Rüyada asker görmek güvende olmayı işaret eder. Rüya sahibinin hayatını güven içerisinde geçireceğine, bela ve musibetlerin ondan uzak olacağına işaret...
04.03.2021
24
Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara...
03.03.2021
6
Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
19
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
30

Güzellik Sağlıklı bir Cilt İle Başlar; Cilt Sağlığı

12.03.2015
506
Güzellik Sağlıklı bir Cilt İle Başlar; Cilt Sağlığı
REKLAM ALANI

Cilt temizliği ve güzellik herkes için büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı akşam yatmadan önce cilt, kullanılan belirli ürünler ile temizlenir ve sabah temizlenmiş bir cilt ile güne başlanır. Peki, cilt gerçekten temizlenmiş olur mu? Ciltte 50 milyon ölü hücre bulunmaktadır ve bu ölü hücrelerin sadece çok az bir bölümü temizlenmektedir. İşte sağlıklı bir cilde ve kalıcı güzelliğe sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar;

  1. Cilt sadece su ile yıkandığı zaman kirlerden ve makyaj ürünlerinden arınmış olmaz. Bu yüzden cilt temizleyici ürünler kullanılması gerekir. Tonik ve benzeri ürünler ile cilt temizlendikten sonra masaj yaparak nemlendirici kullanılması, cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazanmasına ve toparlanmasına yardımcı olur.
  2. Her cilt tipine özel temizleyici ürünler bulunmaktadır. Yanlış cilt tipine uygun ürün kullanımı tahriş ve sivilce oluşumuna neden olabilir.
  3. Tüm makyaj malzemeleri gibi makyaj fırçası da temizlenmelidir. Makyaj fırçaları ılık su ve bir miktar şampuan yardımı ile temizlenir.
  4. Cilde uygulanan peeling ile ciltte bulunan ölü hücrelerden daha çabuk kurtularak, gözeneklerin açılması sağlanır. Haftada en az bir defa yapılması önerilen Peeling uygulanırken çok fazla bastırmamak gerekir. Yanlış uygulanan Peeling cildin nem kaybetmesine ve tahrişe yol açabilir. Peelingin sık aralıklar ile yapılmaması gerekmektedir.
  5. Yaz aylarında ve kış aylarında cilde uygun koruyucu kremler kullanılması ve çok fazla güneşe ve soğuğa maruz kalınmaması cildin yıpranmaması açısından önem taşımaktadır.
  6. Makyaj ile uyumak ya da uzun süre ciltte makyaj ile durmak cildin nefes almasını engelleyerek cildin görüntüsünü ve sağlığını olumsuz yönde etkiler.
  7. Güzellik için sigara ve alkol kullanımı en büyük düşmandır. Bundan dolayı alkol ve sigaradan mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır.

 Güzelliğin en önemli kurallarından biri ise; kişinin kendi kendine uygulayacağı cilt bakımından önce cilt analizi yaptırarak cilt tipi ve cildinin hassasiyeti konusunda bilgi almasıdır. Aksi takdirde uzun süreli cilt problemleri yaşanabilmektedir. Unutulmamalıdır ki cilt bakımı ciddi bir uygulamadır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.