Olivia Wilde | Güzellik Çarşısı

Olivia Wilde

Olivia Wilde nereli?, Olivia Wilde kaç yaşında?, Olivia Wilde Harry Styles sevgili mi?, Harry Styles ve Olivia Wilde ayrildi mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Olivia Wilde
07 Ocak 2015
2.193 okunma
Olivia Wilde

Olivia Wilde, 2000’li yıllardan itibaren birçok dizi ve filmde rol almış oldukça önemli bir sanatçıdır. New York sitede dünyaya gelen Olivia Wilde, the O.C’de ki Alex Kelly ile tüm dünyada ün kazanmıştır. Gerek oyunculuğu, gerekse ses getiren açıklamaları ile birlikte adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır.

Olivia Wilde Hakkında Bilgi

Oliva Wilde, Maxim dergisinin en seksi 100 kadını arasında 1. seçilerek 2009 yılında büyük Yankı uyandıran bir isimdir. Derin mavi gözleri ve muhteşem yüz hatlarıyla, 2009 yılından sonra birçok dizi ve filmde yer edinmiştir. Sonrasında festivallerdeki aldığı ödüllerle başarısına başarı katarken, 2008 yılındaki Film Festivali’nde yükselen Yıldız ödülüne sahip olmuştur. Olivia Wilde, 2003 yılında evlenip New York’ta ki hayatına son vermiştir. Los Angeles, Kaliforniya’da yaşamını sürdürmeye devam etmiştir. Olivia Wilde  başarılı oyunculuğunun yanında gerek yaptığı açıklamalar, gerekse hayatına ilişkin röportajlarında da anlaşıldığı üzere en büyük özelliği bir vegan olmasıdır.

Adı: Olivia Wilde

Tam Adı: Olivia Jane Cockburn

Doğum Tarihi: 10.03.1984

Kilosu: 52kg

Boyu: 1.71m

Nerede Doğdu: New York City, New York, ABD

Olivia Wilde hayatı

Hayatı: 2000’li yılların başında oyunculuk hayatına adım atan Olivia Wilde, birçok dizi ve filmlerde roller almıştır. Ünlü sanatçı New York City’de dünyaya gelmiştir. Annesi 60 minutes televizyon yapımcısı ve gazetecisi olarak medya dünyasında çalışmıştır.

Olivia Wilde tam adı

Ünlü oyuncu, 2 yaşından beri aktris olmak istediği söylemiştir. Olivia’nın ailesi bir ara Guilford, Vermont, ABD’de yaşamıştır. Bu sırada ünlü oyuncu Georgetown gündüz okuluna gitmiştir.

Olivia Wilde yaşı

Daha sonra İrlanda, Dublin’e yerleşen Olivia burada The Gaiety School Acting okuluna devam ederek gösteri dünyasına ilk adımını atmıştır.


Olivia Wilde nereli

Olivia Wilde çeşitli filmler ve dizilerde rol almasına rağmen The O.C’de Alex Kelly rolü onun ün kazanmasına neden olmuştur.

Olivia Wilde kimdir

2009 yılı itibariyle ünlü oyuncu Wilde, Maxim dergisinin en seksi 100 kadını arasından birinci seçilerek büyük yankı uyandırmıştır.

Olivia Wilde kariyeri

2006 yılında da FHM dergisinde de 100 kadından 95. seçilmiştir. Wilde, House MD TV dizisinin 4. sezonunda Dr. Remy Hadley karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında yapılan Us Comedy Arts Festival gösterisinde en iyi aktris ödülünü almıştır.

Olivia Wilde kilosu

2008 yılında da Vail Film Festivali’nde yükselen yıldız ödüllerini almıştır. 2009 yılında bir komedi filmi olan Year One’da rol almıştır. Wilde, hem ABD hem de İrlanda vatandaşıdır.

Olivia Wilde boyu

Wilde, 2003 yılında dünya evine girmiştir ve Venice, Los Angeles, California’da yaşamını sürdürmektedir. Olivia’nın en büyük özelliği bir vegan olmasıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima/

https://guzellikcarsisi.com/jennifer-aniston/

https://guzellikcarsisi.com/anne-hathaway/

https://guzellikcarsisi.com/anne-hathaway-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/kate-upton/