Bebeğin sağlığı ve sıhhati iyi bir durumdayken rüyaya girmesi, hayra alamettir. Rüyada erkek bebek görmek kişinin içerisinde bulunduğu dönemin sıkıntılarından...
14.05.2021
40
Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
53
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
61
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
68

Bel İnceltme Hareketleri

23.12.2014
767
Bel İnceltme Hareketleri
REKLAM ALANI

İnce ve güzel bir bele sahip olmak her kadının düşündüğü ama sesli olarak pek dile getirmediği bir düşüncedir. Sadece estetik olarak değil sağlık açısından da ince bel önemlidir. Bel çevresinde oluşan yağlanmalar sağlığımızı her zaman tehdit eder. Yapılacak olan doğru hareketler ve beslenme ile belinizi kısa bir süre içinde inceltebilirsiniz. Bel inceltme hareketleri yerinde ve doğru bir şekilde düzenli olarak yapılırsa istediğiniz bele kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

Bel İnceltme Hareketleri

Bölgesel incelmede spor yapmanın yararı yadsınamaz. Yalnız spor yapmanın yanında doğru beslenme de büyük önem taşımaktadır. İsterseniz günün büyük bir bölümünü spor yaparak geçirin doğru beslenmiyorsanız yaptığınız hiçbir hareketin vücudunuza faydası olmaz. Bel inceltme hareketlerini yaparken ilk olarak kendinize uygun hareketi seçmelisiniz.

Bel İnceltme Hareketleri

  • İlk olarak yere sırtüstü uzanın. Ayaklarınız yere basacak şekilde dizlerinizi bükün. Ellerinizi ileri doğru uzatıp, kendinizi yerden kaldırın ve 5 saniye sonra kendinizi yine yere bırakın. Bu hareketi günde 10 kere tekrar edin.
  • Ellerinizi arkada birleştirerek yüzüstü yatın. Göğsünüzün alt hizasına kadar kendinizi kaldırın. 5 saniye bu durumda kaldıktan sonra tekrar yatın. Bu hareketi de 10 defa yapın.
  • Karnınızın altına bir yastık koyup, yüzüstü yatın. Dizinizi bükmeden ayağınızı bir karış kaldırın. 5 saniye sonra ayağınızı yavaşça indirin. Bu hareketi de günde 10 defa tekrarlamanız yeterli olacaktır.
  • Yere yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı yana açın. 5 saniye sonra bacağınızı indirin. Bu hareket özellikle bel çevresi için etkilidir.
  • Yere yan yatın ve üstteki bacağınızı ön tarafa doğru uzatın. Altta kalan bacağınızı yukarı doğru kaldırıp 5 saniye kadar bekleyin ve daha sonra indirin. Bu hareketi de 10 defa tekrarlayın.
  • Sırtüstü yatıp, elinizi bel çukurunuza koyun. Elinizi bel çukuruna bastırın. Böyle 5 saniye durun ve sonra gevşeyin. Bu hareketi de 10 defa yapın.

Bel İnceltme Hareketleri

Yukarıda saydığımız basit ama etkili olan bel inceltme hareketlerini her gün düzenli olarak yapmanız halinde olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.