Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

23.07.2015
410
Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

 Vücudun herhangi bir bölgesine göre daha çok ter bezleri ihtiva eden ayaklarımızın kokmasının bir numaralı nedeni olan ayak terlemeleri zaman zaman büyük problemler oluşturabilmektedir. Bunun sonucunda ayak terlemesi nasıl önlenir arayışları hız kazanmaktadır. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumsuz durumlar yaratan ayak terlemesi için bazı altın öğütler bu sıkıntının önlenmesi konusunda sizlere yardım edebilir:

  • Sentetik çorapların yerine mutlaka pamuklu penye çoraplar giyin. Ayak bileklerinizden ayak parmaklarınıza kadar ayaklarınızın hava almasının ve ayak terlemesi nasıl önlenir çözümünün ilk adımı budur. Ayak terlemesi için özel geliştirilmiş yün çorap kullanımı da ayak terlemesini büyük ölçüde azaltabilir.
  • Ayakkabı seçimleri de ayak terlemesini önlemede oldukça fayda sağlamaktadır. Aynı çoraplar gibi hava alabilen ayakkabı seçimi, mümkünse deri ayakkabı yerine hava alabilen süet, spor, bez ayakkabılar tercih edilmelidir. En azından evde ayakkabı ve çorap giyilmemesi önerilir.
  • Gece yatmadan önce ayaklar iyice yıkanıp kurulandıktan sonra, parmak içlerine varana kadar bebe pudrası sürülmesi de ayak terlemesiyle mücadele konusunda etkilidir.
  • Soğuk suyun içine 2 yemek kaşığı nane koyulmasının ardından yarım saat süreyle ayakların bu suyun içerisinde bekletilmesi ayak terlemesini büyük ölçüde azaltacaktır.
  • İyontoforez denilen yöntemde, ayaklara elektrik akımı verilmesinin ardından bu bölgedeki ter bezlerinin çalışması bir süre durdurulabilir. Ancak pek tercih edilmez. Ayak bölgesinde yanma ve kaşıntı yapabilir.
  • Ada çayı, meşe kabuğu, sirke ve ağaç kabuklarından oluşan her bir grup, suyla kaynatılıp ılıdıktan sonra ayaklar içinde bekletilirse ayak terlemesi nasıl önlenir probleminin çözüldüğü görülecektir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.