Funda Çayı İle Zayıflama | Güzellik Çarşısı

Funda Çayı İle Zayıflama

Funda çayı kilo verdirir mi?, Funda yaprağı yağ yakar mı?, Funda suyu ödem attırır mı?, Funda çayı nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Funda Çayı İle Zayıflama
17 Ocak 2015
943 okunma
Funda Çayı İle Zayıflama

Funda çayı ile zayıflama konusunda uzmanlar bu bitkinin kronik rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılırken daha temkinli olmasını öneriyor! Sürekli olarak kullandığınız bir ilacınız varsa bu çayı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuza danışarak kullandığınız ilaçlar ile bir ters etki yapma olasılığının olup olmadığı konusunda da bilgi alabilirsiniz. Erica familyasından olan bu bitkinin yapraklarının ödeme atma konusunda mucizevi bir etkiye sahip olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Funda çayı sizin için kilo vermeyi hızlandırıcı yardımcı unsurlardan biri olacaktır!

Funda Çayı Nasıl Demlenmeli?

Funda çayını demlerken kaynamış suyun içerisine birkaç yaprak eklemeniz ve yaklaşık 5 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Çok uzun süre beklettiğiniz zaman da acı bir tadın ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Funda çayı ile zayıflama sürecinde sadece çaydan mucizevi bir etki beklemenin mantıklı olmayacağını da unutmamak gerekir. Beslenme düzeninize ve aynı zamanda hareketli bir yaşam tarzı benimsemeye özen göstermelisiniz. Bütüncül bir bakış açısı ile inceleme yapıldığı zaman ve bu prensipler dikkate alındığında ancak çayın olumlu etkisini görmenizi mümkün olur!

Funda çayı ile zayıflama bilgileri günümüzde o kadar çok konuşuluyor ki biz de bu konuyu merak ederek sizin için bir araştırma yapmaya karar verdik. Diğer bir simi süpürge otu olan funda bitkisi, çayı içildiği takdirde şişmanlıktan şikâyet edenlerin başvuracakları bir kaynaktır. Dünyanın birçok ülkesinde funda suyu zayıflama sırasında en çok tercih edilen içecek olarak ilk sırayı almıştır.

Funda Çayının Hazırlanması

Funda çayını hem aktarlardan hem de marketlerden alabilirsiniz. Aktardan aldığınız funda çayı yapraklarını kaynamış olan suyun içine atın ve 2 veya 3 dakika daha kaynatın. Daha sonra çayı 15 dakika demlenmeye bırakın. Bu süre sonunda günde 3 öğün 1 bardak içebilirsiniz.

Funda Çayının İçilme Zamanı

Funda çayının yemeklerden 30 dakika önce günde 3 veya 2 bardak olarak tüketilmesi gerekmektedir. Funda çayının daha etkili olmasını isterseniz içine ayrıca yeşil çay ekleyebilirsiniz. Eğer funda çayının tadını beğenmezseniz bu konuda kendinizi zorlamayın. Zayıflamak için başka bir bitki deneyebilirsiniz.


Funda Çayı Yararları

  • Böbreklerde oluşan taş ve kumun atılmasına yardımcı olur.
  • Nikris hastalığında bitkisel amaçlı kullanılır.
  • Anne sütünün artmasına yardımcı olur.
  • Kas ve eklem ağrılarını dindirir.
  • Vücutta bulunan iltihapları engeller ve olan iltihapları kurutur.
  • İdrar söktürücü bir özelliğe sahiptir.
  • Zeytinyağı ile hazırlayacağız merhemini egzama ve çıbanları iyileştirmede kullanabilirsiniz.

Funda çayı ile zayıflama size sadece zayıflamada yardım ettiği gibi sağlığınızı korumanızda da yardımcı olacaktır.

Funda çayı ile zayıflama sürecinde sadece bu çayı kullanarak mucizevi bir etki beklemenin doğru olmayacağını belirtmemiz gerekiyor. Özellikle genel beslenme düzeninize dikkat etmeden sadece bitkisel çaylardan yardım almak sizin için teraziye yansıyan bir sonuç çıkartmayacaktır. Hem beslenmenize dikkat ederek hem de bu çaydan yardım alarak vücudunuzdaki ödemden de büyük ölçüde kurtulma fırsatını yakalayabilirsiniz. Funda Erica familyasından çiçekli bir bitki olarak tanımlanmaktadır. Yaprakları kullanılarak bu çay hazırlanır. Demleme süresi konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Uzun süre demlediğiniz zaman tadının acı bir hal alabileceğinin de unutulmaması gerekir.

Kimler Kullanmamalı?

Funda çayı ile zayıflama seçenekleri incelendiği zaman kronik rahatsızlığı olan kişilerin sürekli olarak ilaç desteği almaları durumunda bu çayı kullanmadan önce doktorlarından onay alması gerektiği bildirilmektedir. Çayın bilinen bir yan etkisi olmasa dahi sürekli olarak kullanmış olduğunuz ilaçlar ile ters etki yapması sonucunda olumsuz sonuçların ortaya çıkabileceğinin de bildirilmesi gerekir. Doktor onayı almanız ve kullanmanızda sakınca olup olmadığını danışmanız daha mantıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ender-sarac-sarimsak-cayi/

https://guzellikcarsisi.com/kekik-cayinin-faydalari/

https://guzellikcarsisi.com/gribe-iyi-gelen-yiyecekler/

https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/