Göğüs Asimetrisi Sorununda Göğüs Estetiği Ameliyatı Yapılabilir Mi? | Güzellik Çarşısı

Göğüs Asimetrisi Sorununda Göğüs Estetiği Ameliyatı Yapılabilir Mi?

Meme asimetrisi nasıl tedavi edilir?, Meme asimetrisi düzelir mi?, Asimetrik memesi olan var mi?, Göğüslerin biri neden büyük olur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Asimetrisi Sorununda Göğüs Estetiği Ameliyatı Yapılabilir Mi?
28 Mart 2022
265 okunma
Göğüs Asimetrisi Sorununda Göğüs Estetiği Ameliyatı Yapılabilir Mi?

Kadınların göğüslerinde en sık ortaya çıkan sıkıntıların başında asimetrik duruş gelmektedir. Asimetrik duruşu giderebilmek için farklı operasyonlar uygulanabilmektedir. Bu operasyonların mutlaka konunun uzmanları tarafından ortaya koyulması gerekmektedir. Göğüs asimetrisi sorununda göğüs estetiği ameliyatı yapılabilir mi sorusunun yanıtını da en sağlıklı ve en net şekilde ancak daha öncesinde bu konuda hastalarını memnun edebilmiş bir uzmandan alabilirsiniz.

Operasyon geçirebilmek için bazı sağlık koşullarını karşılamanız gerekmektedir. Örneğin 18 yaşından küçük olan kişilerde aile rızası olsa dahi estetik operasyon gerçekleştirilmemektedir. Bunun yanı sıra 65 yaş üstü olan bireylerde de sağlık sorunları sebebi ile estetik operasyonların uygulanmadığı bazı durumlar bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz uzman size gerekli olan bütün sağlık taramalarını yaptıktan sonra operasyon uygulamasına geçmelidir.

Kan değerlerinizde ya da genel sağlık durumunuz ile alakalı bir aksilik çıkarsa estetik operasyonunuzu ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle diyabet rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin göğüs ya da diğer herhangi bir vücut bölgelerinde operasyon talep etmeleri uygun olmayacaktır. Zaten diyabet hastalarının vücutlarında meydana gelen yaraların iyileşmesi oldukça zor olduğu için bir de u tür bir estetik operasyon ile süreç daha da zor hale gelecektir. Göğüs asimetrisi sorununda göğüs estetiği ameliyatı yapılabilir mi sorusunun yanıtını alabilmek için muhakkak genel sağlık durumunuzun bu sürece uygun olması gerekmektedir.

Göğüs Asimetrisi Sorununda Göğüs Estetiği Ameliyatı Yapılabilir Mi


Asimetrik Göğüslerde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Göğüs asimetrisi sorununda göğüs estetiği ameliyatı yapılabilir mi sorusu özellikle ergenlik çağında olan genç kızlar tarafından da dile getirilmektedir. Fakat bu süreç içerisinde bulunan gençlerin herhangi bir estetik operasyon geçirmeleri doğru olmayacaktır. Ergenlik tamamlanana kadar kişilerin memelerinde değişimler büyümeler ve şekillenmeler meydana gelmeye devam edecektir. Asimetrik göğüs tanısının sizin değil bir uzmanın koyması gerekmektedir. Bir göğüsün bir göğüsten hafif bir şekilde büyük olması asimetrikliğe sebebiyet verecek bir durum değildir. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için dikkate almanız gereken kriterler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Göğüs uçlarının birbirinden çok ayrı şekillere sahip olması
  • Bir göğsün diğer göğüsten bariz şekilde büyük ya da küçük olması
  • Yön bakımından farklılıklar olması (bir göğsün ana yönü orta iken bir göğsün sağ kısma bakması gibi )
  • Bir göğüste ciddi oranda sarkıklık varken diğer göğüste normal görünümün olması

Yukarıda sıralanmış olan sıkıntılardan herhangi biri varsa uzmana danışmalısınız. Öncelikli olarak bu durumun sebebinin araştırılması gerekmektedir. Sebep sizin kullandığınız iç çamaşırın yanlış olması ya da gelişim döneminde attığınız yanlış adımlar olabilir. Bu süreç ancak uzmanlar tarafından anlaşılabilecektir. Eğer asimetri söz konusuysa kişilerin estetik operasyon geçirmesi ve ardından istirahat dönemini uzmanların vermiş olduğu önerilere uygun şekilde atlatması sonucunda muntazam göğüslere sahip olma imkanı elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/asimetrik-meme-operasyonu-sonrasi/

https://guzellikcarsisi.com/en-iyi-gogus-estetigi-cerrahi/

https://guzellikcarsisi.com/agiz-estetigi/