Beren Saat | Güzellik Çarşısı

Beren Saat

Beren Saat anne olamaz neden?, Beren Saat nereden mezun?, Beren Saat kimdir nerelidir?, Beren Saat nasıl keşfedildi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Beren Saat
08 Ocak 2015
1.855 okunma
Beren Saat

Beren Saat Ankara doğumlu 37 yaşında başarılı bir oyuncudur. Lisede TED Koleji içerisinde eğitim görmüş olan oyuncu, üniversitede ise İşletme bölümünden mezun oldu. Oyunculuk kariyeri ise sevgilisinin destekleri ile başladı. Zaten sanatçı bir aileden gelen ünlü oyunculuk konusunda büyük bir başarı gösterdi.

Ünlü oyuncu Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katıldıktan sonra yarışmadan ikinci olarak ayrıldı. Başarısı Tomris Giritoğlu’nun dikkatini çekmiş ve oyunculuk kariyeri bu noktada başlamıştır.

Beren Saat’in Oyunculuk Kariyeri

Beren Saat, ilk olarak 2004 yılında “Aşkımızda Ölüm Var” dizisinde yer aldı. Gösterdiği başarı ile birçok farklı sinema ve dizilerde rol aldı. Ancak ünlü oyuncunun en çok dikkat çektiği projesi Bihter rolünü oynadığı, Kıvanç Tatlıtuğ ile ile başrolü paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisi oldu.

Dizideki Bihter rolü 2 adet Altın Kelebek ödülüne layık olarak görüldü. Bu başarısının ardından ise Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde yer aldı. Kariyerine reklamlar ve diziler ile devam eden oyuncu günümüzde ise Kenan Doğulu ile evlidir.

Adı: Beren Saat

Tam Adı: Beren Saat

Doğum Tarihi: 26.02.1984

Kilosu: 50kg

Boyu: 1,64m

Nerede Doğdu: Ankara, Türkiye

Hayatı: Ankara doğumlu olan Beren Saat sportmen bir aileden geliyor. Anne ve babası spor akademisi mezunu olan sanatçının bir ağabeysi vardır. Ünlü oyuncu, TED Koleji’nde okuduğu sıralarda müzikallere katıldı. Başarılı bir öğrenci olan sanatçı daha sonra eğitimine Başkent Üniversitesi’nde İşletme okuyarak devam etti. Bölümünden memnun olmayan sanatçı o zaman ki sevgilisinin de destekleri ile Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılarak ikinci oldu. Bu yarışmadan sonra Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çekmiştir.

2004 yılında Beren Saat Aşkımızda Ölüm var dizisinde rol aldı. Bu dizide Nermin karakterine can vermiştir. İlk başrollünü oynadığı dizi Aşka Sürgün dizisi olmuştur. Filmin yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı dizide Mahsun Kırmızıgül ve birçok ünlü oyuncu ile birlikte oynamıştır. 2006 yılına gelindiğinde yine bir Tomris Giritlioğlunun projesinde yer almıştır. Yayınlandığı dönemde oldukça ilgi gören dizi Hatırla Sevgilidir. Bu dizide sanatçıya Cansel Elçin ve Okan Yalabık eşlik etmiştir. Bu dizi sanatçının yavaş yavaş tanınmasına ve hayran kitlesinin çoğalmasına neden olmuştur. Bu dizinin ardından ona bugünkü ününü kazandıran dizi ise ünlü yazar Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan ve Hilal Saralın yönettiği TV dizisi Aşk-ı Memnu olmuştur. Dizinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre ve Selçuk Yöntem ile paylaşmıştır. Dizi, çok tepki almasına rağmen o dönem en çok izlenen dizi olmuştur. Dizideki Bihter rolü sanatçıya 2 tane Altın Kelebek ödülünü kazandırmıştır. 2010 yılında Fatmagül’ün Suçu Ne? dizinde Engin Akyürek ile başrolünü paylaşmıştır.  2013 yılında yayınlanan İntikam dizisinde başrol oynamıştır. 2010 ve 2011 yıllarında ünlü markalar Rexona ve Patos’un reklam yüzü olmuştur. Sanatçı, ünlü şarkıcı Kenan Doğulu ile evlidir.


