Emoji Anlamı | Emoji Şekillerinin Anlamı | Güzellik Çarşısı

Emoji Anlamı | Emoji Şekillerinin Anlamı

Emoji Anlamları Nedir?, 🔱 ne anlama gelir?, 💫 ne anlama gelir?, 🥰 emoji anlamı nedir?👐 ne anlama gelir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Emoji Anlamı | Emoji Şekillerinin Anlamı
19 Kasım 2021
440 okunma
Emoji Anlamı  | Emoji Şekillerinin Anlamı

Teknolojinin hayatımızı her açıdan etkilediği malum… Hatta öyle ki ilişkilerimiz ve konuşmalarımıza dahi yeni boyutlar getiriyor desek yalan söylemiş olmayız. Hemen hemen hepimiz sosyal medya platformlarını ya da Whatsapp uygulamasını kullanmaktayız.  Bu tür alanlarda yazı ile iletişim sağladığımız için duygularımızı ruh hallerimiz ile daha iyi anlatabilmek adına emoji adı verilen simgeler de geliştirilmiştir.

Yani bu bağlamda kullanılan tüm emojilerin belirli anlamlar içerdiğini söyleyebiliriz. O zaman emoji anlamı yani bu simgelerin yorumları nedir?

Çiçek Emoji Anlamları

Whatsapp konuşmaları içerisinde en çok kullanılan emojilerden biri de çiçek emojileri yani simgeleridir diyebiliriz. Peki, bu çiçek emoji anlamı nedir? Aşağıda çiçek şeklindeki emoji anlamı yani yorumları sizler için verilmiştir.

  • Pembe çiçek emojisi: Bilindiği üzere pembe güzel duyguların rengidir. Bu bağlamda pembe çiçek emojisi gönderen kişinin güze duyguları olduğunu söyleyebiliriz.
  • Çiçek Buketi Emojisi: Size çiçek buketi emojisi gönderen biri yaptığı bir hatadan dolayı özür diliyor olabilir.
  • Kırmızı Gül Emojisi: Bilindiği üzere kırmızı gül aşkı ve romantizmi temsil etmektedir. Bu bağlamda bu emojiyi gönderen kişinin size karşı yoğun duyguları olabilir.
  • Solmuş Çiçek Emojisi: Bu emojiyi gönderen kişi size kırılmış olabilir o yüzden gönlünü almakta geç kalmayın deriz.

Kalbe Sarılan Emoji Anlamı

Kalbe sarılan emoji anlamı nedir merak edenler için bu simgenin; kişinin hissettiği duygulara sıkı sıkıya bağlı olduğu anlamları çıkarılabilmektedir. Aynı zamanda bu kişinin uzun soluklu duygular hissettiği de düşünülebilir.

Kahve Fincani Emojisi Anlamı

Sık kullanılan emojilerden olan kahve fincanı simgesinin aslında birden fazla anlamı vardır diyebiliriz. Karşınızdaki kişi sizlere kahve teklifinde bulunmak için bu emojiden faydalanabilir ya da kendisinin kahve içtiğini belirtmek amacı ile de kahve fincanı emojisi gönderebilir. Yani bununla beraber yazdığı mesajın değerlendirilmesi daha sağlıklı bir anlamın çıkarılması adına yardımcı olacaktır.

Göz Emojisi Anlamı

Yine sıklıkla kullanılan ifadelerden biri olan göz emojisinin de farklı anlamları bulunmaktadır. Bunlardan ilki merak etmek anlamına gelmektedir. Bir diğer anlamı ise görüşmek ya da görmek istemek olarak yorumlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/kalbe-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/kahve-aliskanliginizi-daha-iyi-yonde-degistirmek-ister-misiniz/