Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir? | Güzellik Çarşısı

Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

Memeyi ne büyütür?, Evde göğsümü nasıl büyütürüm?, Vazelin memeyi büyütür mü?, Göğüslerimi nasıl Dikleştirilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?
27 Mart 2022
286 okunma
Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

Birçok farklı nedenden dolayı arzu edilen büyük göğüsler için göğüs büyütme yolları nelerdir sıklıkla dile getirilmektedir. Daha dolgun ve estetik açıdan güzel görünüme sahip olunması istenirken aynı zamanda ameliyatsız bir işlem için farklı yollar bulunmaktadır. Son derece basit bir işlemle yapılabilen operasyonların arzu edilmemesi durumunda doğal yöntemler kullanılabilmektedir. Aynı zamanda farklı hususlara göre değişkenlik içeren enjeksiyon işlemleri veya egzersizlerle de istenen göğüslere kavuşulmaktadır.

Enjeksiyon Yöntemi

1 saat civarında süren bir işlemle birlikte lokal anestezi altında tutulan hastanın göğüs dokusuna enjeksiyon yapılarak arzu edilen meme büyüklüğü elde edilmektedir. İşlem sırasında hiçbir olumsuz durum olmayacağı gibi aynı gün içinde normal yaşama dönülmesi de sağlanmaktadır. Göğüs büyütme yolları nelerdir sorusu özelinde akla gelen ilk yöntemlerden olan enjeksiyon işleminde kullanılan dolgu malzemesine göre kalıcılık süresinde değişkenlikler yaşanabilmektedir. Göğüs büyütme işlemi için kalıcılık süreleri şu şekildedir;

-Hastanın kendi yağından alınan dokunun enjekte işlemi için yağın karakteri belirleyici olmaktadır

– Enjekte işlemiyle kalıcılık süresi 6 ay ile 1,5 yıl arasında değişkenlik gösterebilir

-Aquafilling ile işlemin yapılması halinde ise 4 ile 8 yıl arasında kullanımı söz konusudur.

Kalıcılık açısından kullanılan dolgu önemli olurken aynı zamanda fiyatlar özelinde de dolgu maddesi ve dolgu miktarı belirleyicidir.

Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir

Egzersiz İle Göğüs Büyütme

Prektoral kas grubunun çalışması durumunda göğüslerde değişimler yaşanabilmektedir. Bundan dolayı göğüs büyütme yolları nelerdir sorusu için egzersiz cevabı verilebilmektedir. Dikey şınav olarak da tabir edilen “Wall-up” hareketi göğüslerdeki değişimleri tetiklemektedir. Aynı zamanda Flys veya ElevatedPush Up egzersizlerinin yapılması da göğüs büyümeyi sağlayan temel unsurlardır.


Göğüs Büyütülmesinde Masaj

Çok daha sert, sıkı ve büyük göğüslere sahip olunması için masaj iyi bir yöntem olurken aynı zamanda beslenmeyle birlikte yapılması da gereklidir. Düzenli bir şekilde günlük masaj yapılmasıyla gelişimin iyi noktalara ulaşmasında fitoöstrojenli besinler takviye edici olmaktadır. Masajlar sayesinde kan dolaşımı önemli oranda hızlanırken göğüs dokularının hacimleri de artmaktadır. Göğüs büyütme amacıyla yapılabilecek masajlar şu şekildedir;

-Chi Masajı

– Reiki Masajı

-Feng Shui Göğüs özelindeki masaj tipi

-Lenf Drenaj Masajı

Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir; Masaj Teknikleri

Göğüs masajına başlanılmadan önce mutlaka doğal yağların kullanılması gerekli olurken susam yağı, çörek otu yağı, keten tohumu yağı, lavanta yağı, avokado yağı tercih edilebilir yağlar arasında ilk sıralarda gelmektedir.

-Masaj ılık ellerle yapılmakla birlikte fazla bir şekilde basınç uygulanmamalıdır.

-Göğüs üzerine sertçe bastırılması masaj açısından gereksiz bir durum olurken aynı zamanda büyük oranda zarar verilebilmektedir.

-30 gün boyunca günde iki sefer(sabah-akşam) yapılması gerekli olurken düzenli olmayan masajlarında göğüs büyütme açısından faydalı olması beklenmemelidir.

Masaj ile birlikte göğüs hormon seviyesini yükselten ve buna bağlı olarak da göğüs bezlerini büyüten kalıcı göğüs büyüme kremleri kullanılabilmektedir. Kullanımlarda çok aşırıya kaçılması önerilmemekle birlikte faydalı olmadığı da bilinmelidir.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/dudak-kalinlastirma/

https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/