Göğüs Estetiği Bilgi | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Bilgi

Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?, Göğüs ameliyatları nelerdir?, Meme estetiği neden yapılır?, Göğüs ameliyatları nasıl oluyor? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Bilgi
27 Mart 2022
267 okunma
Göğüs Estetiği Bilgi

Göğüs Estetiği Bilgi; Meme estetiği kadınlar ve erkekler tarafından yaptırılabilecek estetik operasyondan biridir. Kadınlar için meme büyütme meme küçültme meme dikleştirme ve meme onarımı gibi birçok estetik çeşidi bulunur fakat erkekler için sadece meme üzerinde olan sarkmaların gerilmesine estetik operasyon yapılabilir.

Göğüs Küçültme Teknikleri

Meme estetik operasyonlarından biri olan meme küçültme tekniği sarkan derinin gerilmesi ya da alınması sonucu yapılan bir işlemdir. Meme küçültme operasyonları meme ucunun etrafından ve memenin alt kısmından deri parçası alımı ile yapılıyor. Öncelerde T tipi büyük bir iz bırakılırken plastik cerrahinin gelişmesi ile bu iz 1-2 santimetreye kadar indirilmiştir.

  • Göğüs Küçültme Kimlere Yapılabilir?

Meme küçültme operasyonu yaptırmak isteyenler ilk olarak bu ameliyat için elverişli bir vücut tipine sahip olmalılar. İlk olarak bu operasyona elverişli olduğunuza bakabilmek için genel sağlık durumu kontrolleri yapılır. Eğer genel sağlık durumunda ve kan testinde ters bir şey çıkar ise ameliyat iptal edilir.

  • Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Meme küçültme ameliyatından önce en az 8 saat aç kalmanız gerekir. Eğer sigara kullanıyor iseniz ameliyattan önceki 3 hafta sigarayı kesmeniz iyileşme sürecinizi uzatır. Ameliyattan önce birkaç kan testinden sonra operasyon yapılır. Operasyondan 3-4 saat sonra yemek yiyebilirsiniz. Göğüs estetiği bilgi vermek istersek meme küçültme ameliyatlarından yaklaşık 7 gün sonra doktorunuzun da onayı ile günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Göğüs Estetiği Bilgi


Göğüs Estetiği Bilgi; Göğüs Büyütme Teknikleri

Liposakşın, dolgu ve protez gibi birçok seçeneği olan meme büyütme ameliyatları, doktorunuz ile görüşmenizden sonra belirlenir. Liposakşın ve yağ enjektesi gibi yöntemler dolgu yöntemi olup, implanta protez gibi operasyonlar da meme protezine girer.

  • Dolgu Meme Büyütme Operasyonu

Dolgu ile meme büyütme operasyonları genellikle 1 ila 2 saat civarında sonlanır. Yağ enjektesi ya da aquafilling operasyonları ile gerçekleştirilir. İğne yardımı ile yapılan bu yöntemler memenizin daha dolgun durmasına olanak sağlarken, operasyondan sonra iz kalma olasılığı da oldukça düşüktür. Göğüs estetiği bilgi almak isterseniz ya da meme estetiği yaptırmak isterseniz doktora başvurabilirsiniz.

  • Protez Meme Büyütme Operasyonu

Protez ile meme büyütmenin de birçok yöntemi bulunur. Fakat en çok tercih edilen teknik implant protez tekniğidir. Dışı sert silikon, içi sıvı dolu implant protezler meme büyütmede oldukça sık kullanılır. Protez ile meme büyütme ameliyatından sonra göğsünüzün üzerinde iz kalabilir. İmplant protez meme büyütme ameliyatları 4 saate kadar sürebilir.

Meme Estetiği Kalıcı Mıdır?

Meme estetiği yaptırmak isteyenlerin sorduğu sorulardan biri de meme estetiğinin kalıcı olup olmadığıdır. Yağ enjektesi ile yapılan meme büyütme estetikleri tamamen kalıcı değildir. Fakat protez ile yapılan meme büyütme ameliyatları tamamen kalıcıdır. Meme büyütme hakkında ve göğüs estetiği bilgi almak isterseniz cerraha ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/en-iyi-gogus-estetigi-cerrahi/

https://guzellikcarsisi.com/erkek-gogus-estetigi/

https://guzellikcarsisi.com/bitkisel-gogus-buyutme/