Karma Cilt Maskesi | Güzellik Çarşısı

Karma Cilt Maskesi

Karma cilte ne iyi gelir?, Karma ciltlerin bakımı nasıl olmalı?, Karma bir cilt nasıl olur?, Cildin karma olduğunu nasıl anlarız? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Karma Cilt Maskesi
23 Temmuz 2015
831 okunma
Karma Cilt Maskesi

Karma Cilt Maskesi

 Genel olarak bayanların çoğunun cildinin karma cilde daha yaygın olduğu görülmektedir. Bu nedenle bayanlar ciltleri için hangi ürünleri kullanacaklarına karar veremezler. Kozmetik ürünlerinden hangilerinin yüzlerinin nemlendireceği, hangilerinin ise yağlandıracağı konusunda da kuşkuya düşerler. Bu nedenle karma ciltlerin cilt bakımı konusunda en zor ciltler olduğu söylenebilir. Karma cilt maskesi burada devreye girerek cildin nem dengesini bozmadan, aynı zamanda da cildi yağlandırmadan dengeleyici özellikleriyle ön plana çıkmaktadırlar. Karma ciltler için bayanlara önerilerimiz ve karma cilt maskesi tarifleri:

  • Öncelikle karma ciltler için elma çok faydalıdır. Elma rendelendikten sonra cilde sürüldüğünde önemli bir dengeleyici özelliğe sahiptir.

Üzüm, kil ve lavantadan oluşan karma cilt maskesi:

  • 1 çay kaşığı üzüm pekmezinin içerisine yarım paketten biraz fazla yaş maya, 1 çay kaşığı lavanta yağı, 1 çorba kaşığı kil (yeşil), 1 çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırdıktan sonra maske haline getirip, haftada 1 kez 15 dakika yüzünüze uyguladığınızda çok iyi sonuçlar alabilmeniz mümkündür.
  • 1 adet portakalın suyunu sıkıp ve herhangi bir nemlendirici kremden 3 çay kaşığı içine kattıktan sonra maske haline getirilen karışım yüze uygulandığında çok iyi bir dengeleyici olacaktır.
  • Bir tutam kuru nane içerisine 4 çay kaşığı nemlendirici krem katıldıktan sonra karışım maske haline getirildiğinde nanenin rahatlatıcı etkisiyle birlikte karma ciltler için çok iyi bir maske meydana gelecektir.
  • Bunların yanında süt ve yaş maya, 1 yumurta sarısı ve nemlendirici krem, kil ve zeytinyağı, bal ve gülsuyuyla hazırlanan karma cilt maskesi de oldukça etkilidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-maskeleri/
https://guzellikcarsisi.com/adet-sivilceleri-nasil-gecer/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/puruzsuz-cilt-icin-maske/
https://guzellikcarsisi.com/kirisikliklar-icin-turp-maskesi/