Fahriye Evcen | Güzellik Çarşısı

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen Alevi mı?, Fahriye Evcen kimlerle birlikte oldu?, Fahriye Evcen alevi mi nereli?, Fahriye Evcen Alman vatandaşı mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Fahriye Evcen
12 Ocak 2015
1.621 okunma
Fahriye Evcen

Fahriye Evcen 35 yaşında olan ve başarılı işlere imza atmış bir oyuncudur. Doğal güzelliği ve başarılı iş hayatı ile beraber yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok kişinin beğenisini kazanmış bir kişidir. Ancak Evcen’in tek başarısı kaliteli bir oyuncu olması değildir. Düsseldorf Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde başarılı bir öğrenciydi. Düsseldorf Üniversite’sinde sosyoloji bölümünde okurken, Türkiye’den gelen dizi teklifine hayır diyemeyen Evcen, Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi’nin Tarih bölümünden mezun oldu.

Fahriye Evcen’i Yakından Tanıyalım

Fahriye Evcen birçok dizi ve filmde rol almıştır. Bu dizilere örnek olarak Yaprak Dökümü ve Çalıkuşu’nu; filmlere örnek olarak ise Evim Sensin ve Aşk Sana Benzer’i verebiliriz.

Rol arkadaşı olan Burak Özçivit ile 2017 yılında hayatlarını birleştiren Evcen’in hala devam eden bu evliliklerinden Karan adında bir oğulları vardır.

Başarılı oyuncu, bir başarıya da moda dünyasında imza atmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 4 ay evvel moda dünyasına adım atan Evcen’in oluşturduğu markanın adı Ivy People’dır. Ivy People’ın her ürününde ve bu ürünlerin üretiminde her aşamada Fahriye Evcen’in imzası bulunmaktadır.

Evcen, kariyer hayatı boyunca çeşitli senelerde aday gösterildiği çeşitli dallarda 10 farklı ödül kazanmıştır. Bu ödüllerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 2014 yılında en stil sahibi kadın oyuncu dalında Elle Style Awards
  • 2018 yılında;
    • En beğenilen kadın film oyuncusu dalında YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri
    • En iyi kadın sinema oyuncusu dalında MGD 19. Altın Objektif Ödülleri
    • Yılın sinema kadın oyuncusu dalında Siyaset Dergisi Ödülleri

Adı: Fahriye Evcen

Tam Adı: Fahriye Evcen

Doğum Tarihi: 04.06.1986

Kilosu: 51kg

Boyu: 1.70m

Nerede Doğdu: Solingen, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Hayatı: Almanya’nın Solingen şehrinde dünyaya gelen Fahriye Evcen Almanya Duesseldorf Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi almıştır. Kendisi dışında 3 tane ablası olan güzel oyuncunun annesi Çerkez ve babası da Selanik göçmenidir. Aile, Almanya’ya gitmeden önce Samsun’da yaşıyordu. Güzel sanatçı, Solingen’de çocukluk döneminde zor zamanlar geçirmiştir.

Fahriye Evcen Almanya’da okurken bir Türkiye gezisine katılır. Türkiye’de Oya Aydoğan’ın sunduğu bir televizyon programına izleyici olarak katılır ve bu sırada dizi teklifi alır. Bunun üzerine güzel oyuncu okuldaki kaydını dondurarak annesi ile birlikte Türkiye’ye gelir. İlk dizi denemesini 2005 yılında yapan güzel oyuncu bu dizide Hülya Koçyiğit, Ediz Hun ve Göksel Arsoy gibi oyuncular ile oynamıştır. İlk dizi denemesi olan bu dizi Asla Unutmadır. 2006 yılına gelindiğinde güzel sanatçı Hasret dizisinde Songül karakterini canlandırmıştır. Bu dizide kendisine Fatma Girik, Emre Altuğ, Zafer Algöz ve Ceyda Düvenci gibi değerli sanatçılar eşlik etmiştir. Evcen, ilk büyük çıkışını Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından diziye uyarlanan Yaprak Dökümü dizisi ile yakalamıştır. Bu dizide ki Necla rolü onun tüm Türkiye’de tanınmasını sağlamıştır. Başarılı oyuncu ilk sinema filmi olan Cennet filminde ise başrolünü Engin Altan Düzyatan ile paylaşmıştır. İkinci sinema filmini olan Aşk Tutulmasını da aynı yıl içinde çeviren sanatçı bu filmde başrolünü Tolgahan Sayışman ile paylaşmıştır. Güzel oyuncu Çalıkuşu dizisinde Feride rolünü canlandırmıştır. Sanatçı, Almanca, İngilizce, Türkçe ve İspanyolca dillerini bilmektedir.