Beren Saat Türk mü Kürt mü?
Beren Saat, Ankara doğumludur ancak babası tarafından aslen Gümüşhanelidir. Beren Saat’in Kürt olup olmadığına dair hiçbir şekilde bir açıklama yapılmamıştır. Ancak doğduğu yer ve asıl memleketi dolayısıyla Beren Saat’in Kürt olduğu düşünülmemektedir.
Beren Saat ailesi nereli?
Beren Saat’in babası aslen Gümüşhaneli iken annesi ise Ankara’da doğmuştur. Beren Saat’in aslen Gümüşhane doğumlu olan babasının adı Hüseyin Avni Saat iken annesinin adı ise Ayla Saat’tir. Babası eski Türk Milli kalecidir, annesi ise öğretmen olarak mesleğini yıllarca icra etmiştir.
Beren Saat hangi burç?
Beren Saat 26 Şubat’ta doğmuş bir kadın olarak balık burcu özelliklerini taşımaktadır. Burç takvimine göre 20 şubat ile 20 mart arasında bulunan bir aylık süreçte doğan kadın ya da erkek fark etmeksizin her birey balık burcunun birbirinden farklı özelliklerini taşımaktadır.
Beren Saat kaçıncı bölümde Kösem olacak?
Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde yer alan Beren Saat diziye 7. bölümde girmiştir. Senaryo gereği olarak ilk bölümlerde Kösem Sultan’ın çocukluğu anlatılmaktadır, gençlik yıllarını oynayacak olan Beren Saat ise diziye sonradan dahil olarak günümüzde hala ses getirmiş olan muhteşem oyunculuğunu sergilemiştir.
Beren Saat nereli Alevi mı?
Beren Saat Ankara doğumlu bir oyuncudur. Baba tarafı aslen Gümüşhanelidir.  Beren Saat’in Alevi olup olmadığıyla alakalı bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Beren Saat’in babasının Gümüşhaneli oluşu ve Beren Saat’in Ankaralı oluşuyla beraber Alevi olduğu düşünülmemektedir.
Beren Saat babası kim?
Beren Saat’in babasının adı Hüseyin Avni Saat’dir. Hüseyin Avni Saat 1951 yılında Gümüşhane’de doğmuştur. Bir dönemin Eski Türk Milli Kalecisi olan Hüseyin Avni Saat, belirli bir dönem içerisinde de Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde de kalecilik yapmıştır. Ayla Saat ile evlenen Hüseyin Avni Saat’in Cem ve Beren adında iki çocukları vardır.
Beren Saat nereli ve kaç yaşında?
Beren Saat Ankara doğumludur ancak baba tarafından aslen Gümüşhaneli olan Beren Saat 26 Şubat 1984 tarihinde doğmuştur. Şuan da 37 yaşında olan Beren Saat başarılı kariyerine devam etmektedir.
Beren Saat kiminle birlikte?
Beren Saat 29 Temmuz 2014 tarihinde Kenan Doğulu ile hayatını birleştirmiştir. Yaklaşık 7 senelik bir evliliğe sahip olan ikili, evliliklerini en güzel şekliyle yaşamaya devam etmektedir. Magazinlere yansıyan sorunlarını büyük bir olgunlukla çözmüş olan ikili evliliklerini birçok defasında kurtarmayı başardılar.
Beren Saat kaç yılında doğdu?
Beren Saat 1984 yılında doğmuştur. Doğum günü 26 Şubat olup, başkent Ankara’da dünyaya gelmiş olan Beren Saat 2004 yılında ilk başrolünü üstlendiği Aşka Sürgün diziyle beraber günümüzde Atiye diziyle beraber devam etmekte olan başarılı kariyerinde emin adımlarla ilerleyerek devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/jennifer-aniston/

https://guzellikcarsisi.com/merve-bolugur/

https://guzellikcarsisi.com/jennifer-aniston-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/bar-refaeli/

https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron/