Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Fahriye Evcen Hayatı

28.07.2015
776
Fahriye Evcen Hayatı

Aslen Samsun’lu olan Fahriye Evcen Almanya’nın Solingen kentinde 4 Haziran 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun tamamı Solingen’de geçen Fahriye Evcen’in Solingen’deki Neo-Nazi ırkçı saldırılarnedeniyle çocukluk döneminin sıkıntılı geçtiği söylenebilir. Hatta yaşadıkları sokakta dahi Türkler’in evlerinin yakılmasından dolayı uzun bir süre ışıkları kapalı bir vaziyette oturdukları bilinmektedir. Başarılı bir eğitim hayatı sonucunda Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden  Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi’nin Sosyoloji bölümünde okumaya hak kazanan Fahriye Evcen, Türkiye ziyareti sırasında konuk olarak katıldığı bir sabah programında Oya Aydoğan tarafından keşfedildikten sonra okulunu dondurup Türkiye’ye geldi. Fahriye Evcen foto çekimlerinin ilk başladığı dönem budur.

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen kariyer basamaklarını tırmanmaya başlıyor:

Aldığı ilk oyunculuk teklifini 2006 yılındaki Hasret dizisiyle değerlendiren Fahriye Evcen, dizide canlandırdığı Songül karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Ancak onu asıl üne kavuşturan ve geniş kitlelere tanıştıran proje 4 yıl kesintisiz yer aldığı “Yaprak Dökümü” dizisi oldu. Yaprak Dökümü’nde can verdiği Necla karakteriyle oldukça başarılı bir görüntü çizen güzel oyuncu, film kariyerine de 2008 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın yaptığı Cennet filminde başrolünü Engin Altan Düzyatan ile paylaştığı rolüyle başladı.

Aynı yıl Aşk Tutulması filminde de Tolgahan Sayışman ile başrol oynayan Fahriye Evcen sinema ve dizi sektörü için artık aranılan bir oyuncu haline geldi. 2010 yılında “Takiye-Allah Yolunda” ve 2011 yılında “Sinyora Erica ile İtalyan Olmak” filmlerinde yer aldı.

Ancak Fahriye Evcen’in sinema dünyasındaki altın basamağı da başrollerini Özcan Deniz ile paylaştığı 2012 yapımı “Evim Sensin” filmi oldu. Film dünya çapındaki birçok festivalde büyük sükse yaparken, Fahriye Evcen bu film sayesinde prestijli 3 ayrı ödülün de sahibi oldu. Fahriye Evcen resimleri her yeri kaplarken güzel yıldız 2012’de ayrıca Zülfü Livaneli’nin yazdığı Veda dizisinde Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaştı.

Dizi beklenen ilgiyi görmedi ancak Fahriye Evcen fotoğrafları dizi sayesinde popüler dergilerde boy göstermeye başladı. 2013 yılında bu kez Çalıkuşu dizisi baş karakteri Feride rolüyle izleyici karşısına çıkan Fahriye Evcen, 2014 yılında da Kurt Seyit ve Şura dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile başrol oynadı.Bu yıl da Çalıkuşu dizisinde başrole ortak olduğu Burak Özçivit ile “Aşk Sana Benzer” sinema filmiyle beyazperdeye dönen Fahriye Evcen, bu filmdeki rolüyle de bu yılın en çok konuşulan kadın aktrisleri arasında yer alıyor.

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen kendisini anlatıyor:

Fahriye Evcen Almanya’daki sosyoloji eğitimini tamamlamamasının içinde bir yara olduğunu belirtse de sosyoloji ve felsefeye karşı her zaman özel bir ilgisi olduğunu söylüyor. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’ne kayıt yaptıran güzel oyuncu Almanya’daki derslerinin denkliğini kabul ettiremediğinden Boğaziçi’ndeki eğitimine en baştan başladığını vurguluyor. Tanınmış bir oyuncu olarak sınıftaki derslerde arkadaşlarının ve hocalarının zaman zaman kendisini gördüklerinde şaşırdıklarından bahsetse de herkes zamanla bu duruma alışmış. Fahriye Evcen resim konusunda da çok iyi olduğunu belirtiyor.

Sinema konusunda da, aslında ilk başta kesinlikle böyle bir fikrinin olmadığını ve sinema dünyasına adım atmasının kendisinde bile ilk başlarda şaşkınlık yarattığından bahsediyor. Almanya’da lisede okurken 2 yıl tiyatro eğitimi alan Fahriye Evcen buna rağmen sinemayla ilk tanıştığında ilk başlarda oldukça bocaladığını ama bunun gelişiminde önemli bir rol oynadığını belirtiyor. Yaşamındaki en sevdiği huyunun kontrollü davranması olduğunu belirtirken, kontrolünü zaman zaman kaybettiğinden de bahsetmeden geçemiyor.

Yaprak Dökümü’nde yer aldığı sahnelerin kendisini derinden etkilediğini, özellikle Güven Hokna ile oynadığı bazı sahnelerden sonra günlerce kendine gelemediğini anlatırken, Yaprak Dökümü’nün izlerinin hayatının sonuna kadar yaşamından atılamayacağını belirtiyor. Zaten Fahriye Evcen’in Necla karakterinden sıyrılması da zaman almış.

Son olarak Burak Özçivit ile dünya evine girdi ve bir erkek evlat sahibi oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.