Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler | Güzellik Çarşısı

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Cabuk yağlanan saçlar için ne yapmalı?, Saç neden 1 günde yağlanır?, Saçın yağını ne alır?, Saç neden çok çabuk yağlanır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler
03 Ağustos 2015
1.515 okunma
Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Çabuk yağlanan saçlar için öneriler nelerdir dikkate alabilir ve hayat kalitenizi etkileyen bu duruma son verebilirsiniz. Öyle ki duş alarak soğuklarda dışarıya çıkmak ya da duşa rağmen anında yağlanan saçlara sahip olmak sorun teşkil eder. Bunun üzerine:

 • Bir bardak suya 2 kaşık sirke ekleyerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
 • Bir süre kadar saçta bekletilen elma sirkesini soğuk su ile durulamalısınız.

Sadece elma sirkesi değil bununla birlikte aloe vera jelden de söz etmek gerekir. Doğal ve etkili çözümlerden olan bu jel eşliğinde yağlı saçlara son verilebilir. Hatta direk olarak jel içeren şampuanları alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yağlanan Saça Ne İyi Gelir?

Çabuk yağlanan saçlar için öneriler olarak limon suyundan da söz etmek gerekir. Nitekim vitamin açısından son derece kıymetli olan limon yağlanma karşıyı olarak bilinir. Bunun için uygulama sırasında:

 • İki bardak suyun içerisinde 2 limon suyunu ilave etmelisiniz.
 • Karışıma en son 1 yemek kaşığı kadar bal eklemeniz yeterli olacaktır.

Sonuç olarak ortaya çıkan karışımı saç derinize iyice nüfus ettirmelisiniz. Birkaç dakika kadar masaj uygulamalarına yer vermeniz yeterli olacaktır. Ardından ise durulamaya geçersiniz. Haftada en az 3 defa bu uygulamaya yer vermeniz halinde yağlanma sorununu çözmeniz mümkün olacaktır.

Saçların çabuk yağlanmasındaki birincil etkenin saç yapısından kaynaklandığı düşünülmektedir. Çabuk yağlanan saçlar için öneriler konusuna geçmeden önce seyrek ve ince telli saçların her zaman daha çabuk yağlandığı bilinmektedir. Bununla birlikte;

 • Kullanılan şampuan
 • Saç yıkama şekli
 • Banyo esnasında kullanılan suyun sıcaklığı
 • Kişisel bakım gibi sebeplerden dolayı saçlar daha kolay yağlanabilmektedir.


Çabuk yağlanan saçlar için öneriler şunlardır:

 • Saçların yağlanmasını engellemek ya da en azından yavaşlatmak için banyo yapılan suyun çok sıcak olmaması ve ılık su kullanılması gerekmektedir. Sıcak suyun saç derisi üzerinde yoğun uyarma etkisi olduğundan duştan hemen sonra saçlar tekrar yağlanmaya başlamaktadır.
 • Yağlı saçlara sahip olanların her gün duş almaları kesinlikle önerilmemektedir. Bu nedenle saç derinizin daha az yağ üretmesi için en fazla gün aşırı duş alınmalıdır.
 • Saç yağlanmasını engelleme iddiasıyla ortaya çıkan şampuanlara itibar edilmemelidir. Bu şampuanların içerisinde bulunan kimyasal maddeler durumu daha da güçleştireceği gibi, ciltte daha başka sorunlara da yol aşabilir. Bu nedenler her zaman doğal olan şampuanlar tercih edilmelidir.

 • Saçların sürekli olarak toplanması saç derisinin daha az hava almasını sağlayacağından saç yağlanmasını arttıracaktır. Bu nedenle bazı günler saçlar tamamen serbest bırakılarak, saç derisinin hava alması sağlanmalıdır.
 • Çabuk yağlanan saçlar için öneriler maddelerimizin sonuncusunda belirteceğimiz banyo esnasında saçların iyi durulanmaması da saçların yağlanma hızını arttıracaktır. Bu nedenle saçlar her koşulda iyice durulanmalı, durulama mutlaka ılık suyla yapılmalı ve durulama esnasında saç köklerine zarar verilmemelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-ciltler-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/10-gunde-8-kilo-verdiren-diyet/
https://guzellikcarsisi.com/bakimli-saclar-icin-oneriler/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-saclarin-bakimi/