Bel İnceltme Hareketleri | Güzellik Çarşısı

Bel İnceltme Hareketleri

Belimi inceltmek için hangi sporu yapmalıyım?, Bel en hızlı nasıl incelir? Beli ne inceltir?, Ince bir bele nasıl sahip olunur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Bel İnceltme Hareketleri
23 Aralık 2014
1.358 okunma
Bel İnceltme Hareketleri

Bel inceltme hareketleri düzenli yapıldığında beldeki yağların erimesine ve ince bir bele sahip olunmasını sağlar. Bel inceltmek için yapabileceğiniz farklı hareketler vardır. Size en kolay gelen hareketi seçebilir, düzenli olarak yapabilirsiniz. Bel inceltmek için en önemlisi istikrarlı bir şekilde bu hareketleri yapmanız.

Bel İnceltmek İçin Neler Yapılabilir?

Karın ve bel bölgesi, yağ birikiminin daha fazla olduğu bölgelerdir. Kilonuz az olsa da bel bölgesinde yağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. Beldeki yağlanmanın sebebi genellikle beslenme düzeninden kaynaklanır. Bel inceltme hareketleri yaparak istediğiniz görünüme kavuşmanız için beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekir.

Plank, en etkili bel inceltme hareketlerinden biridir. Bu hareket, karın, sırt, bel gibi bölgelerin çalışmasını sağladığı için düzenli yaptığınızda kısa süre içerisinde belinizde incelme olduğunuz fark edebilirsiniz. Bel inceltmek için plank hareketini öncelikle 20 saniye gibi sürelerle yapabilir, daha sonra artırabilirsiniz.

Extendet Leg Pulses, karın kaslarının çalışmasını sağlayarak belinizin incelmesine yardımcı olur. Sırt üstü yere uzanarak bir bacağınızı düz bir şekilde uzatın ve diğer bacağınızı havaya kaldırarak 3-4 saniye bekletin. Günde 10 tekrar yaparak belinizi inceltebilirsiniz.

İnce ve güzel bir bele sahip olmak her kadının düşündüğü ama sesli olarak pek dile getirmediği bir düşüncedir. Sadece estetik olarak değil sağlık açısından da ince bel önemlidir. Bel çevresinde oluşan yağlanmalar sağlığımızı her zaman tehdit eder. Yapılacak olan doğru hareketler ve beslenme ile belinizi kısa bir süre içinde inceltebilirsiniz. Bel inceltme hareketleri yerinde ve doğru bir şekilde düzenli olarak yapılırsa istediğiniz bele kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

Bel İnceltme Hareketleri

Bölgesel incelmede spor yapmanın yararı yadsınamaz. Yalnız spor yapmanın yanında doğru beslenme de büyük önem taşımaktadır. İsterseniz günün büyük bir bölümünü spor yaparak geçirin doğru beslenmiyorsanız yaptığınız hiçbir hareketin vücudunuza faydası olmaz. Bel inceltme hareketlerini yaparken ilk olarak kendinize uygun hareketi seçmelisiniz.


Bel İnceltme Hareketleri

  • İlk olarak yere sırtüstü uzanın. Ayaklarınız yere basacak şekilde dizlerinizi bükün. Ellerinizi ileri doğru uzatıp, kendinizi yerden kaldırın ve 5 saniye sonra kendinizi yine yere bırakın. Bu hareketi günde 10 kere tekrar edin.
  • Ellerinizi arkada birleştirerek yüzüstü yatın. Göğsünüzün alt hizasına kadar kendinizi kaldırın. 5 saniye bu durumda kaldıktan sonra tekrar yatın. Bu hareketi de 10 defa yapın.
  • Karnınızın altına bir yastık koyup, yüzüstü yatın. Dizinizi bükmeden ayağınızı bir karış kaldırın. 5 saniye sonra ayağınızı yavaşça indirin. Bu hareketi de günde 10 defa tekrarlamanız yeterli olacaktır.
  • Yere yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı yana açın. 5 saniye sonra bacağınızı indirin. Bu hareket özellikle bel çevresi için etkilidir.
  • Yere yan yatın ve üstteki bacağınızı ön tarafa doğru uzatın. Altta kalan bacağınızı yukarı doğru kaldırıp 5 saniye kadar bekleyin ve daha sonra indirin. Bu hareketi de 10 defa tekrarlayın.
  • Sırtüstü yatıp, elinizi bel çukurunuza koyun. Elinizi bel çukuruna bastırın. Böyle 5 saniye durun ve sonra gevşeyin. Bu hareketi de 10 defa yapın.

Bel İnceltme Hareketleri

Yukarıda saydığımız basit ama etkili olan bel inceltme hareketlerini her gün düzenli olarak yapmanız halinde olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/duz-bir-karin-icin-4-harika-hareket/

https://guzellikcarsisi.com/zayiflama-jelleri/

https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/

https://guzellikcarsisi.com/termal-sauna-kemer/

https://guzellikcarsisi.com/yuze-parlaklik-veren-maske/