Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
20
Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
25
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
53
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
56

Botoks Nasıl Yapılır?

26.12.2014
1.114
Botoks Nasıl Yapılır?

Kadınların genç görünmek ve ciltteki kırışıkları yok etmek için başvurdukları yöntemlerden bir tanesi de botoks yöntemidir. Bu yöntem yemek zehirlenmesinde oldukça etkili olan bir bakteri türünün estetik cerrahi alanında kullanılmasıdır.

Botoks Nasıl Yapılır

Yöntem ile kaslarınız gevşer. Kasların gevşemesiyle cilt üzerinde daha düzgün şekiller oluşur ve kırışıklıklar görünmez olur. Çünkü kaslar ne kadar çok sıkılır ve hareket ederse kırışıklıklar o kadar çok olur. Bu yöntem özellikle alın bölgesinde ve kaşlar arasında oldukça sık tercih edilmektedir.

Kaş bölgesinde, göz çevrenizde, alın çevresinde ve boynunuzda kırışıklıklardan şikâyet ediyorsanız botoks yöntemini düşünebilirsiniz. Bu teknik 20 – 60 yaş arasında olanlara uzman bir doktor tarafından uygulanması doğru olacaktır. Bu yöntem sadece ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili değildir. Kaslarda ve mimiklerinizde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de etkilidir. Güneşten dolayı oluşan kırışıklar ve dudak çevresinde meydana gelen kırışıkların tedavisinde bu yöntem uygun değildir.

Çünkü ağız çevresine yapılacak bir operasyon ağzınızın hareket etmesini sağlayan kasların gevşemesine neden olabilir. Bu yöntem sadece kırışıklıklarda kullanılmaz. Bunun yanında kas gevşetici olarak da kullanılabilir. Baş, bel, göz kasları ve vücuttaki diğer kasların tutulması gibi durumlarda bu tedavi yöntemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yöntem uygulanacağı zaman doktorunuz kırışıklıkların olduğu yere birkaç iğne yardımıyla toksini cilde zerk eder.

Bu uygulama ile rahatsızlık olan yerdeki kasların hareketleri engellenmiş olur. İlk birkaç saat süren baş ağrısı dışında bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulamanın etkisi ancak 1 veya 2 hafta sonunda görülmektedir. Tedavi 6 ayda bir uygulanmak zorundadır.

Nadir de olsa bazen kişilerde botoks uygulaması alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Kişide kızarıklıklar, kaşıntı ve daha ciddi sorunlar oluşmaktadır. Uygulama yapmadan önce uzman doktor iyi bir araştırma yapmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.