Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler | Güzellik Çarşısı

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler

Kirpiğim yandı nasıl uzar?, Evde doğal kirpik lifting nasıl yapılır?, Karışık kirpikler nasıl düzeltilir?, Hangi kirpik kıvırıcı daha iyi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler
29 Ocak 2015
1.475 okunma
Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler

Kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemlerin araştırılması birçok kadın tarafından yapılır. Kirpiklerin kıvrık olması için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemlerin bazıları doğal olduğu gibi bazıları da makyaj malzemeleriyle yapılan yöntemlerdir. Makyaj malzemeleri bu konuda çok daha pratiktir, ancak oldukça da zararlıdır. Bu sebeple birçoğumuz kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemleri araştırırız.

Kirpikleri Doğal Yolla Güzelleştirmek

Kirpiklerimiz her zaman doğuştan kıvrık olmayabilir. Bu durumu değiştirmek isteyen kişilerin biraz sabırlı olmalarında fayda vardır. Doğal yöntemler oldukça zararsız olduğu gibi sonuç vermesi biraz zaman alabilecek yöntemlerdir.

Bu işlemler için ihtiyacımız olan malzemeler iyice temizlenmiş bir rimel fırçası, kirpik kıvırma aparatı ve çeşitli yağlardır. İnsanların kirpiklerine iyi gelen yağlara şu şekilde örnek verebiliriz;

 • Badem yağı
 • Jojoba yağı
 • Hint yağı
 • Kuşburnu yağı
 • Zeytinyağı
 • Hindistan cevizi yağı

Bu yağları kirpiklerinize rimel fırçası ile uyguladıktan sonra narin bir şekilde bastırmadan kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra bir gece beklettikten sonra sabah tekrardan temizleyin. Bir aylık bir süreç içerisinde kirpiklerinizdeki değişimi net bir şekilde gözlemleyebileceksinizdir. Ancak kirpik kıvırma aparatını kullanırken dikkatli olmasınız, kesinlikle çok baskı uygulamayın. Bunun sebebi kirpiklerinizin kırılabilmesine yol açmasıdır. Olabildiğince kibar ve nazik şekilde davranmalısınız.

Kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemler birçok kadının yaşları fark etmeksizin merak ettiği bir durumdur. Kişilerin kirpiklerinin çok daha kıvırcık ve daha güzel görünebilmesi için çeşitli tarifler bulunmaktadır. Bu tarifler çeşitli doğal yağlar ve besinlerin karışımı kişilerin kirpiklerine sürülerek uygulanmaktadır.

Daha Kıvırcık Kirpikler İçin Doğal Tarifler Nelerdir?

Kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemlere örnek olarak şu tarifleri verebiliriz;

 • 1 çay kaşığı badem yağı
 • 1 çay kaşığı hint yağı

Bu karışımı kişiler 15 gün boyunca uygulamaları gerekmektedir. 1 ay sonunda etkisi belli olan bu karışım bir şişe içerisinde muhafaza edilebilir. Kişiler bir kulak çöpü yardımıyla az miktarlarda kirpiklerine uygular.

 • Yarım çay kaşığı fındık yağı
 • Yarım çay kaşığı badem yağı
 • Yarım çay kaşığı susam yağı

Karışım, kişilerin kirpiklerinin dibinden uçlarına doğru uygulanmalıdır ve bu süreç bir ay boyunca devam etmelidir.

 • 1 adet ceviz içi
 • Bir çorba kaşığı sarımsak yağı

Cevizler parçalara ayrılır ve üzerine yağ eklenir, bu karışım bir gece boyunca ağzı kapalı bir şekilde bekletilir. Kirpiklere bir ay boyunca uygulanır. Unutulmaması gereken bir konu olarak, kişilerin bu karışımları uygularken çok dikkatli olmalıdır. Bu karışımların gözlere temas etmesinden kesinlikle kaçınmaları gerekir.

Bayanların makyajında ve güzellik bakımında en çok dikkat ettikleri bölgelerden birisi kirpiklerdir. Kirpiklerin daha güzel görünmesi için bayanlar daha kıvrık bir görünüme sahip olmak isterler. Bunun için kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemler uygulanmalı ve daha kıvrık kirpiklere kavuşmak gerekir. Uygulanması kolay olan bu yöntem sayesinde daha kıvrık kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Kirpiklerin Kıvrık Olması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir

            Daha kıvrık kirpiklere kavuşmak için basit karışımlar hazırlayıp bunları uygulamanız gerekmektedir. Bunun için kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemleri bilmeniz gerekmektedir. Bu yöntemlerden bazıları şu şekildedir:

 • 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı hint yağından oluşan bu karışım 1 şişe içerisinde muhafaza edilir ve uygulama süresi 15 gündür. 1 ay sonunda kendini belli eden bu uygulamada az miktarda karışım kulak çöpü ile uygulanmalı ve kesinlikle göze temas edilmemelidir.
 • Yarım çay kaşığı fındık yağı, yarım çay kaşığı badem yağı ve yarım çay kaşığı susam yağı ile elde edilecek olan bu karışım ay uygulanmalıdır. Dipten uca doğru az miktarda uygulanması gereken bu karışım göze temas ettirilmelidir.
 • Adet ceviz içi ve çorba kaşığı sarımsak yağı ile elde edilen bu karışım cevizin bir kasede parçaya ayrılarak yağı ilave etmek gerekir. Bu karışım gece ağzı kapalı olarak bekletilir ve kulak çöpü ile kirpiklere uygulanır.

