Tesettürlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır? | Güzellik Çarşısı

Tesettürlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Başörtülü kadın makyaj yapabilir mi?, Tesettürlü Gelin makyajı nasıl yapılır?, Abartısız makyaj nasıl yapılır?, Sarışın kadın nasıl makyaj yapmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Tesettürlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?
02 Ocak 2015
2.021 okunma
Tesettürlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Günümüzde tesettürlü bayanlar kıyafetlerine önem verdikleri kadar makyajlarına da önem vermektedirler. Açık bayanlara göre tesettürlü bayanlar da yüz daha ön planda olduğu için çok ağır makyajlar yapmak hoş görünmeyebilir.

tesettürlü bayan makyajı

Bunun yerine sade ve natürel renklerde makyajlar onları çok daha güzel gösterecektir. Gelin şimdi tesettürlü bayanlar da makyaj nasıl olmalı onu konuşalım. İlk olarak kullandığınız eşarbınızın rengine göre makyaj yapmalısınız böylece makyajınızda ve kıyafetiniz de şık ve uyumlu bir bütünlük sağlamış olursunuz. Gelelim makyajın yapımına;  makyaja başlamadan önce cildinizi bir tonik yardımıyla güzelce temizleyin ardından nemlendirici kreminizle cildinizi nemlendirin.

tesettürlü kadın makyajı

Sonrasında ten renginizle uyumlu bir kapatıcıyla cildinizdeki kusurları kapatın.  Göz makyajınıza gelince çok renkli farları tercih etmemenizde fayda var bunun yerine toprak tonları, bej tonları, hafif pembeler sizi daha doğal gösterecektir. Sonrasında uygulayacağınız sade bir eyeliner ve ya göz kalemiyle başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Göz makyajınızı son olarak hafif süreceğiniz bir rimelle tamamlayabilirsiniz.


tesettürlü bayan makyajı nasıl olmalı

Allık uygularken ise çok yoğun kırmızılar ve koyu bronzlar yerine hafif şeftali tonları tercih ederek elmacık kemiklerinizi doğal şekilde belirginleştirebilirsiniz.  Ruj seçiminizde hafif pembeler ve nüde tonları sizi hem bakımlı hem de doğal gösterecektir.

tesettürlü kadın makyajı

Ama unutmayın ki tesettürlü bayanlarda makyaj doğal ve sade olursa yüzünüz ve eşarbınızla çok daha hoş bir bütünlük kazanır. Şimdilik yazacaklarım bu kadar güzel kalın..

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/guzellik-ve-cilt-bakimi/

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/kahve-aliskanliginizi-daha-iyi-yonde-degistirmek-ister-misiniz/

https://guzellikcarsisi.com/lazerle-zayiflama/

https://guzellikcarsisi.com/kavun-maskesi/