Rüyada asker görmek güvende olmayı işaret eder. Rüya sahibinin hayatını güven içerisinde geçireceğine, bela ve musibetlerin ondan uzak olacağına işaret...
04.03.2021
24
Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara...
03.03.2021
6
Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
19
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
30

Botoks Nasıl Yapılır?

26.12.2014
1.049
Botoks Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Kadınların genç görünmek ve ciltteki kırışıkları yok etmek için başvurdukları yöntemlerden bir tanesi de botoks yöntemidir. Bu yöntem yemek zehirlenmesinde oldukça etkili olan bir bakteri türünün estetik cerrahi alanında kullanılmasıdır.

Botoks Nasıl Yapılır

Yöntem ile kaslarınız gevşer. Kasların gevşemesiyle cilt üzerinde daha düzgün şekiller oluşur ve kırışıklıklar görünmez olur. Çünkü kaslar ne kadar çok sıkılır ve hareket ederse kırışıklıklar o kadar çok olur. Bu yöntem özellikle alın bölgesinde ve kaşlar arasında oldukça sık tercih edilmektedir.

Kaş bölgesinde, göz çevrenizde, alın çevresinde ve boynunuzda kırışıklıklardan şikâyet ediyorsanız botoks yöntemini düşünebilirsiniz. Bu teknik 20 – 60 yaş arasında olanlara uzman bir doktor tarafından uygulanması doğru olacaktır. Bu yöntem sadece ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili değildir. Kaslarda ve mimiklerinizde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de etkilidir. Güneşten dolayı oluşan kırışıklar ve dudak çevresinde meydana gelen kırışıkların tedavisinde bu yöntem uygun değildir.

Çünkü ağız çevresine yapılacak bir operasyon ağzınızın hareket etmesini sağlayan kasların gevşemesine neden olabilir. Bu yöntem sadece kırışıklıklarda kullanılmaz. Bunun yanında kas gevşetici olarak da kullanılabilir. Baş, bel, göz kasları ve vücuttaki diğer kasların tutulması gibi durumlarda bu tedavi yöntemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yöntem uygulanacağı zaman doktorunuz kırışıklıkların olduğu yere birkaç iğne yardımıyla toksini cilde zerk eder.

Bu uygulama ile rahatsızlık olan yerdeki kasların hareketleri engellenmiş olur. İlk birkaç saat süren baş ağrısı dışında bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulamanın etkisi ancak 1 veya 2 hafta sonunda görülmektedir. Tedavi 6 ayda bir uygulanmak zorundadır.

Nadir de olsa bazen kişilerde botoks uygulaması alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Kişide kızarıklıklar, kaşıntı ve daha ciddi sorunlar oluşmaktadır. Uygulama yapmadan önce uzman doktor iyi bir araştırma yapmalıdır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.