Daha kıvrık kirpiklere ortalama 1 ay gibi bir sürede kavuşabilirsiniz. Bunun için kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemleri uygulamanız gerekmektedir. Bundan dolayı bu karışımları bilmeli ve doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Böylece çok basit yöntemler ile daha kıvrık kirpiklere kavuşabileceksiniz. Ayrıca bu uygulamalar size ekonomik açıdan sizi zorlamayacaklardır.

Kirpikleri uzatmak için ne yapmalıyız?
Kirpikleri uzatmak için badem yağı, lavanta yağı, çilek yağı ve sarımsak yağı gibi yağlarla haftada 2 kez kirpik diplerine masaj yapabilirsiniz. Kirpiklerin doğal bir şekilde uzaması için çinko ve demir gibi ek takviyeler tüketebilirsiniz.
Kirpikleri kıvırmak için rimel nasıl sürülür?
Kirpikleri kıvırarak rimel sürmek için öncelikle kirpik kıvırıcı kullanmalısınız. Kirpik kıvırıcı ile 4-5 saniye kadar kirpiklerinizi kıvırmanız ardından rimeli, kirpik diplerinden başlayarak yavaş yavaş sürmelisiniz. Kirpiklerinizin kıvrık olması ve birbirine yapışmadan rimel sürmek için rimel sürmeden önce kirpiğinizi nemlendirebilirsiniz.
Kirpiklere rimel yerine ne kullanılır?
Kirpiklerinize rimel sürmeden kıvrımlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız sarımsak yağı kullanabilirsiniz. Sarımsak yağı paketleri içerisinde yer alan kirpik fırçası ile kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz. Bu yağı kullandığınız süre içerisinde kirpikleriniz hacimli görüneceği için rimel kullanmanıza gerek kalmaz. Kirpiklerinizi ön plana çıkarmak isterseniz kirpik diplerinizi siyah kalemle doldurabilirsiniz.
Kirpik nasıl uzar Kadınlar Kulübü?
Kirpiklerinizi doğal bir şekilde uzatmanın farklı yolları var. Kirpiklerinizi uzatmak için sarımsak özlü yağları, lavanta yağı veya çilek yağını kullanabilirsiniz. Bu yağların içerisinde kirpiklerinize uygulamanız için kirpik fırçaları da yer alır. Bu yağlarla düzenli bakım yapmanız halinde kirpikleriniz kısa süre içerisinde uzayacaktır.
Kirpikleri ne Gürleştirir?
Kirpiklerinizi doğal yollarla gürleştirmek istiyorsanız bir süre rimel kullanmamanız gerekiyor. Rimeller, kirpiklerin dökülmesine ve seyrelmesine neden olur. Rimel sürmeye ara verdiğiniz dönem içerisinde çinko içerikleri kirpik bakım setlerini kullanabilirsiniz. Doğal ve bitkisel bakım yağlarından biri olan sarımsak yağı da kirpiklerin gürleşmesine yardımcı olur.
Zeytinyağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır?
Zeytinyağı kirpiklerinize doğal bir şekilde bakım yapabileceğiniz yağlar içerisinde yer alıyor. Zeytinyağı ile kirpiklerinize her gece bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağı, 1 ay içerisinde kirpiklerinizin daha uzun ve gür olmasını sağlar. Ancak düzenli bir şekilde bakım yapmanız gerekir.
Promani kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?
Kirpiklerinizi kıvırmak için öncelikle hafif nemlendirin ve kirpik kıvırıcısının arasına tamamını yerleştirin. 10 saniye kadar beklettiğiniz sürede kirpik kıvırıcıyı sıkın ve kirpiklerinizin tamamen kıvrılmasını sağlayın. 10 saniye sonra hafifçe açarak kirpiklerinizin kıvrıldığını görebilirsiniz.
Alt kirpiklere rimel sürülür mü?
Alt kirpiklere genellikle rimel sürülmese de göz makyajını tamamlamak için alt kirpiklerinizi doldurmanız önemli. Alt kirpikler için kullanacağınız rimellerin fazla yoğunluk ve siyahlık vermemesine dikkat etmeniz gerekli. Eğer bitmiş bir rimeliniz varsa alt kirpiklerinize şekil vermek için değerlendirebilirsiniz.
Rimelden önce ne sürülür?
Rimel sürmeden önce kirpiklerinize bakım yapmanız, kirpiklerinizin daha kıvrımlı ve daha gür görünmesini sağlayacaktır. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi nemlendirmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağını 1 dakika kadar bekletmeniz ardından rimel sürebilirsiniz. Bu şekilde rimel sürdüğünüzde kirpikleriniz birbirine yapışmayacak ve rimelden zarar görmeyecektir.
Kirpik makası zararlı mı?
Kirpik makası, kirpiklerin kıvrılması için kullanılır ve rimel sürdüğünüzde kirpikleriniz daha kıvrımlı ve hacimli görünür. Kirpik makası zararsız olsa da yapacağınız seçimler de oldukça önemli. Isıtıcılı kirpik makasları zamanla kirpiklerinizin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Bunun dışında kullanacağınız kirpik makaslarının herhangi bir zararı yoktur.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/selulite-karsi-dogal-tarifler/

https://guzellikcarsisi.com/kirpik-dolgunlastirici-serumlar/

https://guzellikcarsisi.com/saclarin-uzamasi-icin-dogal-yontemler/

https://guzellikcarsisi.com/selulit-icin-dogal-yontemler/

https://guzellikcarsisi.com/evde-sac-bakimi-nasil-yapilir/