silikonlarda yer değişikliği olmaz. Silikon taktırma işlemlerinden sonra uzun süre aynı etkide kullanım sağlanır. Kasların arasına yerleştirilen silikon pedler, ancak 3-5 yıl sonrasında aşağı iner. İlk yerleştirmeden sonra ise genellikle 1 hafta içinde ideal yerleşme sağlanır. Yani ameliyatta ilk takıldıktan sonra biraz yukarda durur ve yastık görünümünde genel hatları oldukça belli olur. Göğüs ameliyatlarından sonra tam olarak iyileşme 3. Haftadan itibaren başlar. İlk haftada biraz daha aşağı iner ancak 3-4 hafta içinde tam konumuna yerleşir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-gogus-buyutme/
https://guzellikcarsisi.com/gogus-sarkmalari-nasil-duzeltilir/
https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/
https://guzellikcarsisi.com/zayiflama-jelleri/
https://guzellikcarsisi.com/aloe-vera-jeli-faydalari/