Murat Topoğlu Diyeti | Güzellik Çarşısı

Murat Topoğlu Diyeti

1 haftada 5 kilo nasıl verilir?, Murat Topoğlu eşi kimdir?, 1 haftada 7 kilo nasıl verilir?, Leblebi diyeti Nasıl Yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Murat Topoğlu Diyeti
21 Temmuz 2015
853 okunma
Murat Topoğlu Diyeti

Murat Topaloğlu diyeti, kilo ya da obezite problemi olanlar için etkili olan bir diyettir. Murat Topaloğlu kilo problemleri ile alakalı her konuda bilgi birikimine sahip, oldukça donanımlı ve tecrübeli bir isimdir. Kısa sürede yaş ve kilo durumuna göre istenilen doğrultuda kilo verilmesini amaçlar.

Murat Topaloğlu Diyeti Nedir?

Murat Topaloğlu diyetinde salata ve yoğurt ön plandadır. Diğer besinlerde tüketildiği gibi fazlasıyla salata ve yoğurda önem verilir. Bu diyet programında kişiler kısa bir zaman dilimi içerisinde çok fazla kilo vermeyi beklememeli. Sabır, istikrar gerektiren bir programdır.

Diyetin öngörüsüne göre yaklaşık 2 hafta içerisinde 6 kilo verilmesi hedeflenir.

Burada gün içerisinde iki buçuk litre su içilmesi ve yapılan diyet programı ile birlikte egzersiz ve spor yapılmaması diyetin başkaca özellikleri içerisindedir.

Murat Topaloğlu diyeti sabah öğününde tahıl ekmek, zeytin, peynir, domates ve salatalık tüketilmeli. Öğle öğününde yeşillik içeren ürünler tercih edilmeli. Bu salata olabilir. Tercihan bir çorba yanında, yağsız ette tüketilmesi mümkün. Akşam öğününde sebze yemeği, ızgarada pişirilmiş et yemeği ve tercihen alternatif olarak da çorba tüketilebilir. Fakat her birinin, kişinin kilo ve yaş oranına göre ölçütleri bulunur. Doktorunuzla irtibata geçtiğiniz takdirde kendi fiziksel görünümünüze ve yaşınıza göre porsiyonlar belirlenir.

Kilo problemleri ve obezitenin çağımızın problemlerinden ikisi olmasının yanında, havaların ısınması, havuz ve deniz sezonunun başlaması, ince giyecekler ve bikini kullanımının artmasının yanında evlilik döneminin gelmesi özellikle bayanlar arasında uygulanacak diyet listesi açısından değişik arayışlar içerisine girilmesine neden olmaktadır. Murat Topoğlu diyeti istikrarlı ve kolay uygulanabilir yönleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Murat Topoğlu birçok kilo problemleriyle alakalı, problem kökenlerinin çok uzun yıllara dayandıklarını vurgulayarak çok kısa sürede çok yüksek oranda kilo verilmesinin beklenilmemesi gerektiğini, bu mümkün olsa bile bunun orta ve uzun vadede değişik problemler çıkaracağını belirtiyor.Murat Topoğlu diyeti başlıca özellikleri:

 • Diyet içerisinde salata ve yoğurdun ön plana çıkması
 • Kısa sürede çok fazla kilo verilmesinin beklenmediği, bu nedenle diyetin vücut problemlerine yol açmadığı, diyetin öngörüsünün 2 haftada 5-6 kilo verme esasına dayandığı
 • Gün içerisinde en az 2.5- 3 litre su içilmesinin gerektiği
 • Diyet esnasında ilk hafta egzersiz ve spor yapılmaması gerektiği, ancak ikinci haftadan itibaren iki günde bir günde bir saat sporun gerekli olduğudur.

Murat Topoğlu diyeti sabah öğünü:

 • En fazla bir dilim tahıl ekmeğinin yanında, 4 adete kadar zeytin ve 80 grama kadar beyaz ya da kaşar peynir
 • 3 tatlı kaşığına kadar bal ya da reçel
 • 1 adet domates ve salatalık

Murat Topoğlu diyeti öğle öğünü:

 • İlk hafta her türlü ve her ölçüde yeşillik
 • Zeytinyağsız sebze yemeği
 • 1 kase yağlı ya da yağsız yoğurt, ikinci hafta sebze yemeği yerine istenirse her türlü diyet çorba yanında yağsız et

Murat Topoğlu diyeti akşam öğünü:

 • İlk hafta her türlü ve her ölçüde yeşillik
 • Zeytinyağsız sebze yemeği
 • 15o grama kadar fırında ya da ızgarada pişirilmiş et yemeği veya bunun alternatifi olarak bir porsiyon zeytinyağsız sebze yemeği

Ara öğünlerde:

 • 3 porsiyona kadar istenilen meyve tüketilebilir.
En çok ne kilo verdirir?

En çok kilo verdiren besinler yeşil yapraklılar ve lifli gıdalardır. Takviye olarak Türk Kahvesi ve mate çayı tüketmek oldukça işe yarar. Hem yağ yakımının desteklenmesi hem metabolizmanın hızlandırılmasında etkilidir. Üstelik tokluk hissi açısından idealdir.

Kalıcı olarak kilo nasıl verilir?

Düzenli olarak spor yapmak, sürekli olarak sağlıklı ve dengeli beslenmek kalıcı olarak kilo vermenizi sağlar. Diyette hedeflenen kiloya ulaştıktan sonra beslenme alışkanlığınızı sürekli hale getirmeniz önemlidir.

En çabuk nasıl zayıflanır?

En hızlı zayıflama yöntemi protein ağırlıklı beslenmedir. 3-4 hafta boyunca dilediğiniz kadar protein tüketin ve tek yönlü beslenin. Dukan diyetini kendinize göre yorumlayarak hızlı şekilde zayıflayabilirsiniz. Ancak 4 hafta sonunda 1 hafta dinlenme mutlaka olmalı, farklı beslenerek şaşırtma yapılmalıdır. Ardından tekrar protein yanlı beslenmeye devam edebilirsiniz.

1 haftada 3 kilo verilir mi?

Kilo vermeye başladığınızda ilk 2-3 kilo 2-3 gün içinde verilir. Bunun nedeni bedendeki ödemdir. Su turumu veya şişlik olarak düşünebilir, iç organlardaki fazla boşaltımların gitmesi ile sağlanır. İlk günlerde 3 kilo verilmiş gibi görünür ancak bu dediğimiz gibi ödemin gitme etkisidir. Sonraki verilen kilolar gerçek olacaktır.

Haftada 1 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Haftada 1 kilo vermek oldukça kolaydır. Spor yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Spor yapmak istemiyorsanız sade kahve tüketebilirsiniz. Haftanın 1 günü daha az beslenebilir veya her öğününüzden bir miktar eksik yiyebilirsiniz. Örneğin 2 yumurta yiyorsanız bunu 1 yapın ve hızlı zayıflayın.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-nedir/
https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/5-gunde-5-kilo-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/diyet-yapmanin-10-kurali/