Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
56
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
32
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Fue Saç Ekimi

03.02.2015
560
Fue Saç Ekimi

 

Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi dünyada ve ülkemizde uygulanan en son saç ekim tekniğidir. Fue tekniğinin en büyük özelliği saçın doğal olmasıdır.

 

Fue Saç Ekim Tekniğinin Özellikleri

 • Fue saç ekimi yönteminde saçların yoğun olduğu yerlerden alınır. Saç alma işlemi teker teker yapılır ve ekimde aynı şekilde olur.
 • Bu teknikte neşter kullanılmaz ve dikiş atılmaz. Bundan dolayı da herhangi bir iz söz konusudeğildir. Kişinin sosyal hayatı hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez.
 • Fue ve fut yöntemlerinde saç çıkarma işlemleri farklılık gösterse de alınan köklerin yeni yerlerine eklenmesi işlemi aynıdır.
 • Yöntemde tek bir seansta dahi çok fazla kök alınıp yeni yerlerine yerleştirilir.
 • Bu yöntem ile son teknoloji kullanılarak saç ekim robotları sayesinde saç kökleri teker teker alınır.

 

Fue Saç Ekiminin Tercih Sebepleri

 • Yöntemi tercih eden kişi saç ekimi işlemi bitip, saçların oluşmasından sonra saçlarını kısa kestirebilir ve kazıtabilir.
 • Saç derisinde herhangi bir iz kalmamaktadır.
 • Az bir bölgeye saç ekimi yaptırmak isterseniz bu yöntemi seçebilirsiniz.
 • Yöntem sayesinde yanıktan dolayı yok olan bölgede yeniden saç çıkması sağlanır.
 • Bayanlar bu yöntemi özellikle kaş ektirme sırasında tercih ederler.
 • Saç nakli sırasında özellikle ense bölümünde oluşan ve skar denilen izler bu yöntem ile ortadan kalkar.
 • Yöntemde sadece ense ya da saç bölgesinden alım yapılmaz. Bunun yanında göğüs veya sırtlarda da kıl var ise saça eklenebilir.

 

Fue Saç Ekim Basamakları

Bu teknik 3 basamaktan oluşmaktadır.

1.Basamak: İlk basamakta işlem 1 saat sürer. İlk olarak ensede olan saçlar tıraşedilir. Saçlar enseden alınacağı için 0,3mm olması gerekir. Bu aşamada nereden saç alınacağına karar verilir. Bölgeye karar verilince oraya lokal anestezi uygulanır.

2.Basamak: Bu basamakta işlem 3 saati bulmaktadır. Kazınan bölgeden saç telleri teker teker mikro motor ile alınır. Mikro motor aracının ucunda 0,8 – 1 mm pançlar bulunur. Son uygulamaya geçmeden önce işleme biraz ara verilir.

3.Basamak: Bu işlem de 3 saat kadar sürmektedir. Saç ekilecek ön taraf oluşturulur. Doktor son bir kez ekilecek olan yeri kontrol eder. Ön tarafa ekim sırasında lokal anestezisi uygulanır. Daha sonra özel bir alet olan leteral slit ile saç köklerinin yuvaları hesaplanır ve açılır. Saç ekme yönteminde bu saç yuvası açma işlemi en önemli kısımdır.

Amaç: Saç dökülmelerinde ve kellik durumlarında fue saç ekimi avantajlarından dolayı oldukça fazla tercih edilen bir tekniktir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.