Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural | Güzellik Çarşısı

Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural

Silikonlar ne zaman aşağı iner?, Göğüste ödem nasıl geçer?, Göğüs dikleştirme ameliyatı kaç günde iyileşir?, Meme ameliyatından sonra ödem ne zaman iner? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural
29 Mart 2022
266 okunma
Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural

Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural; Göğüs ameliyatı işlemlerinin artış göstermesinden sonra bireyler arasında daha da popüler hale gelmiştir. Özellikle meme görünümlerinden sıkılan kadınlar, küçük müdahaleler ile kendilerini daha iyi hissedebilirler.

Göğüslere Masaj Yapmak

Bakımlarına özen gösteren bireyler, göğüs ameliyatından sonra iyileşme sürecini hızlandıracak 10 altın kural hakkında bilgi sahibi olduklarında, daha kolay bir şekilde operasyonun etkilerinden kurtulabilirler. Bu noktada süreç sonrasında en az 15. Günden itibaren yumuşak hareketler ile göğüslere masaj yapmak son derece önemlidir. Bu durum işlemin tüm göğüse yayılmasına ve daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

Şişlikleri İndirmek Adına Buz Koyma İşlemi

Ameliyat sonrasında bireylerin düzenli aralıklar ile memelerine buz koymaları da son derece önemlidir. Buz kompleksi yapmak göğüslerdeki şişliği ve morluğu azaltacağı için daha hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Düzenli Kontrolleri Aksatmama

Meme operasyonu pratik ve hızlı bir işlem olsa da iyileşme sürecinde doktor kontrollerini aksatmamak son derece önemlidir. Düzenli olarak doktorları ile görüşen bireyler, böylelikle enfeksiyon ya da mikrop riski ile karşılaşmazlar. Dikişlerin alınma sürecinde de doktora başvurmak ve düzenli pansuman yapmak dikkat edilecek unsurlar arasındadır.

Göğüs Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Hızlandıracak 10 Altın Kural


İlaçları Eksiksiz Kullanma

Göğüs ameliyatından sonra iyileşme sürecini hızlandıracak 10 altın kural konusunda araştırma yapan bireylerin, verilen ilaçları da düzenli olarak kullanmaları gerekir. Genellikle meme estetiklerinde önemli bir sağlık problemi oluşmadığı için bireylere vitamin ya da ağrı kesici takviyesi yapılır. Doktor kontrolün ilaçların kullanılması ise iyileşme sürecini hızlandırır.

Darbelere Ve Dış Etkilere Karşı Korunma

Meme büyütme ya da küçültme işleminde kalıcılık sağlamak adına darbelere karşı korumak gerekir. Kaza, çarpma ve benzer durumlardan uzak durulmalıdır.

Ağır Eşyalardan Uzak Durmak

Ağır eşya kaldırmak ya da mobilyaların yerini değiştirmek, tüm kuvveti kollarda toplayarak memelerin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle operasyon sonrasında bir süre dinlenmek faydalı olacaktır.

Ilık Su İle Duş Alma

Sıcak su kan akışını yavaşlatacağı ödemlerin artmasına neden olacağını için en azından 15 gün ılık su ile duş almak önemlidir.

Spora Ara Verilmeli

Spor yapmak meme kaslarının daha çok hareket etmesine neden olabilir. Bu durum ise iyileşme sürecindeki göğüslerin sarkmasına ya da deforme olmasına neden olur. Bir süre spor yapmadan evde küçük egzersizler yapmak daha yararlıdır.

Yüz Üstü Yatmamak

Özellikle kesik açılan ve dikişli olan göğüslerin üzerine bir süre yatmamakta fayda vardır. Böyle bir unsura dikkat etmek memelerin görünümünün bozulmaması açısından da avantajlıdır.

Yaraların İyileşmesine Özen Gösterme

Yaraların iyileşmesine dikkat etmek, göğüs ameliyatından sonra iyileşme sürecini hızlandıracak 10 altın kural arasında gösterilir. İşlem yapılan bölgedeki bandajlar açılmalı ve havayla temas etmesine özen gösterilmelidir. Bu durum yaraların daha hızlı iyileşmesine zemin hazırlar.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-ameliyati/

https://guzellikcarsisi.com/lazer-epilasyon-sikayetleri/

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-altin-gormek/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-iyilesme-sureci/