Göğüs Estetiği Caiz Mi? | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Caiz Mi?

Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?, Meme estetiği neden yapılır?, Göğüs ameliyatları nelerdir?, Göğüs estetiği SSK karşılıyor mu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Caiz Mi?
28 Mart 2022
308 okunma
Göğüs Estetiği Caiz Mi?

Göğüs Estetiği Caiz Mi; Meme estetiği birçok yöntem ile yapılan bir operasyondur. Plastik cerrahinin gelişmesi ile birden fazla yöntem ile yapılan meme büyütme, küçültme ya da meme onarımı gibi operasyonlar başarılı bir şekilde yapılmaya devam ediliyor.

Meme Büyütme Teknikleri

Göğüslerini büyütmek isteyen ya da memesinin daha dolgun olmasını isteyen kadınların yaptırmak istediği meme büyütme operasyonları meme estetik doktorları ya da meme cerrahları tarafından gerçekleştirilir. Dolgu ve protez ile yapılan meme büyütme işlemi 18 yaşını geçmiş her kadın için yaptırılabilecek bir operasyondur.

Meme Küçültme Yöntemleri

Olması gerektiğinden büyük olan göğüslerin küçülmesi için meme cerrahları tarafından meme küçültme operasyonları gerçekleştiriliyor. Meme küçültme genellikle fazla olan derinin alınması ya da gerilmesi ile yapılan bir işlemdir. Göğüs küçültme operasyonu yaptırmak isteyen kadınlar eğer gençse ve küçük bir operasyon ise liposakşın yöntemi ile de meme küçültme işlemi yapılabilir.

Meme Estetiği Caiz Mi?

Göğüslerine büyütme ve küçültme işlemi yaptırmak isteyen kadınların sorduğu sorulardan biri de göğüs estetiği caiz mi sorusu olabiliyor. Meme estetiği yaptırmak isteyenler istedikleri gibi estetik yaptırabilir. Meme büyütme meme küçültme ve meme dikleştirme gibi birçok operasyon bulunuyor olup sizin için uygun olanı seçip cerraha başvurarak meme estetiği yaptırabilirsiniz.

Göğüs Estetiği Caiz Mi


Meme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Göğüs küçültme, büyütme ya da onarım işlemleri yaptırmak isteyenlerin ilk olarak genel sağlık taramasından onaylı olarak geçmesi gerekir. Estetik doktorunuzun yapacağı kan testinden ve diğer operasyona uyumluluk testlerinden de geçtikten sonra ameliyata hazır hale gelirsiniz. Ameliyatlara girebilmeniz için bir diğer şart ise belirli bir süre aç kalmanızdır. Göğüs estetiği caiz mi? Evet, göğüs estetiği caizdir.

Meme Onarımı Ve Yeniden Meme Yapımı

Mastektomi ameliyatı, meme kanseri ya da meme kisti bulunan hastalara yapılır. Bu ameliyatta kist olan ya da tehlike taşıyan kas dokusu meme içerisinden alınır. Mastektomi ameliyatından sonra memede her hangi değişimler ya da şekil bozuklukları olabiliyor. Bu bozukluklar meme rekonstrüksiyon operasyonu ile kolayca eski haline ya da istenilen hale getirilebiliyor.

Meme Estetiğinde Aquafilling Tekniği Nedir?

Bu yöntem meme büyütme işlemi için kullanılan bir tekniktir. Dolgu yöntemlerinden biri olan Aquafilling yöntemi meme büyütmek için oldukça ideal bir yöntem. Bu teknik iğne ile %98’ i su olan su olan bir sıvının memeye enjekte edilmesinden ortaya çıkmıştır. Memenin eskisinden daha büyük ve dolgun durması sağlanır.

Meme Büyütme Operasyonundan Sonra Çatlaklar Gider Mi?

Dolgu ya da protez ile yapılan meme büyütme ameliyatları göğüste bulunan çatlakların belirsiz hale gelmesinde büyük rol oynar. Bunun sebebi meme büyütme ameliyatında derinin daha gergin bir hale gelmesi ve çatlakların görülmesini engellemesidir. Umarız göğüs estetiği caiz mi sorusunun cevabını bulabilmişsinizdir.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/

https://guzellikcarsisi.com/erkek-gogus-estetigi/