En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı | Güzellik Çarşısı

En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı

Meme estetiğinde en iyi doktor kim?, Türkiyenin en iyi estetik cerrahi kimdir?, Göğüs estetiği hangi doktor yapar?, Hangi ünlü burnunu kime yaptırdı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı
26 Mart 2022
301 okunma
En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı

Göğüs estetiği kadınların sıklıkla tercih ettikleri estetik operasyonların başlarında yer alıyor. Göğüs estetiği uygulaması denilince ilk akla gelen göğüs büyütme operasyonlarıdır. Meme büyütme operasyonu her ne kadar sıklıkla tercih edilen bir yöntem olsa da bunun yanı sıra göğüs küçültme ve dikleştirme operasyonlarına da yer açılır. Türkiye en iyi göğüs estetiği cerrahı alanında kendini ispatlamış olup farklı ülkelerden sadece bu operasyon uygulaması için ülkemizi ziyarette gelenlerde yer alıyor. En iyi göğüs estetiği cerrahı ile ilgili olarak tarafımıza başvuranların büyük bir oranı da yut dışından olmaktadır.

En İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Meme estetiği operasyonlarında ilk hedef elbette vücut kitlesi ile en uyumlu olan ölçünün yakalanmasıdır. Meme büyütme ya da meme küçültme estetiği operasyonlarında vücut kitle hesaplamaları detaylı olarak yapılarak gerekli olan ölçüm elde edilebilir. Hastanın bu ölçümün altına ya da üstüne kadar verme hakkı vardır. Fakat hastaya sunulan ideal ölçümün dışında yapılacak olan uygulama sonrasında alınacak olan sonuç hakkında detaylı bilgilendirme yapılır. En iyi göğüs estetiği cerrahı bu konuda size en ideal sonucu verecek olandır.

En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı; Göğüs Estetiği Operasyonunda Büyütme

Göğüs estetiği operasyonunda büyütme en sık yapılan estetik dokunuştur. Göğüsün yeterli büyüklüğe sahip olmaması durumunda gelişimini tamamlayan her kadın bu operasyona yer verebilir. Göğüs büyütmede protez silikon uygulamasının yanı sıra yağ dokusu enjekte işlemine de yer verilebilir. Aynı zamanda her iki uygulamada operasyonda gerçekleştirilebilmektedir.

En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı


Göğüs Küçültme Neden Yapılır?

Göğüs estetiği uygulamasında göğüs küçültme işlemi ise çok büyük göğüs bedenine sahip olan kadınların yaşadıkları sorunlardan kurtulmak ve yaşam kalitelerini artırarak sosyal hayatta daha rahat olabilmek için tercih ettikleri uygulamadır.

Aşırı büyük olan göğüs fiziksel olarak zorlanmaya sebep olurken aynı zamanda meme altı alanında çeşitli iltihaplanmalara da neden olarak rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak için meme küçültme operasyonuna yer verebilirsiniz. Vücut kitlenizin hesaplanması sonrasından belirlenecek olan göğüs ölçüsü ile ideal göğüsse sahip olabilirsiniz.

En İyi Göğüs Estetiği Cerrahı; Göğüs Dikleştirme Nedir?

Göğüs dikleştirme olarak ifade edilen operasyonda sarkan memenin ve meme ucunun düzeltilmesi yer alır. Bu uygulamada diğer operasyonlara göre biraz daha farklı olup deformasyona bağlı olarak da süreci değişim gösterir. Meme dikleştirme operasyonunda aynı zamanda göğüs büyültme ya da küçültme uygulamalarında da yer verilebilir.

Göğüs dikleştirme operasyonuna yer açılmasında en önemli etkenler yaşlılık ve aşırı kilo kaybına bağlı olarak gelişen sıkıntılardır. Aynı zamanda hamilelik sonrasında dolup sonrasında boşalan süt kanalları sebebi ile de göğüs deformasyonu yaşanabilmektedir. Tüm bu sebeplerin yanı sıra yerçekimi de göğüslerde sarkmalara sebep olarak eski görselliğini kaybetmesine neden olabilir. Bunun ile ilgili olarak hayatta geçirilecek operasyon sonrasında arzu ettiğiniz görselliğe kavuşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/burun-estetigi-yaptirirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

https://guzellikcarsisi.com/gogus-diklestirme-jeli/

https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/