Göğüs Estetiği Yaptıranlar | Güzellik Çarşısı

Göğüs Estetiği Yaptıranlar

Silikon dokununca anlaşılır mi?, Göğüs silikon ameliyatı kaç günde iyileşir?, 270 cc silikon Kaç Beden?, Meme Protezinden sonra ne zaman yan yatılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Göğüs Estetiği Yaptıranlar
28 Mart 2022
310 okunma
Göğüs Estetiği Yaptıranlar

Göğüs Estetiği Yaptıranlar; Meme estetiği yaptırmak isteyen kadınlar ve erkekler birçok yöntem ile istedikleri görüntüye sahip olabilirler. Meme estetiğinde kadınlar için birçok yöntem bulunurken erkekler için sadece germe işlemi uygulanmakta.

Meme Büyütme Estetik Operasyonları

Meme büyütme operasyonları Dolgu ve protez olarak iki kısma ayrılır. Protez yöntemi meme derisinin alt kısmına dişi silikon içi sıvıdan oluşan bir protez koyularak memenin daha dolgun görünmesi sağlanabilir. Aynı zamanda dolgu yöntemi ise çoğunlukla iğne ile yapılıyor olup meme içerisine belirli bir süre dolgunluk sağlayabiliyor. Estetik operasyonlarından sonra iyileşme sürecinde yapılan yönteme göre değişiyor.

  • Meme Büyütme İşleminden Sonra İz Kalır Mı?

Meme büyütme operasyonunuzda hangi yöntemin kullanıldı iz kalma durumunu oldukça etkiler. Örnek verecek olursak iğne ile yapılan dolgu işleminde iz kalma olasılığı diğerlerine göre daha düşük. Aquafilling dolgu tekniklerinden sonra memede iz kalma olasılığı düşük olup aynı zamanda iyileşme süreci çok daha kısa olabiliyor. Göğüs estetiği yaptıranlar en çok memede iz kalıp kalmayacağını merak edebiliyor.

  • Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Meme büyütme ameliyatı öncesi genel sağlık durumunuz operasyona elverişli ise operasyon kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Meme büyütme ameliyatı öncesinde bütün testlerden geçtikten sonra operasyona katılıp istediğiniz meme görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Ameliyat sonrası ise iyileşme süreci birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Dolgu ile meme büyütme yöntemlerinde iyileşme süreci daha kısa olurken protez ile meme büyütme yöntemlerinde iyileşme süreci daha uzun olabiliyor.

Göğüs Estetiği Yaptıranlar


Meme Küçültme İşlemleri

Meme küçültme operasyonları cerrahlar ve Doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Göğüslerinizin orantısız bir şekilde büyük olması meme küçültme işlemi ile düzeltilebilir. Meme küçültme işlemleri duruma göre iki farklı yöntemle yapılır. Eğer göğüsleriniz çok büyük değilse ve yaşınız genç değil Liposuction yöntemi kullanılarak da meme küçültme işlemi gerçekleştirebiliyor.

Meme Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göğüs estetiği yaptıranlar ya da yaptırmak isteyenler birçok soru ile karşı karşıya gelebiliyor. Göğüs estetiği hakkında merak edilenlerden biri operasyondan sonra ki  iyileşme süreci. Meme estetiği yaptırdıktan sonraki iyileşme sürecinin kullanılan yöntem ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterir. Merak edilenlerden bir diğeri ise meme estetiğinin kalıcı olup olmadığı. Meme estetiğinde ki kalıcı olma durumu yine kullanılan yönteme göre değişir.

Göğüs Büyütme Estetiği Kalıcı Mı?

Göğüs büyütme işlemi yaptırmak isteyenler kalıcı olup olmadığını da merak ediyor. Tamamen kalıcı bir meme estetiği yaptırmak isterseniz protez meme büyütme işlemine başvurabilirsiniz. Fakat belirli bir süre sonra yenilenmesi gereken estetik operasyonu isterseniz dolgu yöntemi ile meme büyütme operasyonuna başvurabilirsiniz.

Meme Rekonstrüksiyonu Nedir?

Meme rekonstrüksiyonu meme dokusu kaybından  sonra meme onarımının yapılmasını sağlayan işlemdir. Göğüs estetiği yaptıranlar bazen meme rekonstrüksiyonuna başvurabiliyorlar. Rekonstrüksiyon işlemi sonunda istenilen şekle ve yapıya ulaşılabiliyor.

İlginizi Çekebilir; 

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-iyilesme-sureci/

https://guzellikcarsisi.com/en-iyi-gogus-estetigi-cerrahi/

https://guzellikcarsisi.com/gogus-buyutme-kuru/