Kakao Maskesi | Güzellik Çarşısı

Kakao Maskesi

Kakao maskesi ne işe yarar?, Kakao cilde zarar verir mi?, Kakao maskesi kaç dakika bekletilir?, Pirinç ve Kakao maskesi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Kakao Maskesi
02 Şubat 2015
993 okunma
Kakao Maskesi

Kakao maskesi kullanan kişilerin yaptıkları yorumlar uzun süre kullanıldığı zaman ciltte yeni kırışıklıkların oluşmasını engellediği yönündedir. İçeriğin yağlı olması sebebi ile T bölgesinde yağlanma sorunu olan kişilerde kullanılması sıkıntılı olabilmektedir. Tam da bu nedenle kakao maskesi ile alakalı olarak sorun yaşamamak için içerik detaylarına dikkat etmelisiniz! Her kişinin kendi cilt tipine uygun olan alternatiflerden yana tercihini kullanması gerekir. Karma ya da kuru ciltler için kakao maskesinin çok daha uygun biri alternatif olduğunun bildirilmesi lazımdır. Kakao maskesini kaz ayaklarının oluştuğu kısımlara dilediğinizi gibi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cildinizin yeniden kendine gelmesi mümkün kılınacaktır.

Maske Öncesi Bakıma Dikkat!

Kakao maskesi sayesinde cilt sağlığınızı ve canlılığınızı yeniden kazanmak sizin için mümkün olacaktır. Maske öncesi bakıma dikkat ederek kakao maskesinden elde edeceğiniz verimliliği çok daha üst noktaysa taşıyabilirsiniz. Hangi maskeyi uygularsanız uygulayın öncesinde cildinizi net bir biçimde temizlemiş olmanız gerekmektedir. Temizleme aşamasının sonrasında dileyen kişiler gül suyu ile tonik uygulamasını da tamamlayabilmektedir. Bu şekilde uzun vadede siyah noktalardan da kurtulma olanağını elde edeceksiniz.

Kakao maskesi cildi güzelleştirir ve ona gençlik verir. Kakao yağı cilt için mükemmel bir nemlendiricidir. Cildin yumuşamasını sağlayan kakao, ciltte oluşan kırışıklıklara karşı da oldukça etkilidir.

Gerekli Malzemeler

  • ½ bardağı kakao
  • 1 çorba kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 veya 2 damla jojoba yağı

Hazırlanması: Yukarıda yazılan tüm malzemeyi derin bir kap içine koyup güzelce karıştırınız. Karışım krem haline geldiği zaman yüz, boyun ve açık olan yerlere uygulayınız. Karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika beklemeniz kâfidir.15 dakika sonunda cildinizi ılık su ile yıkayınız. Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinize nemlendirici sürebilirsiniz. Yapılan işlemin ardından cilt gözle görülür bir yumuşaklık kazanacaktır. Kakao maskesi haftada 1 veya 2 defa cilde uygulanırsa yeterli olacaktır.

Bu maske sayesinde cilt yorgunluğu ortadan kalkacaktır. Cildin derinlemesine bir temizliği gerçekleşecektir. Ayrıca bu maske sayesinde cilt üzerinde oluşan lekeler için peeling ile uygulanabilir. Maske sayesinde ciltteki gözenekler açılacak ve cilt daha rahat nefes alacaktır. Kimyasal maddeler içeren ürünler ile yapılan cilt temizlikleri zamanla ciltte kırışıklık problemlerine neden olacaktır. Bu maske sayesinde kısa sürede kusursuz bir cilde sahip olacaksınızdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/
https://guzellikcarsisi.com/aloe-vera-jeli-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/
https://guzellikcarsisi.com/2-dogal-ve-etkili-sivilce-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/tesetturlu-bayanlar-nasil-makyaj-yapmalidir/