Deprem rüyası gören kişilerin sıkıntı içerisinde kalacakları, maddi veya manevi huzursuzluk yaşayacakları yorumlanmıştır. Rüyada deprem olduğunu görmek kişinin iş hayatındaki...
13.04.2021
0
Atın rüyada görülmesinin birçok türünde hayırlı yorumlar bulunurken, at etinin yenmesi ise şerre yönelik yorumların yapıldığı bir durumdur. Rüyada at...
05.04.2021
24
Mide ağrısı, zaman zaman yaşanılan ve kişinin gününü etkileyen bir rahatsızlıktır. Mide ağrısı artarak midede yanma hissine de dönüşür. Çoğu...
26.03.2021
40
Mide iç yüzeyini sarmalayan ve mukoza adıyla bilinen zarın iltihaplanması durumuna Gastrit denir. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin yiyecek ve...
18.03.2021
43

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

23.07.2015
350
Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?
REKLAM ALANI

 Vücudun herhangi bir bölgesine göre daha çok ter bezleri ihtiva eden ayaklarımızın kokmasının bir numaralı nedeni olan ayak terlemeleri zaman zaman büyük problemler oluşturabilmektedir. Bunun sonucunda ayak terlemesi nasıl önlenir arayışları hız kazanmaktadır. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumsuz durumlar yaratan ayak terlemesi için bazı altın öğütler bu sıkıntının önlenmesi konusunda sizlere yardım edebilir:

  • Sentetik çorapların yerine mutlaka pamuklu penye çoraplar giyin. Ayak bileklerinizden ayak parmaklarınıza kadar ayaklarınızın hava almasının ve ayak terlemesi nasıl önlenir çözümünün ilk adımı budur. Ayak terlemesi için özel geliştirilmiş yün çorap kullanımı da ayak terlemesini büyük ölçüde azaltabilir.
  • Ayakkabı seçimleri de ayak terlemesini önlemede oldukça fayda sağlamaktadır. Aynı çoraplar gibi hava alabilen ayakkabı seçimi, mümkünse deri ayakkabı yerine hava alabilen süet, spor, bez ayakkabılar tercih edilmelidir. En azından evde ayakkabı ve çorap giyilmemesi önerilir.
  • Gece yatmadan önce ayaklar iyice yıkanıp kurulandıktan sonra, parmak içlerine varana kadar bebe pudrası sürülmesi de ayak terlemesiyle mücadele konusunda etkilidir.
  • Soğuk suyun içine 2 yemek kaşığı nane koyulmasının ardından yarım saat süreyle ayakların bu suyun içerisinde bekletilmesi ayak terlemesini büyük ölçüde azaltacaktır.
  • İyontoforez denilen yöntemde, ayaklara elektrik akımı verilmesinin ardından bu bölgedeki ter bezlerinin çalışması bir süre durdurulabilir. Ancak pek tercih edilmez. Ayak bölgesinde yanma ve kaşıntı yapabilir.
  • Ada çayı, meşe kabuğu, sirke ve ağaç kabuklarından oluşan her bir grup, suyla kaynatılıp ılıdıktan sonra ayaklar içinde bekletilirse ayak terlemesi nasıl önlenir probleminin çözüldüğü görülecektir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.