Fahriye Evcen kimlerle birlikte oldu?
En popüler oyunculardan biri olan Fahriye Evcen’in adı zaman zaman farklı kişilerle anılmıştı. Özcan Deniz’le 4 yıl birliktelik yaşayan Fahriye Evcen daha sonra aynı dizide rol aldığı Burak Özçivit ile birlikte olmuş ve evlenmiştir.
Fahriye Evcen estetikli mi?
Fahriye Evcen “Yaprak Dökümü” adlı dizi ile popülerlik kazanmış ve şu an Türkiye’nin gözde oyuncularından biri. Geçmişte rol aldığı dizilere bakıldığında burnunun şu anki kadar düzgün olmadığını görebilirsiniz. Fahriye Evcen’in burnu estetiktir.
Fahriye Evcen Samsunlu mu?
Fahriye Evcen, 1986 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Babası Selanik göçmeni, annesi çerkestir. Fahriye Evcen’in ailesi, Almanya’ya taşınmadan önce bir süre Samsun’da yaşasa da Fahriye Evcen Samsunlu değildir.
Fahriye Evcen Türk mü?
Fahriye Evcen’in babası Selanik göçmeni, annesi Çerkestir. Fahriye Evcen, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk asıllı olan oyuncu, bir süre Almanya’da yaşaması ardından Türkiye’ye dönmüştür.
Özcan Deniz ve Fahriye Evcen beraber mi?
Özcan Deniz ve Fahriye Evcen, aynı filmde rol almaları ardından aşk yaşamaya başlamıştı. 4 yıl birlikte olan çift ayrıldıktan sonra Fahriye Evcen aynı dizide rol aldığı Burak Özçivit ile aşk yaşamaya başlamıştı. Fahriye Evcen hala Burak Özçivit’le evlidir.
Fahriye Evcen Özcan Deniz ile evlendi mi?
Fahriye Evcen ve Özcan Deniz, 4 yıl beraber olduktan sonra Sevgililer Gününde evlenmişti. Evlilikleri kısa süren çift, ayrıldıktan sonra farklı isimlerle anılmaya başlamış ve Fahriye Evcen, Burak Özçivit’le evlenmiştir.
Fahriye Evcen nasıl zayıflamış?
Fahriye Evcen doğumdan sonra aldığı kiloları nasıl verdiği açıkladı. Ünlü oyuncu, kilo vermek için diyet yaptığını ve evinin alt katını spor salonu yaptığını söyledi. Düzenli spor yaparak ve beslenme düzenine dikkat ederek doğum sonrasında zayıflamıştır.
Tuvana Türkay estetikli mi?
Tuvana Türkay, Türkiye’nin popüler oyuncularından biri olarak adından sıklıkla söz ettiriyor. 1990 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu, 2012 yılında “Yer Gök Aşk” dizisinde rol almıştır. Estetiksiz hali oldukça konuşulan oyuncunun burnunda ve çenesinde estetik vardır.
Cansu Dere burnu estetik mi?
Cansu Dere mankenlik kariyerinin ardından oyunculuk yapmaya başlamış ve birçok dizide başrolde oynamıştır. 1980 yılında dünyaya gelen ve 40 yaşında olan oyuncu, son zamanlarda rol aldığı “Sadakatsiz” dizisi ile büyük beğeni toplamıştır. Cansu Dere, yaptığı bir açıklamada yüzünde hiç estetik olmadığını dile getirmiş ve estetik yaptıranları eleştirmiştir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/fahriye-evcen-hayati/

https://guzellikcarsisi.com/fahriye-evcen-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/disney-worldresort-da-yapilabilen-en-pahali-8-seyi-ogrenmek-isteyenler-icin-bilgiler/

https://guzellikcarsisi.com/kadin-yonetmenler-ve-harika-filmleri-neler/

https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron/