Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları | Güzellik Çarşısı

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları

Göğüs küçültme ameliyatının riski var mı?, Erkeklerde meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?, Memeleri küçültme ameliyatı zor mu?, Jinekomasti spor yaparak geçer mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları
27 Mart 2022
263 okunma
Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları; Estetik alanından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabilmektedir. Meme cerrahisinden tutun burun düzeltmeye kadar her bir operasyon erkeklere de oldukça kısa bir süre içerisinde uygulanabilmektedir. Erkeklerde uygulanan operasyonun hemen sonrasında iyileşme sürecine geçilmesi aynı kadınlardaki gibi oldukça kısa sürmektedir. Tabi ki bu hastanın ameliyat sonrası bakımına göre de değişim gösterebilmektedir.

Kilo problemlerinin artış göstermesi ile beraber erkeklerin de meme cerrahisi konusunda talepleri artış göstermektedir. Kilonuz yüksek olduğu zaman memelerde meydana gelen birikimlerde de artışlar meydana gelmektedir. Meme de bir tür yağ doku olduğu için kilonuz arttıkça büyümeler meydana gelebilmektedir. Süreç içerisinde kilo verdiğiniz halde memelerinizde büyümenin önüne geçemiyorsanız estetik operasyonlar ile oldukça basit işlemler sayesinde memelerin daha küçük bir hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatları sayesinde hormon bozuklukları nedeni ile meydana gelmiş olan meme büyümelerine de çare bulunabilmektedir.

Hormon Tedavisi ve Göğüs Küçültme Süreci

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatları eğer ki hormon temelli olan rahatsızlıklar sebebi ile yapılmışsa bir diğer yandan da hormon tedavisi görmeniz gerekebilmektedir. Hormon tedavisi görürken özellikle endokrinoloji uzmanı ile estetik cerrahınızın iş birliği içerisinde olması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde ameliyatınızın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. İki uzmanın da tedavi sürecinde birbirinin atmış olduğu adımlardan haberdar olması gerekmektedir.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları


Erkeklerde meydana gelen göğüs büyümelerinin sebebi araştırırken hormon seviyelerini yanı sıra kan şekeri seviyesine de kesinlikle dikkat etmek gerekmektedir. Diyabet sebebi ile ve tiroid rahatsızlığı sebebi ile vücutta haddinden fazla su tutumu ve yağ tutumu meydana gelebilmektedir. Öncelikli olarak bu sağlık sorununun sebebi öğrenildikten sonra kişilerin tedavi yoluna gitmeleri gerekmektedir. Her iki ana bilim dalından da yardım alarak sürecin oldukça sorunsuz bir biçimde devam etmesini sağlayabilirsiniz. ( endokrinoloji- estetik cerrahi ) Bir diğer nokta da tedavilerin birbirini tamamlayıcı nitelik göstermesidir. Örneğin göğüs küçültme adımı tamamlandıktan sonra yeniden hormon düzeninin bozulması ve büyüme meydana gelmesi kişileri oldukça zor durumda bırakan bir aşama olacaktır.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatları; Tedavi Sonrası Süreç Nasıl İşlemelidir?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatları da bazı kurallara tabi olarak gerçekleştirilmektedir. Meme içi dokuların sağlıklı boyutlara getirilmesi için mevcut sağlık durumunuzun operasyon geçirmeye uygun olması istenmektedir. Ancak bu şekilde geçirilen operasyon sonrası toparlanmanız kolay olacaktır. Tedavi sonrası gerçekleştirilen istirahat döneminde uzmanın size vermiş olduğu listeye riayet etmelisiniz. Özellikle beslenme ve ilaç düzeni çok büyük önem arz etmektedir. Dile getirilen pansuman düzeninin de dikkate alınması gerekmektedir. İstirahat sürecinde temel olarak dikkate alınması gereken noktalar;

  • Pansumanın düzenli aralıklar ile yapılması
  • Dar kıyafetlerden kaçınmak
  • Banyo yapma düzenini uzmanın belirlediği aralığa düşürmek
  • Havuz ve deniz gibi mikrop kapabileceğiniz ortamlardan da uzak durmak

Bu temel noktalara ameliyat sonrasında muhakkak riayet etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-yollari/

https://guzellikcarsisi.com/el-yaylari-ve-ozellikleri/

https://guzellikcarsisi.com/3d-erkek-memesi-kucultme/