El Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm | Güzellik Çarşısı

El Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Çatlamış Ellere en iyi ne gelir?, Ellerim çok çatlıyor ne yapmam lazım?, El üstündeki çatlaklara ne iyi gelir?, Çatlayan ellere hangi krem iyi gelir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > El Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm
01 Şubat 2015
1.134 okunma
El Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

El çatlakları için bitkisel çözüm alternatiflerinin kozmetik seçeneklere göre çok daha başarılı olduğunu net şekilde görebilirsiniz. Doğal içeriklerin sadece anlık değil uzun vadeli tedavi aşamasında da büyük bir fırsat sunduğu fark edilmektedir. Doğal yağlar bu aşamada sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Doğal yağların popülerliğinin son senede giderek artması ile beraber piyasada doğal içerikleri bulmak da giderek sıkıntılı bir hal almıştır. Bu nedenle kullandığınız doğal ürünlerin yetkili kişilerden satın alındığı ve içeriğinin organik olduğuna da dikkat etmeniz gerekir.

Doğal Yağların Mucizesi Sizi Bekliyor!

El çatlakları için bitkisel çözüm arayışında olan kişilerin kış aylarında özellikle doğal yağlardan ve mucizevi iksir olan baldan yardım alması gerekmektedir. Balın çare olamadığı herhangi bir cilt sorununun mevcut olmadığını iddia eden uzmanlar var! Badem yağı, susam yağı ya da bal üçlüsünden birini kullanarak elinizde meydana gelen ağrılı çatlakları ortadan kaldırma ve yumuşacık bir his kazanma imkanını yakalayacaksınız. El çatlaklarını önlemek için düzenli uygulamaya özen göstermelisiniz.

Sürekli değişen havalarla beraber kışın soğuk ve yazın sıcak havalar ellerinizin çatlamasına neden olabilir. Ayrıca günlük hayatta kullanılan temizlik maddeleri de ellerinizin çatlamasına neden olan başka bir faktördür. Bu çatlakları engellemek ve oluşan çatlaklardan kurtulmak için bazı kremler kullanılabilir. Bunun dışında el çatlakları için bitkisel çözüm olan bazı karışımlar da kullanılabilir. Doğal olan bu karışımlar cildinize oldukça iyi gelecektir.


 El Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm Yolları

Bazı bitkisel karışımlar kullanılarak el çatlaklarından kurtulabilir ve yeni çatlakların oluşumunu engelleyebilirsiniz. El çatlakları için bitkisel çözüm olan karışımların en etkilisi bir miktar papatyanın sütün içinde kaynatılarak elde edilen karışım süzgeçten geçirilerek içine zeytinyağı ve akhuş ağacı tohumu eklenerek yapılır. Bu karışım elinize masaj yapılarak uygulanır. Bunun dışında elinize direkt olarak tereyağı uygulamanız doğal çözümlerden bir diğeridir. Bir tatlı kaşığı erimiş bal, iki çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı gliserinden oluşan karışım krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Bu karışım gece yatmadan ellerinize sürülerek uygulanır. Bu uygulamalar ile beraber mutlaka el egzersizleri yapmanız gerekmektedir.

Sıcak ve soğuk havalar ile deterjanlardan dolayı çatlayan ellerinizi korumak için tek çözüm kimyasal maddelerden oluşan kremler değildir. El çatlakları için bitkisel çözüm yolları olduğundan dolayı ellerinizi çatlaklardan korumak için kimyasalları uygulamak zorunda değilsiniz. Uygulanacak olan bitkisel çözümlerden en iyi sonucu elde etmek için mutlaka el egzersizleri de yapmanız gerekmektedir. Bu sayede el çatlaklarından daha kolay kurtulacak ve ellerinizin tekrardan çatlamasını engelleyerek daha yumuşak bir cilde kavuşabilirsiniz. Evde kolayca hazırlanabilen bu karışımlar maliyet açısından da oldukça ekonomik olduğu için bitkisel ürünleri kullanmak her durumda daha avantajlıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/el-yaylari-ve-ozellikleri/
https://guzellikcarsisi.com/el-terlemesi/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-catlaklarina-ne-iyi-gelir/
https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-selulit-tedavisi/
https://guzellikcarsisi.com/kleopatranin-guzellik-sirlari