Fut Saç Ekimi | Güzellik Çarşısı

Fut Saç Ekimi

Saç ekimi FUE mi Fut mu?, FUT saç ekimi nasıl yapılır?, FUT tekniği nedir?, Saç ekimi donör bölge ne zaman kapanır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Fut Saç Ekimi
06 Şubat 2015
991 okunma
Fut Saç Ekimi

 Fut saç ekimi dünyada en çok uygulanan ve gelişmiş saç ekim yöntemlerinden biridir. Gelişmesi ve uygulanması açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Bu kadar revaçta olan bu saç ekim tekniği hakkında sizi bilgilendirelim dedik.

 

Foliküler Ünite

Saç kökleri birebir değil gruplar halinde yer değiştirir. Saç kökleri 1 ile 4 saç kılıbulunduran kümeler şeklindedir. Fut saç ekimi yönteminde başın arka ve kulakların arkasında bulunan dairesel alandan alınan saç köklerinin yerleştirilmesi işlemidir.

zh3>Bir Foliküler Ünite Nasıl Elde Edilir?

 

Saç yoğunluğunun sayılması ve ölçülmesi önceden olan bir işlemdir. Lazım olan saç telleri cm2 başınabelirlenmektedir. Kişinin istediği saç sıklığına ve uzunluğuna göre hesaplama yapılır. Kafa derisinin arka tarafından cerrahi yöntem ile dokunun zarar görmemesi için tek parça halinde greftler alınır. Bu, tekniğin en önemli özelliğinioluşturur. Doku parçasının içinde bulunan saç kökleri tekli ve ikili saç köklerine ayrılır. Daha sonra bunlar uygulama yapılacak bölgeye transfer edilir. Bu işlem yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.

Saç alınanbölge operasyon sırasında özel iplikler sayesinde kapatılır.2 hafta sonra dikişler alınır. Bu bölgede izler saçlarınız kısa olmadığı sürece gözükmez.


 

Neden Fut Saç Ekimi?

  • Saçlarını 0,5 ya da 0 numara kestirmek istemeyenler.
  • Zamanı dar olanlara
  • İsteğe bağlı bir uygulamadır.Kişinin ihtiyacını karşılar ve olumlu sonuç verir.
  • Saçlarda hafif boşluklar tek seans ile kapatılabilir.
  • Bu yöntemde saç, kişinin kendisinden alındığı için aynı ve doğaldır.
  • İstenilen şekilde yıkanabilir ve uzatılabilir.
  • Ekstradan bir bakım gerektirmez.

Bu saç ekiminde saçların aşırı kısa kesilmesi dikiş izlerinin görülmesini sağlar. Ağrısız ve acısız bir yöntem olmasına rağmen mutlaka dikiş atılması gerekir. Bu tekniği uygulamak için cerrahi girişim yapılır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-nasil-yok-edilir/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-bakim/
https://guzellikcarsisi.com/kimler-sac-ekimi-yaptirabilir/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-kimlere-yapilmaz/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/